Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 Kron XC500 Ve 9 Ay Sonrası Neler Olabilir:=)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tuna Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Baya Uzun Oldugu İçin Okumap İstemiyebilirsiniz Ancak Kron Alıcaksanız Okumanızı Öneririm....
    9 Ay Önce Almıştık Bisikletleri 3 Arkadaş 550 Liraya Falan Sanırım Yeni Modeller Gelicekti Ve 3 Tane Alıcaktık 500-550 Lira Arası Bi Fiyata Almıştık..
    Sirkeci Efor Bisikletten Aldık...Bisikleti Laz Bi Arkadaş Sattı Aldımız Gibi Haftaya Görüşürüz Dedi...1-2 Hafta Sonra Teller Gevşedi Frenler Tutmatı Derken 1 Ay Boyunca Gittik Daha Kötüsü Ordaki Genç Arkadaş Yoktu Ve Onlar Bilmiyolardı..Aslında Bildikleri Halde İlgilenmiyorlardı Satarken İlgilenicez Madur Etmicez Diyen Adam Sogumuştu İlgilenmek Zorunda Degildi Sonuçta Bayiydi Servis Degildi Ama Satarken O Kadar Laf Etmişti Ve 3 Kişi Bisikletten Sogumuştuk Bize Göster Az Bişey Biz Bi Şekilde Kurcalar Ögreniriz Dedik Adam Hiç Umursamadı 3 Arkadaş Bekledik Köşede İçeri Müşteriler Girince Bu Nasıl Bisiklet Her Şeyi Bozuldu Diye Daldık İçeri Sanırım Baya Müşterisi Kaçtı Hafta Sonuydu Ve Adam Bizden Aldıgı Kardan Cok Zarar Etti.Adamla Aramızda İyice Bozuldu O Sırada Oranın Yanında Salcano Var Onun Yanında Bisiklet Tamircisi Var Ordaki Dükkana Gitti Fiyatı Baya Yüksek Sölemişti Bizde Yaptırmadık Aslında Bisikletin Sıkıntısı Yoktu Telleri Gevşemişti Onları Yaptırmıştık Sadece Arada Orta Göbekten Ses Cıksada Sıkıntı Olmuyordu Bu Şekilde Kullandık..
    Efor Bisiklette Aramız Bozulmadan Önce 1-2 Sorun Olmuştu Ama Onlarıda Yapmak Zorundaydı 5 Km Sürtüm Arka Teker Göbegi Kırıldı.
    Bisikleti Altıkdan 2 Gün Sonra Arka Tekerin Göbegi Kırılmış Belkide Kırık Takmışlardır:) Gittik 1 Saat Ugraştılar Tekerde Sorun Vardı Adam Ne Yaptı Etti O Tekeri Göbegi Bi Şekilde Taktı Bizede Teker Degişti Dedi Ama Tekerin Bi Sıkıntısı Vardı Bariz Bi Şekilde Fazla Üstüne Gidemedik Hiç Anlamıyorduk Ve Kavga Etsek Öylece Kalıcaktı Bisiklet
    Sonra Arada Fren Telleri Falan Gevşiedi 1-2 Kere Salcanonun Yanındaki Bisikletçiye Götürdük 5-10 Liraya Yapıyordu Basit İşleri
    3 Ay Benim Bisikletin Arka Vitesi Jantların Arasına Girdi Cartıkda Yamuldumu Yoksa Düşdümüzdemi Oldu Bilmiyorum Ama Vitesi 1 E Attıgım Anda Vitesi Jantın İşinde Gördüm.3 Gün Sonra Arkadaşın Arka Tekerinde Bilyeler Dagalmış Oda Gitti...Diger Arkadaş Zaten Dengesiz Önüne Cıkan Bayana Çarpmama İçin Ön Freni Sıkınca Kendini Havada Bulmuş Onun Bisiklet Kazada Biraz Arka Vitesi Zarar Görmüş Sanırım Kazadan Sonra 3 Gün İçinde Onunda Arka Vitesi Jantın Arasına Girdi Sanırım Düşüşlerden Dolayı 2 Mizin Vitesi Jantlara Girti Diger Bisiklet Bilyeleri Dagaltı Kimsede Anlamıyor Tamirden Jant Bile Sıkmatı Bilmiyoruz...
    Kaçarı Yok Yapılacak Salcanonun Yanındaki Yer Baya Pahalı Söledi Ama Adam İşini Cok İyi Yapıyor Dükkanın Sahibi Zaten Antrenörmüş Olimpiyatlara Falan Sporcu Yetiştirmiş....Fiyat Bizi Aşıyordu Bizde Taksim Tünelin Sonunda Kulenin Hemen Yanındaki Bisikletçiye Gittik..Adam 185 Liraya Herşeyini Yaparım Dedi.Yapıcak Bişey Yok Mecburen Yaptırcaz Anlamıyozda Verdik Bisikletleri Bisikletin Herşeyine Bakıcaktı Göbek Yagından Tellere Kadar O Adam Efordakinten Beter Çıktı Para Verdik Ya Artık Adam Ugraşmıyacak Belli Usta Jantları Sıkmamışın Diyorum Haftaya Yapıcam Dedi Teller Haftaya Lan Teller Gevşek Fren Tutmuyor Gibi Öyle Sürülmüyor En Önemli İş Degilmi O Be Adam Adam Parayı Aldıya Aklınca Bizi Kekliyecek Tabi Para Falan Bi Yana Biz 3 Kafadar 1 Ay Boyunca Garsonluk Yapıpta Bisiklet Altık Yetmedi 1 Ay Ordan Burdan Köşeye Para Koyup Tamir Parası Topladık En Sonunda Paramızla Rezil Oldu Onada Kızmıyom Mal Gibi Parayı Verdime Yanıyorum Bi Bakar Demi İnsan Adam İyi Yapmışmı Diye Tabi Bu Sefer Para Falan Umrumuzda Degildi 1 Ay Çalışıp Hala Ciddiye Alınmamak Bizi Delirti Efor Bisikletteki İlgisizlikten Kalan Sınırle Bu Adamın Dükkana Gittik Ya İlgelenicek Yada Dükkanı Adama Dar Eticez Dagatıcaz Vitrini Yakıcaz Tüm Bisikletleri Gidicez...Kaldiki Normalde Kavga Eden Kimselerde Degiliz 3 Kişi Bisiklet Alıp Moralımiz Bozultukça Pedallamak İstiyoz 36 Saat Boyunca Yavaş Bi Şekilde Arada Su Ve İhtiyaç Molası Vererek Bisiklet Sürdümüz Bile Oldu...Tabi Ordan O Sinirle Cıkınca Biskletleri Parçalıyordukki Bu Kötü Olurdu Direk Tahta Kaleye Gittik Ekipman Aldık 150 Liraya Yakın Para Verdik Spreyinden Zincir Temizleme Aparatına Kadar Her Şeyi Aldık Töbe Ettim Bisikletçilere Gitmeye....

Şuan Bisikletler Hiç Olmadıgı Kadar Yeni...Bisiklerlerin 3 Ününde Orta Göbeginden Ses Geliyor Acıp Makine Yagı Sürücem Ama Daha O Kadar Ögrenemedi Biliyom Aslında Yapmaya Korkuyorum..Bu Ses Arada Cıkıyor Sonra 1 Ay Cıkmıyor..Özellikle Nemli Havalarda Ve Yagmurlu Günden Sonra Cogalıyor Sesler Seleye Makine Yagı Sürmenin Faydalı Olcagını Ögrendim Ama Göbekten Geliyormuş...
    Maşalar Cok Kötü Degil Ama Gün Geçtikçe Daha Yumuşak Oluyor Sanki İlk Aldımızda Sert Olan Maşalar Şimdi Biraz Daha Yumuşak Maşalar Sıkıntı Yaratıyor Ama Gene 1-2 Sene Gider Diye Düşünüyorum...
    1 Bisikletin Zinciri Pas Tuttu Diger Bisikletlerin Zincirlerini Gözlemliyemedik Şünkü Zincirler Yamulmuşlardu 4 Ay Degişti Hala Aldımız Gibi Parlıyorlar:)
    Gidondan Sesler Geliyordu Gidonu Söktüm Ve Kafa Sütünuna Gres Sürdüm Ses Gitti Şimdilik:) 3 Bisikletinden Gidonunda Sesler Nadiren Geliyordu 1 Bisikletin Gidonundan Cok Sık Geliyordu Cok Sık Geleni Yaptık Şimdilik İlerde Digerleride Aynı Sorunla Karşılaşabilir:)
    3 Bisikletin Seleside Çivi Gibi Degiştirmeyi Düşünüyor 5 Ay Geçti Anca Alıştık Oda Sık Sürmüyoz Diye 12 Saat Sürün Eve Gelince Poponuzda Kıl Kalmıyacak Sele Hepsini Yolup İç Çamarıya Yollıyabilicek Kadar Kıl Çeken Ve Agrıtan Bi Sele
    Arka Tekerin Göbekleri İllaki Sorun Cıkarıcaktır...Biz Efordan Alırken Ordakiler Baştan Savma Yapmıştı Hafif Kadroya Sürtüyordu Oraya Vida Ekliyecek Tekeri Ortaladım Sorun Kalmadı...
    Ön Teker Ve Göbekte Hiç Sıkıntı Olmadı..

Sıralıyacak Olursak Genel Sorunlar..
    1 Gün Arka Teker Erir:) 1 Gün Olmasada 1 Ay İçinde Arka Teker Gidebilir Sürüşe Göre Degişir...
    1-3 Ay Arası Arka Vites.(Acera)
    6-12 Ay Arası Arka Teker Göbegi Ve Hafif İhtimalle Dişlilerde Sorun Olabilir Bizim Dişlilerden Biri Kitli 7.Vitese Geçmiyor
    Orta Göbekten Gelen Cat Çut Sesi....İçindeki Gresi Temizleyip Yenisini Sürmek Cözebilir...
    3 Ayda Bir Ön Vites(Acera) 3 Ayda Bir Ayarlamak Gerekebilir Sorunsuz Bi Şekilde 3 Bisiklettede Calısıyor Kabloları Falan Ayarlamak Gerekiyor Sadece...
    Zincir Ve Diger Donanımlar PASLANMAZ DEGİL....Bu Yüzden Kesinlikle Temiz Tutun Pas Tutmaya Yakın Oldunu Görürseniz Pas Sökücü Spreyler Var Onlardan Sıkın...Ve 60-70 Km Bir Yaglarını Temizleyip Yaglayın Kullandınız Spreye Göre Degişir Ben 60-70 Km Olunca Yetersiz Görürsem Sürüyorum Ama Fazlayada Kaçmayın Yag Olmıyınca Zaten Anlarsınız Sürerken Ses Falan Gelir Belli Olur Yagsız Oldugu...Fren Pabuçları Bi Süre Sonra Aşınabilir Ben Degiştirdigimde Çin Malı Bişey Aldım 5 Liraya Her Hafta Freni Ayarlıyom Cok Fazla Eriyor Bi Daha Alırsan Eski Acera Vites Takımıyla Gelen Yada Daha İyi Bir Pabuç Alabilir Ancak Cok Fazla İyi Bir Pabuç Jantın Akorunu Boza Bilir Yada Aşındırabilir Abartıya Kaçmamak Gerek:)
    Ayna Kol Cok Kaliteli Kaç Kere Kaldırıma Falan Denk Gelmiştir Banamısın Demedi Kadro Kırılsa Ayna Kol Kalır Öyle Devam Edersiniz Sırf Bu Yüzden Shima Shadow Yada Scramın Üst Model Bi Ayna Kolunun Nasıl Olcanı Düşünüp Duruyom....

Bence Artı Yönü Sadece Kadrosu Kadrosu Cok Saglam Bisiklete 2 Kişi Binip Aylarca Sürtümüz Oldu Hiç Bişey Olmadı Kaza Yapan Arkadaşın Kadrosu Biraz Titriyor Ama Oda Normal Yokuş Aşagı 70-80 Kmden Fazla Giderken Ön Freni Sıkmış Allah Korumuş Kötü Bi Kaza Olmasına Ragmen Sadece Kaşına 2 Dişik Attılar

Benim Gördügüm Eksi Yanlar Bunlartı Pişmanmıyım Diye Sorucak Olursanız Hiç Degilim Bisikleti 1-2 Kere Bakım Yaptım Onun Dışında Kötü Kullandıgım Bariz Belli Ancak Bu Şekilde Kullanıp Sorunları Görmeseydim Şuan 2000-3000 Liraya Bisiklet Almak Gibi Bir İşe Kalkıcamazdım Bu Yüzden İlk Bisiklet Alıcak Arkadaşlara Önerim Başlangıç Seviyesinde Bisiklet Alarak Daha Sonra Orta Veya Üst Seviye Bi Model Almalarını Öneririm....Ve Kasmadan Kullanmalarını Önerrim Bazı Bisikletli Arkadaşları Görüyorum Bebekmiş Gibi Davranıyorlar Bisiklete Hak Veriyorum Ama Eglence Sizin En Son Cöp Kamyonu Ve Kawazaki İle Yarışmıştım Çöp Kamyonuyla Yarışırken Altımda 100 Kiloluk Pederin Bisiklet Vardı Ve Arkasındaki Uzun Cubuk İsmini Bilmiyorum:=)Orayada Arkadaş Oturmuştu Tabi Ben Bi An Pedala Bi Abantım 20 Metre Sonra Bi Baktım Yerdeyiz Nasıl Oldugunu Hala Anlamadım O Anları Kameraya Çekmeyi Cok İsterdim Hatta Yakın Bi Dönemde Hd Hero2 Kamera Almayı Düşünüyorum Bisikletten Pahalı Olsada Almayı İstiyorumm...Ve Şuan Kafamda Kron Bisikletler Hurdaya Cıkarsa Trek Yada Onun Gibi 2000-3000 Liraya Almayı Düşünüyorum...Ama Eger Yer Olursa İstanbulda Cok Zor Gözüküyor Ama Tatilde 3 Kafadadar Gökçe Ada Yada Bozca Adaya Gitmeyi Planlıyoruz Adada Tandem Sürmeyi Düşünüyoruz 3 Lü Tandem Almayı Bile Düşündüm..Tekrar Kron Alırmıyım Diye Sorarsanız Kadro Alınabilir Onun Dışında Kronun Toplanmış Bisikletlerinin Saçma Oldugunu Düşüyorum..

Eger Tekrar Başlagıç İçin Bisiklet Alsaydım

Ayno Kol Cok İyi O Kadar İyi Ve Kalitesinden Eminimki Gözümü Kırpmadan Shadow Ayno Kol Alırdım..Sramda Olabilir Onu Pek Araştıramadım...
    En Az Alıvıo Vites Takımı Veya Eşdeger SRAM Büyük İhtimalle Scram Tercih Ederdim.
    Göbekleri Kesinlikle Geçmeli Olurdu 2 Dkda Bakımı Yapardım...Jantlar Cok İyi Hatta Kadrodan Bile İyi Gibi Jantlar
    Düzgün Bi Sele
    Ön Amortiserden Pek Anlamam Ama Kesinlikle Ön Amörtisör Degişirdi Belki Gidonda Degişebilir Bizim 3 Bisikletinde Gidonları Farklı Duruyor
    Lastikler En Azlından Arka Lastige Aynı Şekilde Kaliteli Bi Lastik Takılabilir Arka Lastik Cok Cabuk Eriyor...

Şimdilik Aklıma Gelen Sorunlar Bunlardı Ancak Bizim Bisikletleri Cok Kötü Kullandımızı Belirtmek Gerek Kışın Full Dışarı Bagladıgımız Bile Oldu Sizde Bu Sorunlar Daha İlerki Dönemlerde Olabilir Ancak Şuan Kron XC500 Veya XC1000 Almak Yerine Fiyatla Oynar Kafamdaki Gibi(Üstte Belirttiim) Parçaları Alırdım Bu Fiyatı Biraz Yükseltiyor 800-850 Liraya Aldıgınız Bu Bisiklet XC500 Den Kat Kat Daha Az Sorun Cıkarıcaktır...Ama Başlangıç Oldugu İçin XC250 Bile Alınabilir Şuan Ben Tam Olmasada Bakımı Kendim Yapabiliyorum...Bisikleti İlk Aldınızda Böle Sıkıntılar Olabilir Ama Bi Süre Sonra Bakımıda Ögreniyorsunuz Yetmiyor Bisiklette Ön Kaldırarak Dagalsında Yeni Bisiklet Alıyım Diye Artislik Hareketler Bile Yapabiliyorsunuz...

Mutlu Onur ÖZDEMİR ve Osman D. bunu beğendi.
  2. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben zor okudum sen nasıl yazın bunu gece gece :D neyse iyi bir yorum olmus ama efor bisikletin vurdumduymaylığı ile sizin talihsizliğiniz birleşince bu tablo cıkmıs ortaya . kötü saydırmışssın Kron a . Anlattığın kadar kötü bir marka değil alıpta senin kadar şikayet edeni duymadım görmedim ama iyi bir inceleme olmuş ...

3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yazdığın her kelimenin baş harfini büyük yazmaya üşenmemişsin, "..." üç nokta haricinde noktalama işareti kullanmamışsın ve bisiklet konusunda sıfıra yakın bilgin olduğu apaçık ortada.
    Tüm bunlara rağmen merak ettim yazını güç bela okudum. Senin de söylediğin gibi bisikletleri çok kötü kullanmışsınız. 500 liralık bisikletten 5000 liralık bisiklet performansı beklememek gerekir, eğer beklersen bisiklette değil kullanıcısında hata ararım. Bahsettiğin bisikleti 3000km ben kullandım, aynakoldaki ses haricinde bahsettiğin problemlerin hiçbirisini yaşamadım. Aynakolun göbeği çin malı olduğu için toz ve su alabiliyor, 15 liraya shimano göbek taktırdığın zaman o problem de kalkıyor ortadan.
    Hem bisikleti dağıtıp yeni bisiklet almanın peşine düşüyorsun hem de kullandığın bisikleti ve firmayı kötülüyorsun, kendinle çelişiyorsun?
    Firmaları kötülemek bu kadar kolay değil, olmamalı da!

Tolga Günsezer ve Barış TURAN bunu beğendi.
  4. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron Xc500 düşünüyordum.Zar zor biriktirdim 600tl ile alacaktım.Şuanda tüm isteğim,arzum,hevesim tamamen kaçtı.
    2 hafta sonra alıcam ama bakalım %90 oranında kararımı değiştirdim vazgeçicem galiba.

5. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Efor bisiklet'i tanımam ancak farklı bir firma üzerinden geçen yıl kron xc 1000 satın aldım ve halen sorunsuz olarak kullanıyorum. Bisikleti alıp servisinde kurulumunu yaptırdıktan kısa bir süre sonra arka tekerin sol çatala daha yakın olduğunu fark ettim "hatta forumda konusu var okuyabilirsin". Bu durumu da hemen satın aldığım firma ve efor bisiklet ile görüştüm, kendileri de bana daha yakın bir yerde olan servisin numarasını vererek jant tellerindeki bu sorunun düzelmesinde yardımcı oldular. Hatta bu tamir sürecinde satın aldığım firma tarafından en az 2-3 kez aranıp bisikletin durumu bana soruldu. Memnun değilseniz hemen değiştirip yeni bir jant seti gönderelim bile dediler.

Firmaları karalamak en kolay iş, burada kimseyi savunmuyorum yanlış anlaşılmasın belki de benzer şeyler benim başıma da gelebilirdi. Ancak siz sorunların çözümü yönünde işin ehli olan kişilerle görüşmemiş farklı bir yol izlemişsiniz gibi bir durum ortaya çıkmış.

Kron kötü bir marka olmadığı gibi firmanın da kötülenmesi bu kadar kolay olmamalıdır diye düşünüyorum.

Son olarak yazdıklarınızdan hiç bir şey net olarak anlaşılamamaktadır, bunu da belirtmek isterim.

muratt35

Okuduğunuz bu yazı üzerine kron almaktan vazgeçecekseniz eğer, her olumsuz yorum sizi her marka bisikletten soğutup vazgeçirebilir gibi bir sonuç ortaya çıkıyor.

6. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    500 liralk bisiklet ancak bu kadar dayanır arkadaşım.ben de zamanında salcano ng650 kullandım haftalık 10 lıra masraf cıkardıgı ıcın 4. ayda direk satıp üst seviyeye cıktım.size de tavsiyem sağlamken elinizden cıkarın yoksa cidden haftalar aylar gectıkten sonra harcadıgınız masrafı toplayınca 300-400 lıraya kadar cıkıyor. satıp daha üst model almanızı,daha doğrusu kaliteli bir ürün almanızı ve bisiklet almadan önce araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum

7. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kullanıcı hatası bariz şekilde gözüküyor.Teker eritme,göbek kırma nerden merdivenden filan mı iniyorsun.

8. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben xc500 almayı planlayan arkadaşlara xc500 yerine Carraro 419 tavsiye ederim ve Kron'a göre çok daha memnun kalacaklarını garanti ederim. Carraro fiyat olarak Kron'dan daha ucuz ayrıca üzerindeki parçalar Kron'dan daha iyi.

Mesut C. bunu beğendi.
  9. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Bende Kron - Carraro arasında kalanlardanım. 600 civarlarının üzerine çıkmak istemiyorum çünkü gelecekte ne kadar kullanacağımı kestiremiyorum. Tercihimi parçalarının daha kaliteli olduğunu söylediğiniz için Carraro'dan yana kullanmaya karar verdim.

10. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşım üşenmemişsin uğraşmışsın yazmışsın, ben bu kadar uzun hayatta yazamam, emeğine son derece saygı duyuyorum eline sağlık ama nokta, virgül, soru işareti, ünlem hiçbirini kullanmamışsın, daha 2. paragrafta insan zorlanıyor okurken ve sıkılıyor. bundan sonraki yazılarında buna biraz dikkat edersen yazdıkların daha çok kişi tarafından sonuna kadar dikkatle okunabilir.

Sorununa gelince, yaşamış olduğun problemleri burada paylaşarak bu bisikleti almayı düşünen arkadaşlarımıza bir nebze fikir verdiğin için teşekkür ederim. Bu noktada bu bisikleti şu an kullanan ve yorum yapan diğer arkadaşlar 500TL lik bisikleti hor kullanmışsın ve bunlar başına gelmiş demişler ama ben bu yorumlara kısmen katılmıyorum.

Bu arkadaşımızn aldığı XC500, dağ bisikleti. Tabi ki merdivenden de inecekler, düşecekler de. O zaman Kron ona göre dayanıklı malzeme kullanacak, ve bisikleti gerçek bir dağ bisikleti gibi yapacak. Ha fiyatı atıyorum 500TL olmayacak da 800TL olacak, olsun. İnsanlar da buna göre alsın ve binsin. Sen hem fiyatı düşürcem diye malzemeyi kalitesizleştir hem de ben dağ bisikleti satıyorum de, ondan sonra bisiklet dökülsün olur mu? Bu tüketiciyi yanıltmak değil midir? Tabi abartmamak kaydı ile dağ bisikletleri kaldırımdan, merdivenden inme, çukurlara girip çıkma, düşme kalkma vs gibi nedenlerden zarar görmemeli. Görüyorsa da malının arkasında durmalı. Yada madem bisiklet dağılmaya meyilli o zaman satarken üzerine "bu bisiklet dağ bisikletidir ama siz yine de asfalttan çıkmayın" diye yazsınlar.

Serhat Alkan, bayramtok ve bislet bunu beğendi.
  11. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    her zaman türk markalarından uzak durun bence. Her ne kadar kendini kanıtlasa da eninde sonunda bir katakulli yapabiliyor:)

Gokalp Gokmenler bunu beğendi.
  12. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

Kron'un taiwan malı olduğunu ve üzerindeki donanımların burada montajlandığını belirten bir kaç konu bu forumda mevcut. Konu sahibi arkadaşın kadrosunda bir hasar oluşmamış, üzerindeki donanımlar ile alakalı sorunları var. Bu donanımlar da göbekler vs. çoğunlukla shimano markaya sahipler. Şu durumda tek bir soru kalıyor, kron üretim aşamasında bisikletlere kalitesiz ve eski donanımları mı montajlıyor?

13. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar, açıkçası bende 1 ay kadar önce kron xc 500 alınca merakla ve sabırla yazınızı okudum. Muhtemelen sizin bisikletleriniz geçen seneki 2011 modeller. 2012 modeller arasında çok büyük farklar olmasada size katıldığım tek nokta orta göbekten gelen ses. Hergün işe gidip gelen ve hafta sonlarıda ufak çaplı turlar yapan biri olarak 1 ay içerisinde böyle bir sorunla karşılaşmam benide üzdü. Fakat daha ilk ücretsiz bakımı yaptırmadığım için ki bu zamana kadar yaptırmamaın sebebi bu tarz problemleri görerek bunları ilk bakımda gidermekti. Geçen hafta şen bisiklete giderek bu durumları izah ettim. Çok büyük bir problem olmadığı ve müsait bir zamanında ayrıntılı şekilde bakabileceğini söyledi.

14. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Musab Yardım

Merhaba orta göbekten gelen ses sorununu ben de yaşadım ve götürdüğüm yetkili servis iki anahtar takımı ile göbeği sadece biraz sıktı o gün bu gündür de ses yok. Bu nedenle ciddi bir sorun olduğunu düşünmüyorum.:)

15. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlk mesajımda da belirttiğim üzere servis daha öncede bu tarz sorunları biliyorki çok büyük bir problem olmadığını söyledi. Bunu söylerken başından savma gibi bir tavrı olsaydı zaten daha da üzerine giderdim. Fakat olaya yaklaşması ve tavrı beni tatmin edici olduğu için üstelemedim ve saygı duydum. Müsait bir zamanda tekrardan gideceğim. Bakalım sonuç ne olacak, sonucuda sizler ile paylaşıyor olacağım.

16. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Benim Kronu Kötüledigm Yok Nedir Bu Eleştiri Anlamıyorum..Kron Kadroyu Üretir Sadece Gerisi Onu Baglamıyor Neden Bu Kadar Eleştirildigini Anlamıyom Gece Uykum Vardı Birden Dedimki Başıma Gelenleri Yazıyım Bisikleti Yeni Alan Arkadaş Magdur Olmasın Bu Yüzden Kötü Yönlerini Yazdım...Sanırım Uykulu Uykulu Böyle Oluyor Birazdan Kısa Ve Temiz Bi Şekilde Düzeltirim Yazıyı

Bu Fiyata Zaten Rıhat Bi Sele Ve Erimeyen Lastikler Falan Alamassınız Ancak Bisikleti Alırken İnsan 10 Sene Sorunsuz Kullanıcanı Düşünüyor Cogu Arkadaş Forumdan Bildigi Kadarıyla Bisiklet Alıyor Ancak Forumda Bildiklerinizle Tecrübe Ettikleriniz Bir Olmuyor..Biz Bisiklet Alırken O Kadar Para Verdik Sorunsuz Bisiklet Bunlar Yılda 1 Kere Bakıma Götürürüz Diye Aldık.Forumda Yada İnternette Herkez Sadece Bisiklet Öneriyor Ancak Bunun Bakım Yapılması Gerektigi Hangi Parçaların Bakım İçin Gerekli Oldugu Gibi Bilgiler Fazla Verilmiyor Ve Alan Kişi Arada 30-40 Liraya Servisde Baktırırz Diye Alıyor..

Genel Sorunları Söylemek Gerekirse...Bence O Donanımlar Kron Kadrolara Yetersiz Kalıyor Tekrar Alsaydım En Az Alıvıo Set Alırdım...
    -Teller Yüzünden Vites Ve Frenler Sorun Cıkarıyor Kesinlikle Bakım Yapmanız Gerekiyor
    -Sele Cok Kalitesiz Uzun Sürüşlerde Sıkıntı Yaratır Bisikletten Önce Selesini Alan İnsanlar Gördüm Dükkanda
    -Orta Göbekten Büyük İhtimalle Ses Gelecek...
    -Arka Teker Kadroya Sürtünüyor
    -Arka Teker Cabuk Eriyor
    -Gidondan Belki Sesler Gelebilir

17. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron xc1000 almaya karar verdim aradaki fark 200 tl.Umarım başınıza gelenler Kron xc1000 alıcam onunda başına gelmez.

GÖVDE: 7005 TRIPLE BUTTED ALU GÖVDE
    ÖN SÜSPANSİYON: SUNTOUR XCT REMOTE LOCKOUT
    VİTES/FREN KOLU: SHIMANO ALIVIO
    ARKA VİTES : SHIMANO ALIVIO –27 VİTES
    ÖN VİTES: SHIMANO ALIVIO
    AYNAKOL: SHIMANO ALIVIO
    ARKA DİŞLİ: SHIMANO ALIVIO
    ZİNCİR: SHIMANO
    FREN SETİ: SHIMANO V- FREN
    GÖBEK SETİ: SHIMANO
    JANTLAR: KRON NEO
    LASTİKLER: RUBENA SCYLLA SPORT
    GİDON: KRON NEO
    BOĞAZ: KRON NEO
    SELE BORUSU: KRON NEO
    SELE BORUSU KELEPÇE: KRON NEO
    SELE: KRON NEO
    PEDAL: FP-906
    BOĞAZ YATAĞI: CH-918
    ELCİK: VELO
    PARK AYAĞI: ALUMİNYUM
    STOK DURUMU:
    FİYAT: 850tl.

18. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Ben Tekrar Alsaydım Kesinlikle XC1000 Alırdım Cogu Gördügüm Bisikletli Arkadaşda 100-200 Lira Ucuza Kaçmaktansa En Azından Alıvıo Setli Bi Bisiklet Almamım Daha İyi Olcagını Söylemişti

19. Metin BABACAN

Metin BABACAN Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar tekrar tekrar söylüyorum kron bisikleti kötülemeyin.Arkadaşlar yeni ve birazda acemilik var tabikide.Ben Bartından girdim kastamonudan çıktım.Benim tek sorunum arkadaşın yukarıda belirttiği gibi arka akort ayarları bozuldu.benim aldığım yer ankara performans bisiklet.....demem o ki Bayi var bayicik var servis var servisçik var aldığınız yere çok dikkat edin.yada sonuçlarına katlanın.Benim aldığım model xc 750 hidrolik modeli....Sonuçta 110 kg lık adamım akortların bozulması normal eğer kullanmasını biliyorsanız akort anahtarını tavsiye ederim size Nette bazı videoları izlemeniz yeterli çantanızda bulundurun.....Unutmadan yine söylüyorum ben 110 kg mım ve bu bisikleti ben kıramadım kırabilen varsada elini öperim

20. donnie darko

donnie darko Kıdemli Üye

Seviye:
    10 gudnur kron xc 250 kullanıyorum 200 km yol yaptım toplamda hıcbır sorun cıkartmadı saygılar bırazda sans ısı bu bence