Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 Küçük 1 Büyük Tur ( Kendimce )

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Tugay Sonsuz Sert tarafından paylaşıldı.

1. Tugay Sonsuz Sert

Tugay Sonsuz Sert Road Cyclist

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı haftalar ve bol pedallamalar dilerim. Bu turlardan 1 küçük , 1 büyük tur şehirler arası ilk turlarım olacak. Bu turların küçüklük ve büyüklük sıralaması kendime göredir başkalarına göre hepsi küçük ya da hepsi büyükte olabilir :) Turların hepsini 2 kişi olarak yapacağız. Öncelikle büyük turu Haziran başı gibi yapmayı planlıyoruz. O turun şuan sadece başlangıç ve bitiş noktaları belli , o noktalar arasında nerelere gitmeliyim , kesinlikle nereleri görmeliyim şuan tam bir bilgim yok onları siz değerli pedalşörlerden de öğrenebilirim , tavsiyeler alabilirim. Bu zamana kadar sürekli bisiklet antremanı yaparak ve bu antremanları pekiştirmek amacıyla küçük turlar yaparak kondisyonumuzu arttırmak amacındayız. Birazdan sizlere bu küçük turlar hakkında bilgiler vereceğim.
    Doğu'nun iklim olarak ve bisiklet sürmek için en uygun illerinden birisi olan Erzincan'da ikamet etmekteyim. Şehir içi olarak %90 düz bir alan var fazla eğim yok şehirde. Bisiklet yolları küçük küçük yapılmaya başlandı , temennimiz daha da fazla olması. Ben turlarımı anlatmaya başlayayım.

1. Küçük Tur : 1. Turumuzu belli bir antreman sayısından sonra Selçukluların Sancak Şehri olarak tarihte önemli bir yeri olan şuan Erzincan'ın bir ilçesi olan Kemah ilçesine gidiş - dönüş olarak yapmayı planlıyoruz. Toplam mesafe gidiş - dönüş 102,6 km. Erzincan Merkezde rakım 1185 m. iken Kemah'ta rakım 1130 m. Fakat 51 km'lik yol boyunca 7 tepe var. Bunlardan en önemlisi ise 1225 m. rakımlı Pelitsırtı Geçidi.
    İşte Pelitsırtı Geçidi yolu.

Bu da Erzincan - Kemah arası yol haritası.

2. Küçük Tur : Erzincan ve Erzincan'ın Sivas'a doğru olan bir başka ilçesi Refahiye arasında gidiş - dönüş şeklinde olacaktır. Toplam mesafe gidiş - dönüş şeklinde 140 km. Bu yol üzerinde ise 2160 m. rakımlı Sakaltutan Geçidi yer almakta.

3. Küçük Tur : Küçük turlarımızın en uzunu olan Erzurum - Erzincan ayağına geldi sıra. Büyük turdan önceki son zorlama olacak olan bu tur Erzurum'dan Erzincan'a tek geliş olacak. Otobüs ile Erzurum'a gidilecek ve 1 gece kalınıp sabahtan yola çıkılıp Erzincan'a ulaşılacak. Sakatlık , kaza , bela olmazsa tabi ki. Bu turun toplam mesafesi tek yön 188 km. Bu yolda da tabi ki inişli çıkışlı yerler ve zamanlar olacak en zorlayıcı kısım ise Erzurum çıkışındaki Aşkale rampası olacak :)

Sıra geldi küçük turlardan sonraki büyük tura bu turun rotasını aşağı atıcam fakat bu turda sizlerinde önerileri ve bizim düşüncelerimiz ile değişiklikler mutlaka olacaktır. Turumuz yaz başlangıcı Ege turu olacaktır. Kuşadasından başlanıp , Fethiye Ölüdeniz'de sonlanacaktır. Zamanımız kısıtlı olduğundan dolayı mesafe kısa tutuluyor ve birazda gezip görmek , yüzmek istiyoruz o güzel sularda. Aşağıdaki rotada toplam 567 km olarak görünüyor. İlk defa gidecek olmamdan dolayı tam nerelere gitmeliyim bilmiyorum. Bazı yerleri sadece isim olarak bildiğim için buralara gitmek istiyorum. Herkesin önerilerine ve tavsiyelerine açığız. Küçük turlardan başlamak üzere bu turlar oldukları zaman detaylı anlatım ve fotoğrafları sizlerle paylaşacağım.

Osman Tuğrul bunu beğendi.
  2. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @Tugay Sonsuz Sert Şimdiden hayırlı yolculuklar, Allah kaza bela vermeden tamamlarsanız. Her şeyden önce bunu hiç yapmadıysanız, turun büyüğü ufağı olmaz (bana göre) içinizde ki olan şeyle alakalıdır. (Araçlara dikkat edin sağları solları hiç belli olmuyor.)

muhyt ve Tugay Sonsuz Sert bunu beğendi.
  3. Tugay Sonsuz Sert

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Osman Tuğrul 100 km üzeri bir tur yapmadım. Gidiş geliş Kemah turu yaptım fakat bundan başka büyük bir tura çıkmadım. Şehirler arası hiç yapmadım :) Tüm ekipmanları toplayıp kondisyonumuzu yerine getirip bu 4 turu güzel bir şekilde zevkle tamamlamak ilk amacımız :)

4. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  5. Tugay Sonsuz Sert

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @five Teşekkür ederim tüm önerileri dikkate alacağım fakat turumuz İzmir'den değil de Aydın ( Kuşadası)'dan başlayacak :)

five bunu beğendi.
  6. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tamam, o zaman Kuşadası'ndan başlayarak Güzelçamlı'dan (kanyonu aşmayı düşünürseniz hazırlıklı olun :) ) Söke'ye ve oradan tekrar içeriye Tuzburgazı'na devam edip Büyük Menderes Deltası'nı geçebilirsiniz. İsterseniz Milli Park'ta isterseniz Karine'de deniz molası verebilirsiniz.

7. Tugay Sonsuz Sert

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @five Teşekkür ederim bunların hepsini bir bir not alıcam ve tavsiyelere uymaya çalışacağım :)

five bunu beğendi.