29 Mayıs 2005 MTB Yarışları

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Selam,
mtbtr.com'dan okuduğuma göre bu pazar iki yarış organizasyonu var..
bilgiler de mtbtr'nin haberlerinden..

İlki Kaçkar Bisiklet'in düzenlediği antrenman yarışı;

Yer: Belgrad Ormanı Balık Çiftliği, parkur kolay..
Kayıtlar saat 09-10.00 arasında alınacak.
- Yarış 10.00'da başlayacak
- Parkur uzunluğu 4.3 km
- Bir turun süresi 13 dakika civarında olacak.
- Tur sayıları bayanlar ve master +40 yaş grubunda 5 tur, diğer kategorilerde ise 7 tur olacaktır.

Diğeri MTB-O yarışı Macera Akademisi düzenliyor sanırım..

Yer: Büyükada
Dağ bisikletli ve koşarak oryantiring yarışı... JanSport ana sponsorluğunda, elektronik zımbalama ve zaman kontrol (sportident) sistemi kullanılarak, katılan ve dereceye girenlere sürpriz hediyeler...

Kategoriler:
Kadın/Erkek kategorisi;
21 yaş üzeri erkek ve bayanlar.
Yaklaşık 12-15km erkek kategorisi,
10 km kadınlar kategorisi.
Genç Kızlar/Genç Erkekler Kategorisi
18, 19, 20 yaş için,
Erkekler yaklaşık 8 km,
Kızlar 6km. (Teknik olarak kolay.)
Yıldız Kızlar/Yıldız Erkekler Kategorisi ;
15, 16, 17 yaş için, yaklaşık
4-5 km. (Teknik olarak kolay.)
Aile Kategorisi;
15 yaşına kadar bir çocuk ve en az bir aile büyüğünün beraberce katılır. Aile katılımcıları kendi bisikletlerini kullanırlar (kullanacak kadar büyük olanları) ve kontrol noktalarına beraber varmak zorundadırlar. (Teknik olarak kolay.) Koşan Erkekler / Koşan Bayanlar;
Yaş sınırı yok, bisikletsiz yarışmak isteyen erkek ve bayanlar için daha kısa parkurlar.

Scudo

yakdag

Üye
Tepki
3
Mr. Simpson,
guzel bir organizasyon olacaga benziyor. Ne yazıkki 29 Mayis Pazar karting sampiyonasina katilacagimdan sizlerle beraber toz yutamayacagim :D
umarım cok eglenirsiniz..

Sevgiler..

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
ben belgrada gitmeyi planlıyorum...
ilk yarışıma girecem kısmetse...

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Günaydın Duygun,
Yarışa katılma konusunda kararsızım ama seyretmek içinde olsa orada olmak istiyorum.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120

bence gel behçet abi nolcak hem sen dedin haftaya esas yarış war ona antreman olcak diye... hanımı getirip piknik neyimde yaparsınız :D :D :D

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Selam,
Belgrad'daki parkur öyle teknik zorluğu yüksek bir parkur değil..
Katılımın yüksek olması ilk hedef, bu yüzden başkalarıyla değil kendinizle yarışmak için girebilirsiniz.

Ben öyle yapıyorum mesela..

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
sağol önerilerin için o amaçla girdik zaten yarışa ben behçet abiyle gaz yapmadan arkadan başladım hem baştaki kalabalığa girmiyip sakatlık çıkarmamak için 7 turumuda tamamladım ilk yarışım olduğu içinde performansım bana göre iyiydi tur yemiş olsamda....

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Duygun tebrikler..
Ben ilk turun sonunda organizasyona yardımcı olmak için devam etmedim (etsem de 4 tur anca atardım herhalde)

Parkur, daha önce aynı yerde yapılan yarıştan biraz farklı idi, start-finish öncesi dik iniş ve sonrası su geçişi bu yarışta eklenmiş..

Yarışı Kaçkar bisiklet düzenlemiş olmasına rağmen Bike & Outdoor'un da orda olması, hatta dereceye girenlere ayrıca hediyeler vermesi ticari rekabetin dostlukları etkilemediğini görmek güzeldi..

Mtbtr.com ailesi de yarışa destek oldu. Açıkçası Yesilbisikletforum'u da aynı şekilde görmek isterdim.
Burası ticari olmadığına göre sporumuzun gelişimi adına inşallah bundan sonraki organizasyonlarda olur bu..

Sevgiyle,
A.Murat Günal