Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3.000 TL ye yol bisikleti önerileriniz ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali ALTIN tarafından paylaşıldı.

1. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu yaz içerisinde mutlaka bir yol bisikleti almayı düşünüyorum. Bu, kısmetse benim ilk yol bisikletim olacak. Bütçeyi olabildiğince yüksek tutmaya çalışıyorum. Maximum 3.000 TL verebilirim. Sonradan donanımını yükseltmeyle falan uğraşamam. Bana donanım bakımından da uzun süre kullanabileceğim bir yol bisikleti önerebilir misiniz? Önerileriniz ve değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Kötü bi soru mu oldu ? Pek ilgi çekemedi galiba

3. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Soru kötü değil ama alışılmışın dışında bir soru diyebiliriz.Genelde herkes bisikletten beklentilerini yazar ve ona göre bir bisiklet markası önerisi bekler yada direkt fiyatını yazar ve ona göre öneriler bekler.Ama senin yazdığın fiyat oldukça iyi :D Keşke benimde bisiklete ayırabileceğim 3.000 TL'm olsada ne alacağım konusunda kararsız olsam.Çünkü bu,paran olmamasına rağmen paran olduğunda hangi bisikleti alacağını kararlaştırmış olmaktan çok çok daha iyi :D

Yol bisikleti konusunda forumda benden kat kat bilgili arkadaşlar var ama benim naçizane fikrim 3.000 TL ye;
    0 shimano ultegra donanımlı yada az kullanılmış shimano dura-ace donanımlı,kadrosu hafif,jantları hoş gözüken ağırlığı max. 8 kg olan bir bisiklet alman.

Forumda yol bisikleti konusunda master yapmış arkadaşlar var mesajını henüz görmemişlerdir onlar çeşitli marka-model önerilerinde bulunurlar...

4. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
    sıfır alacaksan, karbon kadro ve en az 105 iyidir, ikinci el alacaksan karbon kadro ve Dura Ace'li Chorus'lu bir bisiklet alabilirsin, sen modellere bak, buraya ekle, mutlaka çeşitli yorumlar gelir

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Şöyle ki, bu bütçe gerçekten geniş bir bütçe. Çoğu arkadaşımızın sahip olduğundan fazla ve seçenek de haliyle daha fazla. O sebeple en sağlıklısı, görüntü ve beklenti olarak sizin isteklerinizi karşılayan bir kaç bisikleti bize seçenek olarak sunmanız, bizim de bir değerlendirme, kendi bilgimiz dahilinde bir karşılaştırma yapmamız. Yoksa "Şu var bu var, o da var bu da var" demek biraz fazla "satış danışmanlığı" olacaktır kanısındayım.

6. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Neredeyse her markanın bahsettiğiniz fiyat aralığında yol bisikletleri mevcut fakat markadan markaya da hem üzerindeki komponentler hemde kadro ergonomisi değişiyor. Bence en sağlıklısı madem bu kadar parayı gözden çıkardınız, global satışı olan bir kaç firmanın bisikletlerini hiç olmassa üstüne oturarak test etmenizdir. Çünkü her -ör:- 18 inç kadro birbirinin aynısı olmaz bazı firmanın ürettiği 18 lik kadro boyu uzun bacağa göre tasarlanır bazısınınki de uzun üst vücut ve kol uzunluğuna göre tasarlanır.
    Bu sebeple deneyerek almak bana daha mantıklı geliyor. Sonucta bütçeniz 300-500 tl değil. Büyük ihtimal yıllarca size sorunsuz hizmek verecek bir bisiklet alacaksınız. Bu alışverişi de forumda tamamen soyut bir şekilde yapmanızı önermem.

7. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Özgür Nevres ve Fatih Balkış bunu beğendi.
  8. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
  9. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Cannondale caad 9 105 bu söylediğim fiyata yakın. Sizce bu model için 3.000 tl çok mu fazla? Sizin önereceğiniz başka marka ve modelleri bekliyorum. Corratec corones red ultegra ultegra donanımı olması bakımından daha mı iyi ? Görüşlerinizi merakla bekliyorum.

10. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    caad9 kadrolar yıllardır üretilen, kalitesini ispatlamış, güvenilir kadrolar. Corratec kötüdür demiyorum kesinlikle, ama benim tercihim ultegra/105 farkına rağmen cannondale olurdu.

Fatih'in satılığa çıkardığı Kestrel bütçenizi biraz aşıyor, ama aklınızda bulunsun, eğer bütçeyi genişletme şansınız varsa, boyunuza da uyuyorsa, asla kaçırılmaması gereken bir bisiklet.

11. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  12. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Scott speedster 10 cd nasıl tam bu fiyata denk geliyor. 8.90 kg imiş. Bu da yol bisikleti için ağır mı? Onu da tam bilmiyorum.

13. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dostum ağırlık düştükçe para artar :D bütçene denk sıfır bisikletler 8-9 kg arası olur ki bu ağırlık normaldir bu paraya.!
    Arkadaşların sana tevsiye ettiği bisikleti uyuyor ise bir düşün ;)

14. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle ciddi bir bütçe ayırmışsınız tebrikler. Ama araştırdıkça görüyorsunuzdur, bu kadar ciddi bir bütçe bile çok çok iyi bir bisikletin yanından geçemiyor :(
    Çok çok iyiden kastım karbon kadrolu, en azından Ultegra donanımlı bir bisiklet.
    Caad9 kendinin ispatlamış bir alüminyum kadro. Shimano donanım da sizi üzmeyecektir. Bütçenizin yettiği her bisiklet sizi mutlu eder. Keçke bütçe yetse de karbon kadro alınabilse :)