Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3-14 Haziran İstanbul çıkışlı Ege turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ykozbek tarafından paylaşıldı.

1. ykozbek

ykozbek Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Merhabalar,

Sınavlarımın bitmesiyle uzun süredir düşündüğüm Ege bölgesi turuna çıkmayı planlıyorum. Belirli bir hedef koymadım İstanbul'dan çıkıp gidebildiğim kadar gidip dönüşü 14 haziranda otobüsle yapmayı planlıyorum (Gönül dönüşü de farklı bir güzergahtan yine bisikletle yapmak isterdi fakat yaz okulu var malesef :(). Uygun olan katılmak isteyen arkadaşlar abiler varsa beraber pedallayabiliriz. İlk uzun turum olacağı için birisiyle beraber gitmek benim için de daha iyi olur.

Herkese iyi günler.

Barış TURAN bunu beğendi.
  2. Batuhan Yıldız

Batuhan Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şimdiden hayırlı kazasız belasız güzel bir tur olması dileğiyle böyle bir tur benim de aklımda fakat benim için daha vakit var bende ileride düşünüyorum.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ykozbek bunu beğendi.
  3. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Ağustosun 25'i gibi İstanbuldan ege kıyılarına tur düşünenlere Çanakkale'ye kadar eşlik edebilirim

4. ykozbek

ykozbek Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Eyvallah Batuhan. Umarım sen de gerçekleştirebilirsin.

Batuhan Yıldız bunu beğendi.
  5. Uğur Kırelli

Uğur Kırelli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Rotayı paylaşırsanız sevinirim. Ege-Akdeniz sınırlarında karşılaşabiliriz belki.

6. ykozbek

ykozbek Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Rota:
    Mudanya
    Manyas Kuş Cenneti
    Bandırma
    Erdek
    Biga
    Lapseki
    Çanakkale
    Tevfikiye (Truva Atı)
    Bozcada
    Behram (Assos)
    Akçay (Edremit)
    Ayvalık
    Bergama
    Foça
    İzmir
    Kuşadası
    Didim
    Bodrum
    Datça
    Marmaris
    Dalyan
    Fethiye (Ölü Deniz)
    Kalkan
    Kaş
    Finike
    Olympos
    Kemer
    ANTALYA

7. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar,

Ben de tam o tarihlerde (hatta 3 Haziran diye planlamıştım - çünkü öncesinde yağmur var) İstanbul'dan yola çıkacağım. Turumun ilk etabı Tekirdağ üzerinden Gelibolu olacak. Gelibolu'da 2-3 gün konaklayıp sizin rotanıza benzer bir rotayı izleyerek Alanya'ya varmayı planlıyorum. İlk etabımın rotasını çıkardım:

Bu rota size uysa beraber gidelim derdim ama siz direkt Bandırma'ya geçip oradan devam edeceksiniz sanırım.

Belki geri kalan kısımda, Ege'de karşılaşırız.

Dikkat edin :)

8. ykozbek

ykozbek Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Tesekkurler teklifin icin ama o guzergahtan daha once otostopla gecmistim bu guzergahi da gormek istiyorum. Umarim denk geliriz.
    Iyi turlar :)

Birhan K. bunu beğendi.
  9. Özer Koç

Özer Koç Kıdemli Üye

Adı:
    Özer Koç
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de katılmayı çok isterim. Fakat 3 Haziran biraz arken oluyor benim için. Ben de 5 Haziran da çıkmayı düşünüyordum. Sınavlar 4'ünde bitiyor. Eğer 5 sizin için uygunsa gelebilirim. Bu sizin içinde geçerli Birhan Abi.

10. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    5 Haziran benim için geç olabilir. Ben biraz da zamana karşı yarışacağım gibi görünüyor. Çünkü yol üzerinde çok fazla uğrak noktam olacak. Şimdiye kadar turun sadece Altınoluk'a kadar olan kısmının rotasını planlayabildim.. Ve bu kısma Gökçeada ve Bozcaada dahil. Bu kadarki kısım bile toplam 7 etap ve 11 gece konaklama içeriyor. Ben yolu baya uzatarak, geze geze gideceğim yani. Tahminen turum 1 ayı aşacak. Acele edip hızlıca geçmek istemiyorum her yeri. O yüzden yola ne kadar erken çıksam o kadar iyi. Şimdi iş durumumu ayarlamaya çalışıyorum. İşyerine 3 Haziran'da filan işi bırakacağım diye bildirdim. Bakalım.. Aslında bir yol arkadaşım olacaktı ama maalesef iş durumunu ayarlayamadığı için katılamayacak. Tek çıkacağım yani. Bakalım artık. Benim için de bir yol arkadaşı iyi olur.. Ama vakti bol biri lazım.

Diyeceksin ki sen nasıl 1 aydan uzun süren bir tura çıkabiliyorsun, işin gücün yok mu? Yok :) Ağustos'ta askere gideceğim. Askerden evvel şöyle güzel bir tur iyi olur diye düşündüm. İşten ayrılıp keyfime bakacağım. Hayırlısı olsun.

Özer Koç bunu beğendi.
  11. Özer Koç

Özer Koç Kıdemli Üye

Adı:
    Özer Koç
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlısı. Benim de 3 ay gibi bir tatilim var. Ancak 3 Haziran uymuyor. 5 Haziran olsa iyi olurdu. Oysa ben de geze geze gitmeyi çok isterdim. Tez zamanda gider dönersiniz askerden. İyi nöbetler şimdiden.

12. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ahaha dur bakalım önce turu sağ salim bitirelim de, askerliği sonra düşünürüz. Teşekkürler :)

Özer Koç bunu beğendi.
  13. VOLKAN AYDOĞDU

VOLKAN AYDOĞDU Aktif Üye

Seviye:
    dostum. benim turdan ilham almışsın :D ben 9 ya da 10 haziranda mudanyadan çıkıyorum. gelmek istiyormusun benle. aynı rotaları gideceğim bana mesaj at

14. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dostum selamlar,

Merak ettim, yola çıktın mı? Yağışlı hava nedeniyle ben turumu bir haftalığına erteledim de. Yola çıktıysan da durumunu merak ettim.

15. ykozbek

ykozbek Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Selam Birhan. Hem yağışlar hem de final maçımız yarına alındığı için tura çıkamadım malesef. Süre sıkıntısı olduğu için Salı günü Çanakkaleye bi tur yapıcaz artık. Sen de Çanakkale yapıcaktın hatırladığım kadarıyla. Aynı gün çıkıyorsak beraber pedallayabiliriz.

16. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet ama ben Tekirdağ üzerinden ve baya sallana sallana gideceğim. Pazartesi günü yola çıkmayı planlıyorum. Zaman sorunun yoksa, bana uyar dersen olur. Şimdilik son durağımı Kazdağı olarak belirledim (Gökçeada ve Bozcaada'ya da uğrayacağım). Toplam 10-11 gece konaklama içeriyor bu tur. Tabii bisikletim de nereye kadar götürecek bilemiyorum. İflas ettiği yerde dönerim artık. Gücüm yettiğince :)

17. ykozbek

ykozbek Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Merhabalar,

Gecen hafta 4 gunde Canakkale turu yapabildim. Sure sikintim oldugu icin devam edemedim.
    Birlac bir sey paylasmak istiyorum. Denize paralel Kumbag'dan sonra olan daglik yoldan gittim ve herkese tavsiye ederim. Muthis guzellikleri olan bir yol. Tirmanirken biraz zorlasa da degiyor, herkese tavsiye ederim.
    Gelibolu-Eceabat arasinda (15-20km civarinda geliboludan) MoCamp-MaoCamp (tam emin degilim) var. Aslinda camping yeri goruntusu vermiyor denize sifir bir restourant. Sahibi ve calisani cok iyi insanlar ve yerleri cok guzel. Denizin ustunde yakamozu seyrederek oturabiliyorsunuz. Alkollu bir yer. Menemenleri cok guzel yolunuz duserse ugrayabilirsiniz.
    Cektigim resimlerden bir video hazirlayacagim onu da burdan paylasirim artik.
    Iyi gunler