Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3.500 - 5.000 Dağ Bisikleti Tavsiyesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SunTzu tarafından paylaşıldı.

?

Hangi Bisiklet Malzeme Kalitesi Ve Doanım Olarak Öne Çıkamkta Anketteki Markalar İçerisinde

1. Scott

oy sayısı 13
    26,5%
  2. Trek

oy sayısı 10
    20,4%
  3. Mosso

oy sayısı 3
    6,1%
  4. Salcano

oy sayısı 4
    8,2%
  5. sedona

oy sayısı 3
    6,1%
  6. Cube

oy sayısı 16
    32,7%
  1. SunTzu

SunTzu Yeni Üye

Adı:
    Muhammet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim önce kendimi tanıtayım 22 yaşında üniversiye öğrencisiyim kendimi bildim bileli ulaşımımı bisiklet ile sağladım hep market bisikleti diye tabir ettiğimiz bisikletleri kullandım şimdi gerçekten sağlam bir bisiklet almak istiyorum bütçem Tr den alırsam başlıkta yazdığı gibi fakat bi kaç makale okudum yabancı markalardan Trek parçalarına ömür boyu garanti veriyormuş mesela kendi üretip kendi montajlıyormuş daha sağlıklı ve uzun ömürlü bisikletler çıkardıkları söyleniyor bende salcano sedona gibi markalar varken aklımda Scott, Cube, Giant, Mosso, Trek gibi yabancı markalara yönelmeye karar verdim yanılmıyorsam bu markalar içinde Trek bir tık öndeymiş. Yurt dışında bir akrabamız var onun aracılığı ile uygun fiyatlı bir alışveriş yapma durumuda var mesela tr de 10.000 tl ama yurt dşından 7.000 e geliyorsa bisikletin maliyeti o zaman bütçemi aşar biraz beklerim ondan sonra alırım. Bana 2 türlüde fiyatını hak eden dediğiniz bisiklet sektörünün ehli arkadaşlarımın abilerimin tavsiyelerini bekliyorum örnek teşkil etmesi açısından kafamda olan bir kaç modeli belirteceğim almak istediğim bisiklet seviyesi daha iyi vurgulayabilmek ve ne istediğimi daha iyi açıklamak düşüncesiyle.

Sedona dan 950 29"

Salcano IGMAN SLX 29"

Dediğim gibi Yurt dışından ucuza getirme imkanım var mesela bütçe sedona 950 ama fiyat açısından çok daha uyguna gelecekse yurt dışından almak CODE9 GX1 29" modeli gibi bir bisiklet modeli içi kendimi zorlayabilirim.

Uzun oldu fakat okuyan herkese ve yardımcı olan herkese şimdiden TEŞEKKÜRLER.

2. cube gtx

cube gtx Yeni Üye

Adı:
    berkay
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Scott, Cube, Giant,Trek,KTM

anti panik bunu beğendi.
  3. SunTzu

SunTzu Yeni Üye

Adı:
    Muhammet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bana bu markalar içinde Scott un öne çıktığını söylüyorsunuz heralde Scotttan bana önerebileceğiniz modeller nelerdir ingilizcem pek iyi olmadığı için pek ilerleme kaydedemedim Scott modelleri hakkında

4. cube gtx

cube gtx Yeni Üye

Adı:
    berkay
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Razgele sıraladım ama hepsi iyi markadır ben cube attention sl kullanıyorum ve bisiklet ile DOWN Olympos 3 katıldım

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. umudo123

umudo123 Aktif Üye

Adı:
    Umut
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @SunTzu scottun scale modelleri var cubedede ltd ve reaction serisi var onlara bakabilirsin

anti panik bunu beğendi.
  6. SunTzu

SunTzu Yeni Üye

Adı:
    Muhammet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    anladım bakacağım ve araştıracağım peki bu bisikletlerin bakımları zor oluyor mu? Masrafları ne kadardır ve bu bakımları kendim yapabilirmiyim gerekli alet ve edevatı alırım gerekirse önce bisikleti seçeyim ekipmanada yöneleceğim sonra ve son olarak daha detaya inmeden sabırsızlandığım için sormadan edemeyeceğim :D bu bisikletler için üçgen şeklinde olan alet edevat çantalarından nefret ediyorum desem yeridir bu ekipmanlar için sırt çantası kullanmak gerekir değil mi birde bu soruları sormamın sebebi bir bisiklet satışı sitesinde girdim hidrolik disk firen yağı zincir yağ değiştirme yağı gibi ürünler vardı bunları ilk defa görüyorum ve bakımları maliyet ve işçilik anlamında korkuttu bir an.

7. umudo123

umudo123 Aktif Üye

Adı:
    Umut
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @SunTzu bakım için sprey yağlar var zincir için onlardan alırsın fren için balata spreyi var yama seti falan al alyan takımıda lazım hidrolik diskin bakımını bisikletçiye yaptır bide

8. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Daha gerekli ekipmanların ne olduğunu bile bilmeden direk o bütçeyle bir bisiklet alırsanız mahvolur,önce ufaktan başlayın.Saygılar...

Ha ama diyorsanız ben dikkatli kullanırım rampada vites düşürürken pedala yüklenmem zinciri çapraz bırakmam lastiği oturtmadan hava basmam yağsız zincirle kullanmam lastik basıncını ve maşa hava basıncını kontrol eder tellerin jantın ve kadronun taşıyabileceği ağırlıktan fazlasını vermem diyorsanız alın tabii...Benim tavsiyem Scott Scale 960.Bu işin babası Scott olmuştur her zaman

trkc bunu beğendi.
  9. trkc

trkc Üye

Adı:
    Mücahit
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçen ay aldım. 29 jant değil de 27.5 jant olması kontrol kolaylığı sağlıyor. Yaklaşık 3500'e geldi. Daha önce aynı serinin 2010 modelini kullanıyordum. Açıları, detayları ve tasarımı gerçekten güzel. Her türlü memnun kalacağınız bir model.

image.jpeg image.jpeg image.jpeg

anti panik bunu beğendi.
  10. ahlaksahibi

ahlaksahibi Üye

Adı:
    yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1500- 2500 lira arası bulursan salcano assos bulamassan igman tavsiye ederim.ben 1800 lira igman deore aldım 130 kiloyum ve hunharca kullanmama rağmen çok iyi tık demedi.kalan paraya giyim aksesuar güvenlik ekipmanı alır ufak tefek modifikasyon yaparsın.yüksek donanımlı taş gibi full donanım ve kaliteli bisikletin olur.

Scott trek gibi bisikletin alt ve giriş seviyesi ürünleri çok kaliteli değil

11. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Anladigim kadariyla 5000TL civari 29er bisiklet ariyorsunuz. Buyurun size bisiklet, ben satiyorum.
    DSC_1209.JPG

Fat1h, Soner Közen ve anti panik bunu beğendi.
  12. SunTzu

SunTzu Yeni Üye

Adı:
    Muhammet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    verdiğiniz cevaplardan ötürü hepinize teşekkür ederim arkadaşlarım abilerim Scott almaya karar verdim ekipman konusundada bilgisiz değilim az çok ne lazım olur diye bakmıştım öncedende aklımda bisiklet bilgisayarı ön aydınlatma gerekirse arka aydınlatmada olabilir el popası yama seti birde alyan takımı vardı aklımda bir kaç yerde hidrolik disk freni yağı gibi daha adı aklımda kalmayan bir çok bakım ürünü vardı :D biraz düşündürdü alırsam bakabilir miyim diye o sebeple sordum ekipman meselesini şunuda belirteyim öğrenecek çoook şeyimin olduğununda farkındayım ukalalık yapıyor imajı vermek istemem resimler içinde özellikle teşekkür ederim uğraşıp yüklediğinizden dolayı.

üstadım 0 olarak almayı düşünüyorum birde konudada bahsettiğim gibi yurt dışındaki akrabamla bir istişahere yapacağım uyguna geliyorsa onun aracılığıyla almayı deneyeceğim ama teklifin için çok teşekkür ederim

aynen üstadım tam olarak hangi ekipmanları ne şekilde alıp nasıl kullanmam gerekir ve bakımları nasıl yapılır biraz araştıracağım çok sürmez zaten işimi görecek kadar bilgiye sahip olmam aldıktan sonrada elimde dikkatli bir kullanımla devam ederim öğrendikçe dahada hakkını vererek kullanmaya başlarım bisikletimi ayrıca kırıcı değilde yapıcı olarak yorum attığın için de sağolasın ekipman bilmiyorsun bir şey bilmiyorsun ne demeye o kadar pahalı bisiklet alıyorsun gibisinden bir yorum atmamışsın dediğin gibi dikkatli kullanırım ki bu güne kadar hep öyle kullanmışımdır bisikletlerimi sürekli bakımına dikkat ederek ve aksatmadan zamanında yaptırmışımdır.ayrıca gidon basıncı olayını ilk defa duydum :D ekipman konusundada kendime bir şeyler kattıktan sonra alacağım bisikleti tavsiyen için sağol.

13. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Iste ben de yurtdisi diye teklif ettim, bu donanimda bu bisikleti yurtdisinda sadece ben de var diyebilirim. Bisiklet zaten 0 ve yeni kuruluyor ve hic kullanilmadi. Arka soku daha buhafta yeni gelecek ve komple olacak. Gördügünüz üzere sadece jant seti 2800TL civari.

14. trkc

trkc Üye

Adı:
    Mücahit
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok karışık değil. Güvenlik ekipmanları eksiksiz ve sağlam olsun gerisini yavaş yavaş halledersiniz. Önemli olan güvenlik. Bakım, tamir vs. de zor şeyler değil. Kısa bir süre sonra büyük tamir işleri hariç yapılabilecek her şeyi kendiniz yapabilecek kıvama geleceksiniz.

15. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Scott sparkların indirimli modellerine bir göz at istersen. O fiyatlara çıkmışken hardtail alma derim.

16. Fat1h

Fat1h Agresif

Adı:
    Fatih ÇAKMAKCI
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    5000 liralık bisikletlerde rockshox'un ucuz maşalarını ve xt vites grubunun altını kullanan markalara prim vermeyin.

5000 lira veriyorsanız fox32 maşa ve shimano xt grupset kalitesinin altına düşmeyin.

Trek dünyanın en iyi materyalinden kadro yapıyormuş, binlerce lirayı kadro hak ediyormuşta kompanentleri ucuz tutuyormuş gibi bir hava vererek çok çok abes kaçacak ve yakışmayacak uydurma vites grupları vs. kullanıyor.

Bir bisiklet 5000 tl ve aliminyumsa shimano xt grupset ve fox float maşa kalitesinin altına düşemez.

Rockshox maşa, arkaya attırıcıya xt, gerisi uyduruk kompanentlerle dolu bisikletlerden kaçının.

Bu öneriler bisiklete 5000TL'ye kadar limit açmış bir kişiye yapılmaktadır. Eleştiri ve laf cambazlığı yüksek mühendisleri cevaben laf sokuşturmazsa kendileri için iyi olur.

17. SunTzu

SunTzu Yeni Üye

Adı:
    Muhammet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    her harfine kadar katılıyorum parçalarına bakarak donanımdan kısıp kadroya yüklenen markalardan kaçınmak için dikkat edeceğim şuan Scott markasında karar kıldım spark mı scale mi kararsız kaldım fakat gönlümde yatan spark ve carbon gövdeli olan bir dağ bisikleti biraz piyasayı araştırmakta fayda var zira aklımdaki model bir dünya para ve bütçemin 2 katı bu kadar pahalı olduklarını bilmiyordum duruma göre bir model seçeceğim artık 920 spark ta olabilir 960 scalede olabilir scoot olur ama spark yada scale değişebilir.

evet haklısın scale 960 ı araştırırken farkettim sparklar daha hoş geliyor duruşları ve konfor açısındanda fark yapacağına şüpe yok bütçe meselesi tamamen.

evet her şey zamanla dostum

bu bisikleti ulaşım ihtiyacımı ve aksiyon merakımı gidermek için kullanacağım fakat forumda konuları yeni farkettim anlaşıp toplaşıp bisiklet turları yapılıyormuş 100km olsun daha uzun turlar olsun bu turlarada katılmak isterim izin günlerime denk gelirse demem o ki bu turlarda kullanımda zorluk çıkartmaz değil mi ? Tekrar söylüyorum kullanım şeklim başta belirttiğim gibi olacak fakat denk gelirsede bisiklet gezilerinede katılmak isterim.

trkc bunu beğendi.
  18. adilmusazafer

adilmusazafer Kıdemli Üye

Adı:
    Adil Musa ZAFER
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Fiyat performans olarak Mossolar bu sene iyi tutuldu. Şahsen Türkiye'den fiyat performans ve donanım olarak KTM Ultra Team tercih ettim. Sebebi de, 5000 TL'ye 2016 model hemen hemen 11.7 kilo aleminyum bisiklet yok gibi. Yani hem kadro hafif hem donanımı üst seviye. Deore frenleri de m8000 serisiyle değiştim biraz daha hafifledi.

19. SunTzu

SunTzu Yeni Üye

Adı:
    Muhammet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    marka olarak tercihimi yorumlar doğrultusunda scott markasından yana kullanmaya karar verdim biraz markanın geçmişini ve markanın ürünlerini kullananların yorumlarını düşüncelerini araştırayım ona göre bir sorun çıkmazsa Scott markasını tercih edeceğim onun haricinde bahsettiğiniz markaları incelemeye çalışırım vakit buldukça zaten hepsi iyi markalar bildiğim kadarı ile.

20. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ktm.

NewStyle ve adilmusazafer bunu beğendi.