"29er jant seti seçimi" fulcrum red power sl 29 vs mavic crossride 29

Hangisini seçerdiniz?

• Toplam katılım
    12

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar.

Daha önce bu iki jant seti kıyaslanmadı, zaten Fulcrum'un bu modeli forumda çok fazla konuşulmadı.

Daha çok turlarda ve çeşitli arazi koşullarında kullanacağım, şehir bisikleti lastiği de takılabilecek çok sağlam ve akıcı bir set arıyorum. Fulcrum ile Mavic'in başlıktaki modelleri ilgimi çekti. İkisi de önemli markalar, fiyatları ve ağırlıkları bulduğum yerde hemen hemen aynı. Ağırlıkta fabrika verisi olarak Fulcrum sadece 65 gr daha ağır (2085 gr) ama benim için bu önemli değil. 6 vida disk uyumlu ve rulmanlı istiyorum ve iki set de aynı şekilde.

Daha önce Mavic markasından birkaç model kullandım ve çok memnun kaldım. Fakat bu sefer kalbim Fulcrum'dan yana gibi.

Alternatif olarak da Novatec göbekler ve DT Swiss jant-tel-tel başları kombinasyonu da aklımdan geçiyor.

Özellikle kullanıcı ve tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum. :harika:

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yabancı forumlardan araştırdığım kadarıyla freehub sorunu mevcut, çabuk sorun yarattığı belirtilmiş. Hatta yedek parça temininde de sorunlar olduğu söyleniyor, haftalarca Fulcrum'dan yedek parça bekleyenler olmuş.

Fulcrum için çok farklı bir yorum gelmezse, Mavic veya DT Swiss / Novatec sete yöneleceğim.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
bence toplama yapın DT Swiss olarak toplayın çok sağlam ve kaliteli ürün
genelde yarışlarda gördüğüm kadarı ile dt swis kullanılıyor mavic pek görmedim slr 26 jant hariç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aaaahh ahhh, nerede ski forum günleri? :confused: Anket koydum en azından oradan da görüş çıkartırım diye. Onu da tıklayan yok.
Novatec / DT Swiss olarak alacağım gibi. Yorum yapan veya ankete katılanlara teşekkürler.