3 lü arka dişli.. modifikasyon

cpt.enes

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Enes Öztürk
Bisiklet
Diğer
selamlar arkadaşlar

elimde 3 lü bir dişli var... diş sayıları 16 - 18 - 20 olan bu üçlü dişlinin büyük ve ortadaki disklerinin büyüklükleri bana yetmiyor.. yani rampada tırmanırken yeterince düşük vites elde edemiyorum.. ben bu orta ve büyük disklere kaynak ile tekli ayna dişli monte etmek istiyorum... mesela ortadaki diske 24lü ayna, büyük diske de 32 li aynayı kaynakla monte edersem vitese geçişlerde bana sıkıntı çıkarır mı... yani 16 - 18 - 20 dişli 3 vites dişlimi, 16- 24 - 32 diş olarak yaptığım vakit viteslere geçer mi... elimde shimano Tourney TZ arka attırıcı var.. o önemli değil başka da alabilirim..

teşekkür ediyorum

http://img31.imageshack.us/img31/6168/3luarkadisliruble.jpg

Scudo

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
sorun yaratabilir bence yeni bir aynakol al derim tabii tecrübei kişilerinde yorumlarını almak gerekir

cpt.enes

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Enes Öztürk
Bisiklet
Diğer
aynakol değil dediğim.. arka dişli.. ruble yani.. aradığım büyüklükte bulamıyorum.. elimdekini zor buldum.. 10 sene önce modası geçti diyor bütün satıcılar.. ama benim bisikletime de (chopper) bir tek üçlü arka dişli uyuyor... malesef yenisini alamıyorum

cpt.enes

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Enes Öztürk
Bisiklet
Diğer
kaba taslak bi çizim yaptım... tam olarak böyle olmasını istiyorum.. tabiki çizim kadar büyük olmicak.. ölçekli çizmedim :)

http://img188.imageshack.us/img188/185/adsztib.jpg

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
@kedito
pardon ben 3lü yazısını okuyunca kafamda aynakol olarak şekillendirdim
sende demişsin bunların modası 10sene önce bitti die sıfır ve istediğin şekild bulman imkansız oluyor bu durumda belirli yönetemlerle artırmak sorun yaratabilir ama çok iyi hazırlanırsa bi sorun yaratacağını düşünmüyorum

• Beğen
Tepkiler: cpt.enes

cpt.enes

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Enes Öztürk
Bisiklet
Diğer
teşekkür ederim... aynakol diskleri de birbirinden oldukça büyük.. onlarda geçiş olduğuna göre benim istediğim şekilde de geçer diye düşündüm.. yine de görüşü olanlar bildirirse çok memnun olurum.. saolun

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
yani güzel bir şekilde yapılırsa neden olmasın ama yapılmazsa sorun yapar

cpt.enes

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Enes Öztürk
Bisiklet
Diğer
tamam dediğiniz doğru ama benim bisikletimde zaten şuanda vites yok.. yani vites kolu da yok... göbeği de değiştirmem mümkün değil zaten bisikletim orjinal dışı bir bisiklet.. arka göbek sizin bisikletinizdeki göbeklerin hemen hemen iki katı uzunluğunda... ve kaset dişli uymaz.. diyelim ki uydu.. 3 lü kaset dişli bulamam.. diyelim ki buldum.. dişlilerin çapları yine istediğim standartta olmiycak..

teşekkür ederim bütün ilgilenenler için

bisikletim bu

(link)

bisikletforum vasıtasıyla sitemiz üyelerinden bi arkadaştan almıştım..

cpt.enes

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Enes Öztürk
Bisiklet
Diğer
anladım.. teşekkürler.. yardım eden herkese çok teşekkür ederim.. iyi forumlar

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
kedito ben bisikletini aldığın şahısla tanışıyorum. bisikleti ben alıcaktım fakat sana satmıştı. ama istanbuldan bi tane bulup bende aldım.şimdi bende de chopper var.ben çoğu yokuşu çıkıyorum bununla fakat yine de böyle bi sistem oluşturmayı düşünüyorum. sana bi sorum olucak; sen 3' lü dişliyi bisikletine taktın mı?
bu da benimki
(link)