Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29'' MTB vs 26'' MTB ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Melih Demir tarafından paylaşıldı.

1. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    29inç MTB satın almak istiyorum,düşündüğüm model Merida Big Nine 300D..‎29'' MTB'lerin 26'' ya göre avantajları ve dezavantajları nelerdir?

2. Ozan Akçay

Ozan Akçay Forum Demirbaşı

Seviye:
    Melih Demir bunu beğendi.
  3. Ozan Akçay

Seviye:
    Yanlışlıkla çift mesaj atmışım, aşağıdaki mesajınıza cevaben yazayım o zaman; birşey değil :)

4. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim hocam.

Ozan Akçay bunu beğendi.
  5. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    :) Peki Merida Big Nine 300D için ne dersiniz? Üzerindeki ekipmanlar,kadro vs. nasıl bir bisiklet sizce 1000$ fiyat için?

6. Ozan Akçay

Seviye:
    Bence üzerindeki ekipmana göre biraz pahalı.Hoş, aynı fiyata başka bisiklet öner deseniz onu da yapamam şu an (araştırmadan).Geçen senenin fiyatlarında kaldım ben, Türkiye'deki güncel 29er piyasasını bilmiyorum.Bu sene bisiklet fiyatlarında ciddi artış var anladığım kadarıyla.Diğer alternatiflere de bir bakın derim, yine de Merida'nın bu modeli gönlünüze yatarsa alabilirsiniz tabi.

7. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aynı türde 29 mtb'lerde scott ve trek'in modelleri var ancak aynı seviye ekipmanlarda çok daha pahalılar.Sağlam kadrolu ve iyi marka bisikletler arasında en ucuzu Merida şuan.Salcano'nun 2012 modelleri arasında da var 29MTB ancak 10950lira fiyatı var :D Diğer markalarda 29 göremedim henüz.

8. Ozan Akçay

Seviye:
    Salcano'da başka alternatifler de var.Örneğin şu 2012 model: http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=919 Bunun 2011 modelini (sram X5 ve avid juicy 3) 900 TL ye almıştım ben geçen sene.Bulabilirseniz ona bakabilirsiniz.FİYATINA GÖRE iyi bisiklettir.

Onun dışında Specialized: http://www.aktifpedal.com/index.php?route=product/product&path=39_48_50&product_id=2633

Ya da Giant: http://www.bikeandoutdoor.com/?gian...ID=32&Tur_ID=764&part=urun_detay&Urun_ID=8613

gibi başka alternatifler de mevcut.Bunların arasında donanımına göre Giant iyi gözüküyor.Merida ile hemen hemen aynı fiyat ama daha iyi donanım, bana sorarsanız daha iyi kadro.Ama dediğim gibi siz iyice araştırın.Gerekirse markalar bölümündeki bütün markaları araştırın Türkiye'de satılan 29er bisikletleri varmı diye :)

9. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Önerileriniz için çok teşekkür ederim.Merida önceliğim vardı aslında ama alacağım yer Giant getirtebiliyor.2012 modellerinden Giant Talon 0 29er bir hayli yattı kafama.Artık hangisi denk gelirse,bakalım :)