Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 mayıs Kadıköy-Anadolu Feneri-Kadıköy

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında sado tarafından paylaşıldı.

1. sado

sado Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bugün bisikletimle biraz daha açılmaya karar verdim ve Anadolu Feneri'ne doğru pedallamaya karar verdim. Perşembe akşamı Kanlıca'ya yaptığım kısa turun devamını getirmek bugüne nasip oldu fazla arayı açmadan.
    Kadıköy'den yola çıkarken km saatini resetlemeyi unuttum malesef ama Kızkulesi civarından geçerken resetlemeyi akıl ettim:)
    Tur verileri şöyle;

AVG : 16.8
    MAX SPEED : 49.9
    RIDING TIME : 5:16:52
    TRIP DISTANCE : 88.83

Şu ana kadar bir günde katettiğim en uzun mesafe ve inişli çıkışlı baya eğitici bir yol oldu benim için
    Saat 12:00da yola çıktım eve döndüğümde saat 18:30'u gösteriyordu.
    Güzergah olarak Kadıköy-Selimiye-Üsküdar-Beylerbeyi-Çengelköy-Beykoz-Anadolu Kavağı-Yoros Kalesi-Anadolu Feneri hattında hareket ettim.
    Beylerbeyinde tünele çıkarken biraz zorlandım ama Yuşa tepesi ve Yoros Kalesi tırmanışlarının yanında baya mütevazi kaldı. Yoros kalesinden ayrıldıktan sonra Anadolu feneri yönünden gelen bir bisikletçi dostumu gördüm. İlk defa bu uzunlukta bi yol yaptığım için cesaret verici oldu doğrusu:)
    Dönüş yolunda da tam olarak bilemediğim bi mevkide bir bisikletçi dostuma daha rastladım Anadolu Kavağından çıktıktan sonraki rampaydı sanırım baya hatırı sayılır bi rampaydı.

Gelelim günün en ilginç olayına:)
    Geri dönüş yolundayım Haremden geçiyorum(yorgunluk hat safhada, kollar güneşten yanmış bi vaziyette) tombik bi trafik polisi elinde tesbihini sallayarak bana ne dese beğenirsiniz?
    " Aslanım benim Finike-Antalya etabında yarışıyo sanki yürü be koçum"
    Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun pozitif etkilerinden birini görmüş hatta duymuş oldum böylelikle.
    Daha da fazla bisiklet sürmek istiyorum yollarda daha çok sürmeliyim ki yayalar da sürücüler de alışsınlar ve daha duyarlı olsunlar bisikletçilere.
    Bence şehiriçi turlar bu açıdan çok önemli!
    Okuduğunuz için teşekkürler(fotolar biraz kalitesiz kusura bakmayınız)

2. Mhmt_EMR

Mhmt_EMR Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Paylaştığınız için teşekkürler, anlatımınız çok güzel... :)

sado bunu beğendi.
  3. Kadir Yılmaz

Kadir Yılmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    tebrikler . güzel tur olmuş.

sado bunu beğendi.
  4. Arif Nalbant

Arif Nalbant Üye

Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler.Diğer arkadaslarında dediği gibi anlatımınız güzel olmuş.Bol pedallı günler.

sado bunu beğendi.
  5. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler deneyiminizin devamını dilerim!:D

sado bunu beğendi.