3 haftalik 'bisikleti sen tasarla' workshop

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Selamlar, internette bisiklet toplama tasarlama üzerine yaptığım araştırmalardan "bisiklet atölyesi" adlı siteye ulaştım. Sitede 3 haftalık 3'er kişiden oluşan gruplara sıfırdan bisiklet toplama ve tasarlama konusunda eğitim verileceği yazıyor. Çevremdeki bisiklet severlerden sıkça duyduğum bir uyarı olan "aman ha 2-3 şey öğretip keklemesinler" uyarısından yola çıkarak "Bisiklet atölyesi" adlı yer hakkında bilginiz var mı? güvenilir midir? Yada benzer hizmeti veren tavsiye edebileceğiniz başka bir atölye var mı?

(link)
Workshop
3 HAFTA'LIK 'BİSİKLETİ SEN TASARLA' WORKSHOPLARINA
KATILIM SINIRLI SAYIDADIR.

Atölye'de daha etkin tasarım ve üretim imkanı sağlayabilmek icin,
maksimum 3(üç) kişi kabul edilmektedir. Siz de; ister en yakın arkadaşlarınızla birlikte kayıt yaptırın , ister yalnız katılın ama en kısa zamanda yerinizi ayırtın
ve gelin hayalinizdeki bisikleti bitlikte tasarlayalım!

Scudo

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Bilgi amaçlı yazıyorum:
Attığım mail'e cevap yazılmadı. Üstüne facebook'tan bu işin kurucusu olan kişiye ulaştım. Sağolsun kendisi de muhatap almadı. Açıkçası sinirlendim :) Bisiklet toplama konulu eğitim varsa bildiğiniz buradan paylaşabilirseniz sevinirim. Kendi kendine de yaparsın diyebilirsiniz ancak kısıtlı zamanım olması nedeniyle bu işi eğitim olarak daha kısa sürede öğrenmek taraftarıyım.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Kerem bey benim anladığım bu kursun içeriği zaten sizin istediğiniz özelliklerde değil. Bu kurs Bisiklet tasarım kursu. Sökme takma, toplama veya onarımla ilgisi yok yani. Gerçi web sitelerinden de sanki bu daha çok bir fikirmiş de öylece duruyor gibi bir izlenim edindim. O kadar acele etmeyin adım adım:) Youtube, forumlar yeterli kaynak sağlıyor zaten. Bir yandan da elet edevat toplamak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Antecurs
Anladım hocam gerçi benim algıladığım workshop ile sıfırdan bisiklet toplama konusunda eğitim verildiği yönündeydi. Siteyi incelediğimde bu eğitimi almış kişilerin topladığı 3 bisiklet örneği vardı. Bu anlamda tam olarak aradığım şey buydu aslında.

bir de tabi insaniyet namına en azından bir cevap dönülmesi gerekirdi diye düşünmüyor değilim :)

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@Kerem Özbayrak o 3 bisiklet örneğinin üstünde Temsili yazıyor yalnız:))) Yani birileri katılacak, tasarlayacak, yapacak da onların yerine gerçek fotoğrafları koyacaklar. O yüzden dedim ya daha çok bir fikir gibi duruyor:)

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Siz yazınca farkettim. Küçük de yazmışlar baya :) Altta kayıt ve bilgi için mail atın diyor oradan gaza geldim. Gazım hevesle birleşti, cevap da gelmeyince sinirlendim :) teşekkürler dikkatiniz için

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@edin
"bisiletlerini kendileri tasarlama imkanı sunabilmek adına Galata'da Atelier Altair Telian tarafından kurulmuştur. " yazıyor sitesinde. Ama sitenin domain kaydında domain sahibi dediğiniz kişi olarak görünüyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sitedeki linkler çalışmıyor,belli ki ilgilenilmemiş ve ilgilenilmiyor, sosyal medya hesapları sık güncellenmiyor,yazdığınız mesajlar ulaşmamış, hiç görülmemiş bile olabilir. Yiğit bey işini çok seven,başarılı bir arkadaş. Ayrıca geçen yıl bisiklet film festivalinde atölye düzenlemişti. Bence bu konuda ciddiyseniz atölyesine uğrayın detaylı görüşmüş olursunuz.