Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 Bisiklet Arasında Seçim!!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mert Akgüç tarafından paylaşıldı.

1. Mert Akgüç

Mert Akgüç Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.

Biraz araştırma yaptım ve bütçeme uygun olarak 3 modelden birini almaya karar verdim. fakat hepsinin özellikleri birbirine çok yakın olduğu için karar veremedim.

Bisikleti arazide ya da dağda kullanmicam.

İşte seçenekler:

--Bianchi afx 2.0 (özel seri)
    --Sedona 741
    --Salcano NG 303 SRD

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

NOT:Fiyatı yukarıdaki ürünler gibi olan başka marka ve model önerileri de verebilirsiniz.

2. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    Mert bisikleti dağda kullanmayacaksan bu 3 modelde mtb, 3üde uygun değil..Bütçeni belirtmelisinki birşeyler söylebilsin insanlar..Ön amortisörlü maşanın şehir içinde gereksiz ağırlık olduğu fikrindeyimki şahsi fikrim olarak tavsiye etmiyorum..

Salcano city sport ,specialized sirrus,trek fx serisi,sedona 311,321,dahada arttırılabilir seçenekler..

3. çağrı ekşi

çağrı ekşi Kıdemli Üye

Seviye:
  4. Mert Akgüç

Mert Akgüç Yeni Üye

Dağda kullanmicam dedim ama yüksek mesfelerden atlayış yapabilirim. ayrıca taşlı, kumlu, çakıllı alanlarda da kullanicam.

bütçem 1000 tl ile sınırlı. daha fazla harcamak istemiyorum.

5. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    Bianchi nero uygun olabilir..

çağrı ekşi bunu beğendi.
  6. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  7. Mert Akgüç

Mert Akgüç Yeni Üye

Peki o zaman soruyu biraz değiştireyim. Forumda bianchi hakkında gerçekten kötü yorumlar var. Benim merak ettiğim şu: bianchi alınmayacak kadar kötü bir marka mı? Sizlerin kullandığı ve önerdiğiniz markalar nelerdir? MTB almak istersem hangi markayı tercih etmeliyim? Hangi markanın kullandığı setler daha iyi? şimdiden teşekkürler

8. Onur Demirbilek

Onur Demirbilek Üye

Seviye:
    selam
    kendi kullanım alanınıza göre bisiklet seçerken ilk önce boy kilo oranı ve kullanım ergonomisine uygun bisiklet bedenine karar verin.
    genelikle sizin ve arkadaşların önerilerinde disk frenli bisikletler görüyorum.
    bence siz zorlu zeminlerde (yağmurda, çamurda, karda kışta) kullanmayacaksanız hiç disk fren tercih etmeyin
    böylece maliyet düşürebilirsiniz yada aynı maliyetle daha üstün bir sistem kullanma şansınız olur.
    iyi pedalllar.......

9. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bana kalırsa yüksek mesafelerden atlayış yapacaksan bu bisikletlerden hiçbiri işini görmez ya da fazla dayanmaz.
    Arazide ve dağda kullanmayacaksan street - dj tarzı birşeyler işini görecektir.
    Çok fazla taşlı - kumlu - çakıllı alanlarda kullanacaksan da freeride mtb tarzı olabilir.
    Bu bisikletler de şehir içinde günlük kullanımda yorucu olacaktır.

10. Mert Akgüç

Mert Akgüç Yeni Üye

MTB alma konusunda kararlıyım. Şehir bisikletleri hassas bisikletlerdir ve bu tarz bisikletler benim yaptığım hateketlere dayanır mı bilmem xD. Ayrıca mtbler'in şekli daha çok hoşuma gidiyor. Bu nedenle önerilerinizi mtbler yönünde yaparsanız memnun olurum. Fakat şehir bisikletleri de aklımın bir köşesinde olacak.

11. ilker çelikcan

Seviye:
    Cevabınız benim tavsiyem için miydi bilmiyorum ama öyleyse size bir kaç örnek vereyim. Belki hoşunuza gidenler olabilir :) Bir FR-MTB örneği
    http://uk.bikereserve.com/equipment/bikes-2011/freeride/mtb-scott-voltage-fr30.html
    http://www.leisurelakesbikes.com/catalog/fullsuspensionfr.aspx?&cid=3074

bir de Steet
    http://webringjustice.wordpress.com/2011/05/04/scott-voltage-yz-tmo-street-mtb/

12. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben şahsen Scott markasını öneririm.

13. ilker çelikcan

Seviye:
    Standart 100mm ön amortisörlü MTBler (XC - race) arazide atlayıp zıplamadan yol almak için yapılmışlardır ve sert düşüşlere dayanmazlar.
    Jantları, göbekleri, kadroları bunun için üretilmemiştir.
    Benim xvert motion'un kitapçığında sadece patikaları kullanın, bu bisiklet zorlu arazi, atlama zıplama için üretilmemiştir diyor.
    Atlama - zıplamaya dayanabilecek olanlar saydıklarım ve bir de downhill bisikletlerdir.

14. Mert Akgüç

Mert Akgüç Yeni Üye

Atlama zıplama olarak kastettiğim kaldırıma çıkmak ve inmek, yoldaki tümseklerden hızla geçmek gibi şeylerdi.yoksa patenci rampasından atlamayı düşünmüyorum :D

15. ilker çelikcan

Seviye:
    Yüksek mesafelerden atlayış deyince öyle anlamışım. Kusura bakmayın. :)
    Öyleyse ben de hidrolik fren yerine daha iyi bir v frenli bisiklet alabileceğinize katılıyorum.
    Çamura girmeyecekseniz, uzun süre yağmurda kullanmayacaksanız, tepe inişi vb. yapmayacaksanız hidroliğe pek de ihtiyacınız yoktur.

Bianchi, zamanında italyan Bianchinin ismini kullanarak bisikletlerini ederinin üzerinde fiyatlara sattığı için pek sevilmiyor.
    Fiyat / performans değerlendirmesi yapıldığında şu anda bu konuda en iyisi Salcano gibi görünüyor.

16. Mert Akgüç

Mert Akgüç Yeni Üye

Yorumunuz için teşekkür ederim. Peki bianchinin kadroları nasıldır? Yani sağlam mıdır yoksa dandik midir? Çünkü internette bianchi hakkında pek de iyi şeyler söylenmiyor. Bianchi mi tercih edilmeli yoksa salcano veya sedona mı tercih etmeliyim?

17. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sedona 741 almanı tavsiye ederim veya Kron xc1000 derim :)

18. ilker çelikcan

Seviye:
    Bu konu forumda birçok kez tartışıldı ama benim vardığım tek sonuç, üretim amacına uygun kullanımda bu seviyelerde hiç bir kadronun kolay kolay kırılmayacağı, ancak her marka kadronun da kırılma ihtimalinin olduğu.
    Bianchi kadro konusunda kişisel tecrübem yok çünkü kullandığım tek Bianchi hi-ten çelikti.
    Forumda Salcano'nun kadrosuna zayıf diyenler vardı, buna karşılık sadece bir kırık kadro olayı hatırlıyorum.
    Kalite daha çok kadronun esnemezliği - hafifliği arasındaki dengede, boya kalitesi ve açılarında ortaya çıkıyor anladığım kadarıyla.
    En güzeli ilgilendiğiniz bisikletlerin tümünü deneyerek karar vermeniz.

19. Mert Akgüç

Mert Akgüç Yeni Üye

Daha yorum yok mu?

20. Turgay Ak

Turgay Ak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hocam Sedona öneririm, 741 değil de çok az daha biriktirip 751 alabilirsiniz