Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3.5 KM Tırmanış, 30 dk nasıl ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Hasan Oğuz tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Oğuz

Hasan Oğuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar günde toplam 30 km yol yapıyorum işe gidip gelirken. Eve dönerken 12 km düz yolda seyrettikten sonra 3 km tırmanış var. Bu 3 kmlik tırmanışın ardından 400 metre rakıma çıkıyorum. Süre olarakta 25 - 30 dk sürüyor. Mtb kullanıyorum city-slick lastiker var 1.50 ölçüsünde. Amatör bir kullanıcıyım bir kaç aydır bisiklet kullanıyorum. Performans olarak nasılım sizce ? 15 km lik dönüş yolu 1 saat veya 1 saat 10 dakika sürüyor.

2. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yaşınız kilonuzu bilmeden pek doğru bir tahmin yapmamız mükün değil.

3. Hasan Oğuz

Hasan Oğuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yaş 25 ve kilo 80

4. Ahmet Turan BABACAN

Ahmet Turan BABACAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    ben de 31 yaşında ve 78 kiloyum, şehirden evime sürekli bir yokuşla 9 km de 300 m tırmanıyordum. İlk başladığımda 38 dk.da gittiğim yolu zamanla 24 dk.ya kadar düşürdüm. Otobüse binsen eve varmam 40 dk sürüyor :) Bence hergün saat tutun kendinizle yarışın. Gücünüzü dengeli kullanmaya çalışın.
    Forumdaki antrenman yazılarını dikkatlice okuyun ki aman bi sakatlanma yaşamayın. Özellikle yüksek pedal devrine dikkat edin.

Çok faydasını göreceksiniz..

Hasan Oğuz bunu beğendi.
  5. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sanırım yokuşu ortalama 7 km hızla çıkıyorsunuz zamanla artar lastikleriniz yol lastiği ve ince mtb bisiklet var altınızda hız düşük gibi gözüküyor... Ama üzerine giderseniz biraz bisikleti hafifletip biraz kendinizi hafifletirseniz akşamları 2 günde bir 1 tabak makarna tüketirseniz ve yokuşlarda ayağa kalkarak kullanırsanız ayrıca sigara içiyorsanız bunu da keserek ortalama 20-25 km tempoya çıkabilirsiniz yokuşta... Düz yolda zaten 35-45 arasında çıkarsınız yol pek uzun değil zaten...

Emre Binme ve Hasan Oğuz bunu beğendi.
  6. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle başarılar.Bisiklet sevgisi olduktan sonra ve bırakmadığınız sürece bilinçli bir antrenmanla ciddi değerlere varırsınız.Fakat en önemli nokta"bilinçli antreman"Sakat kalmayın.Bu konuda Hakan Yazman’ın yazılarını takip ederek daha bilinçli bir sporcu olursunuz.Başarılar.

Hasan Oğuz ve özkan2010 bunu beğendi.
  7. Hasan Oğuz

Hasan Oğuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hepinize teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleri dikkate alıcam.