29 Jantmı 26 Jantmı Almalıyım?

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ALP KARAKAYA2000

26'yı sürüyorsa 29'u da sürer.

Scudo

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@Serkan HODANCI
bende size katılmıyorum
malzeme fiyatlarında aynı marka ve modellerde 29'' 26'' ya göre her daim fiyatı fazladır isterseniz araştırma yapın
aynı marka ve modelde jant lastik maşa her daim ucuzdur.
fiyatıda geçtim herhangi bir arızada acil ihtiyaç olan malzemeler 26'' lerde daha yaygındır.
yani sıradan mahalle arası bisikletçilerde yada tur yaparken herhangi bir koy kasaba bisikletçisinde 26'' malzeme bulursunuz ama 29'' malzemeleri boyle yerlerde bulamayabilirsiniz
ben hem 26 ich kullandım hemde 29 inch kullanmaktayım
eski bisikletimdeki yani 26'' bisikletimdeki manevra kabiliyeti ve dönüşlerde ki rahatlık 29'' lerde yok
ve aynı marka model 26''jant; 29'' janta göre daha dayanıklıdır.

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
Atik olmak istiyorsan, özellikler inişlerde atik olmak istiyorsan 26, yola oturayım tekniğim fazla değil, bisiklet güven versin diyorsan 29, ama tekniğin varsa, hakimiyetin iyiyse 26 çok atiktir 29a göre, jant dayanıklılığıda 26 da daha fazladır, daha zor yamulur örneğin, ve son olarak 1.83 boyundayım ve 26 daki hateket kabiliyetini ve atikliği 29 da yakalayamadım, tabiki aşırı teknik insanlar yakalaybilir ama, ciddi anlamda tecrübeli olmak gerek, zorlanacağını düşünüyorum şahsen, bende ciddi farklar oldu çünkü

• Beğen
Tepkiler: atasoyserdar
Tepki
11
Bisiklet
Kron
Aslında atiklik için değil de havalı maşa bulamadığım için sormuştum :)

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
@Murat Cömez
Abi bende bulamıyorum ucuz lastik. Örneğin, decathlonda michelin lastikler 40 50 lira civarı. Aynı model 29 lastik 70 lira civarına çıkıyor başka mağazalarda. Bu yönü kötü.
Akord kaçmalarına bir şey söyleyemeyeceğim. Kaliteli 29 jantlı bisikletlerde 26 ile aynı jant teli kullanacağını zannetmem. Benim bisikletim 29 jant, acemiyim, en ufak akordsuzluk yok şuan. Ki, genelde arka jantın üzerine iniyorum ufak tefek atlamalarda, bir sıkıntım yok.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Herkes güzel açıklamalar yapmış. Tek aklınızda bulunmasını önerdiğim 26 jant piyasası yavaş yavaş tükenir. Mesela mavic ve dt swiss 26" üretimlerini azaltıyorlar.