3 parmak 2 kaburga 17 dikiş

cemsemalar

Üye
Tepki
15
tanışmamıştım ama tolga arkadaşımıza Allahtan rahmet yakınlarına sabırlıklar diliyorum. benimde başımdan geçen kazayla birlikte kaskın önemini bir daha vurgulamak istedim. geçen sene bu zamanlar aç karnına sıcağın alnında bisiklet üzerinde tansiyonumun düşmesi sonucu bayır aşağı süratli giderken düştüm. sağ serçe parmağım iki yerinden sağ yüzük parmağım, sol serçe parmağım kırılıdı. iki kaburgam kırılıdı. sağ gözümün hemen yanı çiçek gibi açıldı 9 dikiş ve çenemede 8 dikiş atıldı ayrıca kafamın üstü (saçlarımın dibi ) tamamen sıyrık doluydu. allah beni korudu diyorum kafamda kask yoktu daha kötüsü olabilirdi. bu arada gözümün yanında ki dikiş camlı güneş gözlüğünün o bölgede parçalanması sonucu oluştu. polikarbonat camlı bisiklet gözlüğü olsaydı. daha mı az zarar verirdi bilemiyorum. olay olduktan sonra bisikletimi sattım ve bir sene kadar bisiklete binmedim. ama duramadım yine başladım ancak artık 100 metre bile bisiklete binsem mutlaka kask takıyorum.yanımda değil ama kaza geçirmiş halimin fotoğrafını da yüklicem inşallah kaskın önemi bir kez daha pekişir. herkese iyi günler.

• Beğen
Tepkiler: Çebi
Scudo

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Kask hayat kurtarır hocam özellikle iyi bir kask bende sedona marka aldım kötü değil ama bir dahaki kaskım giro ve ya bell olacak onuda yurtdısından alacagım

Recepcal

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Bende sedona aldım bunun malzemesi dış cephe yalıtım kartonu gibi sizdekide öylemi.. Biraz dandik geldi bana :) Yinede kask lazımdı param ona yetti aldım.. kullanıyorum ama darbeyi ne kadar azaltır bilmiyorum.. normalde bu malzememi kullanılıyor?

Çebi

Üye
Tepki
3
kaskın yanında size tavsiyem bilek ve dirsek korumalarınıda takmanız tabii dağ biiskletini arazide kullanıyorsanız. inanın pişman olmazsınız. ayrıca düşmek de bir sanat. düşeceğinizi anladığınızda nasıl düşeceğinize karar verin. el ve kol pozisyonu çok önemli. eliniz ve kolunuzu kullanarak yüzünüze veya vücudunuza gelecek darbeleri azaltabilirsiniz. Tabii bunlar düşe düşe gelişiyor. Allah korusun hepimizi.

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
recep benim dış kaplaması gayet kaliteli sadece bazı yerlerde boşluklar var güzel yapıştırılmamış yani

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Ufakken geçirdiğim ağır bisiklet kazalarının dışında ciddi bir kaza yaşamadım. Şükürler olsun kırılan bir yerimde olmadı. Kask çok önemli. Geçmiş olsun

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
geçmiş olsun bende bugun limar 777 siparişi verdim umarım iyidir.

cemsemalar

Üye
Tepki
15
arkadaşlar bu konuyu açtığımda en kısa zamanda fotoğraf ekliyeceğimi söylemiştim anca yükleyebildim. aman dikkat edelim kasksız çıkmayalım, şehir içinde biraz daha yavaş kullanalım, camlı gözlük kullanmayalım

http://img22.imageshack.us/img22/4370/pysf.jpg

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@cemsemalar

Geçmiş olsun öncelikle. Ama bu hali kaskta kurtarmaz :D Kafayı koruması yeterli tabide.
Camlı gözlükten kastınız numaralı gözlüklermi ?

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
o bisikletin alnındayken tansiyon düşmesini çok iyi bilirim aman kimsenin başına gelmesin ben allahtan bisikletten inmiştim elim yüzüm bembeyaz oldu onu öyle atlattım

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Geçmiş olsun.

S.Paker

Aktif Üye
Tepki
100
Hay allah, ne şanssızlık, çok geçmiş olsun. Gözlük konusunda yaptığınız uyarıyı da ilk kez duyuyorum. Ben bisiklet gözlüklerini biraz da artistlik olsun diye takıyorlar sanıyordum.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Konu'nun üzerinden epey zaman geçmiş,umarım sağlığınıza kavuşmuşsunuzdur,

Geçmiş olsun..