Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2'ye İNDİRDİM

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Altınbaşak tarafından paylaşıldı.

1. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar bisiklet almadan önce son konumu açıyorum.
    Carraro almaya karar verdim. Ama hala sportive 224 ve 225 arasından seçim yapamıyorum.
    hidroliğin benim için gereksiz olduğunu düşünsem de 225 in kadrosu çok güzel görünüyor ve arada belli bir fiyat farkı var.
    Ne yapacağıma karar veremedim.Bu arada ya İnternetten alacağım ya da Antalya'ya bir gün için gidip bisikleti alıp geleceğim.İnternetten alacak olursam en uygun bu modelleri nereden bulabilirim.Ya da Antalya'ya mı gitmek daha mantıklı.Şu an Antalyadan bir kaç mağazaya telefon açtım.En uygunu peşin fiyata %10 indirim yaparız dedi.Eğer internetten alırsam en uygun nereden alabilirim ???

2. onur özlem

onur özlem Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu iki bisiklet arasında ben olsam kesin disksiz modelini alırdım görüntüye gelince kadrolarının sadece renkleri farklı ve disksiz modelinde bitek bu rengi yok başka renk seçenekleri mutlaka vardır

3. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam renk secenegi hicbir yerde yazmiyor.yok galiba.

4. Berkay G.

Berkay G. Aktif Üye

Seviye:
    ben de yol bisikleti almadan önce carraro 224'te karar kılmıştım. ama kadro rengi gerçekten çok hoş değil. alt model 221 bile çok daha güzel.
    tourney 21 - altus 24 dışında diğer herşeyi ile aynı. eğer vitesten yana büyük beklentiniz yoksa 221 de alabilirsiniz.

5. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yok hocam en asagi 24 vites istiyorum.bu aradan dediginiz gibi 221in bile kadrosu daha guzel.

6. Emre Doğru

Emre Doğru Yeni Üye

Seviye:
    internetten almaktansa deneyerek almayı tercih ederim.. Bayiye gitmeniz çok büyük sıkıntı olmayacaksa kesinlikle gidip almanızı tavsiye ederim.

7. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Peki model olarak hangisini tercih edersiniz?

8. Emre Doğru

Emre Doğru Yeni Üye

Seviye:
    ikisi arasındaki tek fark fren sistemi farkı..disk fren mekanik disk fren olmuş olsaydı v fren olanı tercih edin derdim ama hidrolik disk fren sportive 225..hidrolik disk frenin bakımını iyi yapmak lazım. v frenin bakımı da ortalama bisiklet sürücülerinin kolaylıkla yapabileceği bir şey, bence onun kararını verip ona göre alın hidrolik disk frene bakabilir miyim deyip..

9. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tamam.Carraro sportive 224te karar verdim.fakat Antalya'daki adamda da kalmamış.artık büyük ihtimalle İstanbul'dan sipariş edeceğim.Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?En uygun nereden alabilirim?

bir de kaç inç ya da cm almam gerektiğini düşünmeye başladım.boyum 1.85 kilo önemliyse 75.

yardımlarınızı bekliyorum.

10. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    nereden alabileceğim konusunda bilginiz yok mu?

11. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  12. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bu gün İstanbul'u Antalya'yı felen aradım kimsenin elinde carraro 224 kalmamış :D nasıl bir şans bendeki bilmiyorum :D perşembe günü bi arkadaşın abisi Ankara'dan benim bisiklete bakacak.uygun fiyata bulabilirse kargoyla yollayacak.artık bulamassa başka modellere yönelmem lazım.

13. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    İmkanınız varsa hidrolik disk fren her zaman iyidir. Bakımını da maddi olarak çok gözünüzde büyütmeyin.Neticede önemli olan , kendinize veya bir başkasına zarar vermekten bir olayla karşılaşıldığı zaman , en güvenli şekilde durabilmek.

Çok kısa mesafede , tamamen durma ihtiyacı duyduğunuz vakit ( ani açılan bir araç kapısı , dolmuş minibüs gibi bir araçtan yola bakmadan atlayan bir insan , yola fırlayan bir hayvan veya çocuk vs vs ) refleks haliyle yapılmış bir frenlemede, jantı yanaklarından sıkıştıran V fren, size lastiği merkezinden durduran hidroliğin vereceği güvenli frenlemeyi ve kısa mesafede duruş imkanını sağlamaz. Ayrıca hidrolik disk frenler , V frende olduğu gibi öne yığılma veya yalpalama yapmaz.Ancak hidrolik disk frende düşmeden durabilmek için , diskleri kilitlemeden durma pratiği yapmanız menfaatinize olur.

Eğer çok trafik veya insan olmayan bir yerde yaşıyorsanız hidrolik disk elbette lüks sayılabilir. Ancak trafik ve insanların yoğun olduğu bir yerdeyseniz hidrolik disk , kısa mesafede frenleme konusunda size ciddi avantaj sağlar. Ben sizin yerinizde olsam öncelikle hidrolik disk frenli olanı tercih ederdim. Elbette son karar sizindir.

14. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.ama Isparta'da yaşıyorum ve burada trafik denen şey yok :D o yüzden hidroliğin gereksiz olacağını ve hidroliğe yeterli önemi veremeyeceğimi düşünüyorum.aslında sportive 224dü makul bi fiyata bulabilirsem alacağım inş.ama eğer Ankara'da da yoksa artık Isparta'dan alabileceğim hidrolikli veya v frenli modellere bakacağım.yani pek bi seçim şansım kalmayacak.burada bianchi,az sayıda carraro, az sayıda ghost, kron, salcano ve sedona satılıyor.onlar arasında seçim yapmam gerekecek sanırım.inş. olurda 224dü alırım.eğer alamayacak olursam Isparta'da bulunan özellikle sedona ve salcano modellerinden ne tavsiye edersiniz?

15. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu gun bir firmayla konustum.adam en son sportive 224 du 680 liraya kargo dahil birakti.bu arada benim bisikletin en fazla 51 cmi varmis.
    Ne yapayim 51 cm sikinti yapar mi ve fiyat ideal mi? Boyum 1.85

16. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu gun bir firmayla konustum.adam en son sportive 224 du 680 liraya kargo dahil birakti.bu arada benim bisikletin en fazla 51 cmi varmis.
    Ne yapayim 51 cm sikinti yapar mi ve fiyat ideal mi? Boyum 1.85