Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29 Temmuz Isparta-Antalya-Muğla Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında cosworth tarafından paylaşıldı.

1. cosworth

cosworth Üye

Seviye:
    Salı günü inş uzun zamandır düşündüğüm ısparta-antalya-muğla turuna çıkmak üzere ankaradan ıspartaya otobüsle geçiyorum arkadaşlar. Daha önce en uzun turum 180km ankara-beypazarı gidiş geliş ama bu turda fazla zorlamadan en fazla 80-100km giderek hafiften tatil yaparak gitmeyi düşünüyorum. Katılmak isteyen yoldan katılabilir. görüşlerinizi bekliyorum özellikle ısparta antalya arası yolla ilgili

dogan58 ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  2. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    Isparta dan gelirken Göl mevkiinde yol nispeten daha dar, onun için dikkat, bir de millet göle bakacam diye sağa sola çıkıyor o yolda.
    Ayrıca Antalya düzlüğüne indikten sonra da heryer yerleşim olduğu için köpeklere dikkat.

Efrahim ÖZCAN ve cosworth bunu beğendi.
  3. cosworth

cosworth Üye

Seviye:
    saol hocam bi de genel olarak iniş sanırım map my ride sitesinden baktığım kadarıyla ama gitmiş birinin yorumu daha iyi olur tabi

4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba o yolu sık sık kullanırım, ama bisikletle değil maalesef :( Çok güzel, orman ve göl kenarında, manzaralı bir rota. Bir kaç yerde tırmanış olacak ama dikensiz gül olmaz değil mi :)

Yolda bol çeşme var, su sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum. Mola verilebilecek, ihtiyaçların karşılanacağı yerler var.

Bence o yolda dikkat etmen gereken şey üç tane tünel geçişi var. Bir tanesi de 600-700 metre civarında yanılmıyorsam. Yol dar, ve kuvvetli güneşli havada tünele girerken bir süre karanlık adaptasyonu sıkıntısı yaşanıyor ve ilk metreler kör gidiliyor. Buna dikkat etmelisin.
    Yanına ışıklandırma sistemi almalısın, tünellerin kenarında yaya yolu var mı dikkat etmedim ama varsa oraları kullanmak en akıllıcası, yada yavaş giden bir kamyon beklenip arkasından girilebilir tünele

Halil Atalay ve cosworth bunu beğendi.
  5. cosworth

cosworth Üye

Seviye:
    tabi hocam hiç olmazsa tırmanış bu işin zevki çıkmaz zaten ama malum hava sıcak ve ilkgün antalyada olmak istiyorum yoksa sorun değil.

peki arkadaşlar geri kalan yolda finike ve kaştan devam etmeyi düşünüyorum. finike kaş arası kekova yolu diye bi yol var çok hoşuma gitti resimleri falan yol durumu orda nasıldır stabilize gibi gözküyo ama.

Muğlaya kadar güzergah tavsiyelerinizi görmem gereken yerleri paylaşırsanız sevinirim

6. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    harika bir plan! iyi turlar diliyorum... Umarım hiçbir sorunla karşılaşmadan turu tamamlarsın.
    hoşçakal!

cosworth bunu beğendi.
  7. cosworth

cosworth Üye

Seviye:
    saolasın hocam o yolda sorun bile güzeldir be

8. cosworth

cosworth Üye

Seviye:
    kıymetli bilgilerinizi bekliyorum arkadaşlar

9. serhat ergün

serhat ergün Üye

Seviye:
    Antalya Kemer arası inişli çıkışlı ama geniş bir yol sıcaktan etkilenmezsen rahat geçebilirsin,yalnızca kemer'e gelmeden iki tünelden geçiceksin buralarda dikkatli omanı tavsiye ederim, ayrıca finike demre arasıda fena değil ama Demre'den Kaş'a giderken uzun bir tırmanışın olacak, fakat uzun yokuşlardan sonra Kaş'a yaklaşmaya başladığında rahat edeceksin hep iniş şeklinde, Kaş - Kalkan arası oldukça virajlı ve dar bir yol ayrıca sıcağada maruz kalabilirsin yol asfalt, bence seni en çok sıcak zorluyacak, fakat manzara ve güzergah olarak oldukça zevkli bir parkur şimdiden kolay gelsin, buralardan bir ihtiyacın olursa yardımcı oluruım.

cosworth bunu beğendi.
  10. cosworth

cosworth Üye

Seviye:
    saol hocam görüşlerin için tam lazım olan açıklamalar şu anda

11. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sanırım kaçırmışım :(( vallaha bende yapmayı düşünüyorum ısparta antalya ve fethiye ye kadar gitmeyi ... ıspartadan antalyaya otobüsle gitmeyi düşünüyorum çünkü yol vs problem olabilir ama belli de olmaz. umarım turu gerçekleştirmişşsindir tavsiyelerini bekliyorum ....

12. Adnan63

Adnan63 Aktif Üye

Seviye:
    Muğla'ya ulaştığınızda misafirimiz olun.
    Adnan Cangır
    Muğla Bisiklet Derneği

Aydın Akyokus bunu beğendi.