Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29.Nisan : Eskişehir - Çalkara ( Uçan su )

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında eYa tarafından paylaşıldı.

1. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    29 Nisan Pazar günü Kırım caddesi Çevsad (Sakarya caddesinden Kırım caddesine, sola dönünce az ilerde muhtarlığın karşısında solda) önünden saat 09:00'da hareket edilecektir.

Mesafe gidiş-geliş 70 kilometre. Eskişehir'in kuzeyi Bozdağ'a asfalt yoldan tırmanılacak. Emirce-Kavacık yolundan gidilecek.

800m rakımdan 1290m rakıma yavaş yavaş çıkılıp, 400m rakıma inilecek. Dönüşte biraz daha ani çıkışlar var. Ancak 1290m'den sonra şehire kadar neredeyse pedal çevirmeden geliniyor 40-50 km ortalama ile 15-20 km yol alınıyor :) Dönüşü tatlı bir yol.

Ayrıca giderken 11-25 km/h rüzgara karşı gidilecek gibi görünüyor, inişte bu rüzgarında arkamızdan esmesi bekleniyor.

Hava parçalu bulutlu, sıcaklığın 17 dereceye kadar çıkabileceği görünüyor.

Gidilecek yerde 3 tane üst üste şelale var, en alttaki 10-15m civarında. Diğerli 6 ve 3 m sanırım.

Eskişehirlilerin bir çoğu bu gizli kalmış güzelliği bilmiyor. İnşallah bu sefer güzel fotoğraflar da çekeriz.

Şimdilik Gökhan Duran (battalcan), ben, İbrahim (sarda) ve Çevsad'dan bir kaç arkadaşımız katılacak. Kendine güvenen herkese kapımız açıktır :in:

Herkesin gidiş-geliş yiyeceğini yayına alması gerekiyor çünkü yol boyunca alışveriş yapılabilecek bir yer yok :(

2. sarda

sarda Üye

Seviye:
    Fazla antreman yapma şansım olmasada bugün yaptığımız antremandan sonra çıkarırım gibi geliyor 70 km :D

Güzel bir tur olması ümidiyle :) Katılım çok olur umarım

3. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Yarın çıkıyoruz arkadaşlar inşallah, yalnız rüzgar biraz daha kuvvetini artıracak gözüküyor. Kuzey-kuzeybatı yönünden (yani tam gideceğimiz yönde) 26-50 km/h arası gözüküyor :) tırmanış güzel bir antrenman olacak gibi :D Parçalı bulutlu, güneşli olması iyi hiç değilse :)

4. sarda

sarda Üye

Seviye:
    Yandık desene :p Haydi Eskişehirli arkadaşlar bekliyoruz yarın

5. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye: