3 bisiklet arasında sizce hangisini almalıyım :)

Tepki
55
Slm ben aranıza yeni katıldım ve bisiklet bakıyorum ama teknik olarak pek bir bilgim olmadığından seçim yapamadım yardımcı olursanız sevinirim

ve sizlerde tavsiyelerede açığım

(Fiyat sınırım 1000 TL )

(link)

(link)

(link)

Scudo

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Sedona 741 Whistle ve Carraro'ya göre donanım olarak oldukça düşük bir bisiklet. Bende bisiklet alırken aynen senin gibi Whistle 1161D ile Carraro Daytona arasında kalmıştım, ikiside çok kaliteli bisikletler, ve donanım olarak da aynılar. Bu güzden Sirkeciye gidip ikisini yanyana görüp Whistle almaya karar verdim. Sende Whistle yada Carraro'dan zevkine hangisi uygunsa görüp beğenip alabilirsin. Ama Whistle gerçekten mükemmel bir bisiklet.

Tepki
55
@Gokalp Gokmenler

ağırlığı biraz fazla ama bende öle düşünğyorum peki sen kaça aldın ve ne zman

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Furkan Yaldızkaya

Yeni başlayan yada bisiklet secimi arasında kalanlar !!

Salcano türkiyede 1000liraya sattığı bisikletlerin hepsini beleş'e veriyor bir başka Arkadaş'a da yazmıştım bu link'te bulunan bisikletin sadece hidrolik frenleri 500 tL Artık Kilosunumu hesaplarsın diğer mekanizmasinimi bilmem..
Çok konuşulan şeyler var Salcanonun malları bozuk kötü ..
Adamlar Shimano ve özellikle sram'dan direk alıyorlar kendileri yapma etme üretme gibi bir şeyleri yok.
Bisiklet araştırırken bir az mantık bir az süre verin kendinize. hata yapınca hayıflanmayın!
3 bisiklet kendinizi sınırlamayın 1000 tlye 14.5 kg bisiklet alacagına

1bin tlye 1.800 bisiklet alabilirsin.
Teşekkürler.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
salcanoya nedense herkes değişik bakıyorlar. kadrolarından dolayı mıdır nedir anlamadım. hocam siz salcano'ya da bakın en iyisi.

bu arada salcanonun üzerindeki parçalarda sram, shimano vsvs. sedonanında carraronunda whistleninde hiçbir farkı yok. salcano'da kazancınız ise daha üst seviye komponentler.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@Ümit BAKAY

Ağarlığı hiç dert etme, zaten ağarlığı 14 Kg civarında Whistle'ın. Eğer çok profesyonel bir sürücü yada yarışçı değilsen bisikletin kilosundaki 2-3 Kg lik farklar hiç önemli değil inan bana. Açıkca konuşmak gerekirse ben Salcano'nun kadrolarına hiç güvenmiyorum, o kadar üst donanımı olan bisikletlerin o kadar ucuz fiyata satılmasını çok şüpheli buluyorum. Ben benim Whistle'ı yaklaşık 2 ay önce aldım Sirkeciden 1100 TL'ye yanında da park ayağı hediye ettiler. Bu süre içinde gerek şehir içinde, gerekse çok bozuk patika yollarda yüzlerce km yol gittim hiç banamısın demiyor.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gokalp Gokmenler

hocam salcanonun kadrosunu değiştirmek hiçte zor bir şey değildir sanırım. senin bisikletin üzerinde bulunan parçalar BELKİ salcanoda 600-700 liralık bisikletinde vardır. aradaki 400 liraya da çok sağlam bir kadro alabilirsin herhalde. (Benim Dşüncem.)

neyse konuya dönmek gerekirse hocam salcanolara da sen yine de göz at. şimdiye kadar ben forumda salcano kadrosu kırıldı tarzında bir konu görmedim.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Gokalp Gokmenler

Şüpe mi :D bu bir fırsat adam kendini tanıttıktan sonra vercek coşkuyu ...
Sram ve shimano ve Sr suntour Rock shox dan bahsediyoruz salcano bu firlamarla / Sram / Shimano ilen çalışıyor bu domates değilki bozulsun:D :D güldürmeyin beni arkadaşlar o kadar yazı yazdım o kadar test ettim
Sadece servisler bilincsiz o kadar
Bak bakalım Senin Whistle de salcano gibi donanımlar varmı ..
birde ağırlığı dert edeceksin ister amatör ister profosyonelce.
Ortalama bir bisiklet 12 yada 13 kg ise
14.5 kgde
senin her pedalında vicudun 1.5 kg cekecek ve itme kuvveti uygulamaya çalışcak her pedalda 1.5 kg !
yokuş çıkmak isticeksin yada ormanlık alanda gezmek bir az daha işi pratiğe dökün fazla bilginiz yoksa karşı koyan yorumlardan cekinmek gerekiyor.
not : Amatörce düşüneceksen 1bin tl harcamana gerek yok .

Cem TURKPOWER

Daimi Üye
Tepki
222
bunların arasında ben olsam hiç düşünmeden whistle alırdım çünkü compenentleri iyi ve çok şık bir kadrosu var. Tam olarak detaylarına bakmadım ama mekanik disk frenden uzak dur!!!!

• Beğen
Tepkiler: Ümit BAKAY
Tepki
19
Ben bisiklet almaya niyetlendim 1 aydır forumu inceliyorum Salcanocular ve Salcanocu olmayanlar gibi bi ayrım seziyorum sanki yani ayrımdan kasıt yanlış anlamayın şöyle açıklayayım ben fotoğraf merağı olan bir insanım makine almaya niyetlendim Canoncular ve Nikoncular diye ikiye ayrılmış resmen ona benzettim olayı sonuçta Nikon aldım kullanıyorum Canon ile arasında dağlar kadar fark yok ikisi de güzel işler çıkarıyor aynısını bisikletler için düşünüyorum aşıırı fark yokmuş gibi geldi bana aralarında gönlün hangi kadroyu beğenirse desek daha iyi olmaz mı sonuçta kıyaslanan ürünler kaliteli olduğu kesin gibi bişey...

• Beğen
Tepkiler: Ümit BAKAY

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Öner İLKME

Yanlış düşünüyorsun ben ne zamandır bu forumdayım? mesaj sayım ve ettiğim edilen teşekkürler boşuna değil galiba .. ben sizin en güzel bisiklete sahip olmasınız için fikir sunuyorum sizbilirsiniz.;)

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
bence en hoşuna gideni al mesela ben sedonayı beğendim görüntü olarak

Ali Aktürk

Aktif Üye
Tepki
27
Donanım olarak salcano iyi olabilir.Açıkçası yolun başında bir olarak bu konuda daha bilgili insanlar var.Ama az önce slcanaoya da whistle'ye de tekrar baktım. Yine whistle dedim kendi kendime...