29 jant mtb yardım edin lütfen

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
herkese meraba size bir soru sorucaktım 1 hafta sonra bu bisikleti alıcam (link) bu bisikleti ilerde 27 vites ve hidrolik disk taktırıcam size bir sorum olucak bu bisiklet 29 jant diolar ama biraz araştırmamda 28 jant oldunu söylüyolar sadece teker 29 inçmiş 28 jant olsa 28 city bike şamyeli ve dış lastiği takabilirmiyim yoksa illaki 29 jant dış teker mi bulmam lazım lütfen yardım edin :)

Scudo

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
örnek olarak bu tekeri takabilirmiyim (link)

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konu hakkında bir üstad yorum yapmıştı 28jant oluyor evet ama ufak bir fark oluyormus sanırım şehir bisikletlerinden.bazı modeller uyuyordu onu öğrenip dikkate alarak almak gerek.Bu arada onur kardeşim gel sana şehir bisikleti alalım:) dönüp dolaşıp oraya geleceksin aynı şeyleri bende yaşadım. gittim aldım bi tane salcano mtb ama tatmin olmadım.Şimdi yana yana şehir bisikleti araştırıyorum.Okudugum kadarıyla sende şehir içinde yoğun olarak kullanacakmışsın.Şehir bisikletleriyle patıkaya toprak yola gidilmeyecek diye bişey yok.gel sen beni dinle;)

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
aslında haklısın benim mtb seçişim sadece kadro görünüşü sağlamlığı ama şehir bisikletlerinin görünüşlerini fazla begenmiyorum begendiğim bir tane var ama o da bütceme uygun deil o yuzden böyle birşeye yöneldim hem kadro sağlam olsun genelde şehir içi ve uzun yol düşünüyorum sehirler arası gibi o yuzden yeybe felan olcak ağırlık kaldırmalı birde araziye girdiğimde sorun çıkarmasın sehir içi kullanımlarda ince tekeri takarak hada iyi performans alabileceğimi düşünüyorum ama şehir bisikletleri hakkında hiç araştırma yapmadım istediğim bisikletde
(link)
(link) bunları düşündümde scott bütceme uymuyo fazla salcano uyuyor ancak ellerinde olup olmadığını bilmiyorum
salcanonunda görünüşü biraz kötü ya oyuzden mtb alıp 2 türlü kullanmöak daha fazla işimi görür sanırım inşallah pişman olmam ama benim bi arkadaşım var salcano ng650 29 kullanıyodu anda ince teker görünce şaşırdım 29 inçlerin incesini hiç bulamadığım için oyuzden 28 olurmu merak ediyorum

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
aslında okuduğum birçok yerde 29 jant yokmuş 28 varmış sadece teker 29 inçmiş yani 28 janta 29 teker takıp 29 die slüyolar

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
29 jant hiç olmadı ki tutsun.28 jant olarak ifade ettiğimiz ancak gerçekte 28'' inc olmayan jantlara (622 mm) geniş yanaklı lastikleri takıp 29'' dediler. diye biy yazı var ne kadar doğru bilmiyorum

Tepki
19
Bisiklet
Merida
29 jant zaten 28 jant ama genişlik biraz daha fazla bende 29 inç bisiklet kullanıyorum ikinci bir lastik olarak 700*34 lastik takımı aldım duruma göre değiştirip sürüyorum. Ancak çok fazla arazi sürüşü yapmıyorsanız şehir bisikletini seçmenizde fayda var.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@Onur Sarcan
Kafa karışıklığına gerek yok.Bu konu defalarca yazıldı."29 jant diye bir şey yok!...".Bu bisikletlerde Jant ölçüsü 700c(622 mm) dir.Sadece Jantların iç genişliği(inner width) daha fazladır ve dolayısıyla da takılan lastikler genellikle 2.2" inch gibi kalın lastikler olduğu için bu bisikletlere" 29 jant değil" "29 inch tekerlekli veya 29er" deniliyor .Daha ince bir lastik sorun çıkarabilir ancak 35c olan lastiği kullanabilirsin.
(link)de inceleyiverin.

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
bisikleti aldığımda 29 inç demişlerdi ancak 29 er olan teker jant iste 28 incmiş ben yol tekeri almaya karar verdim sizce hangi boy sipariş etmeliyim

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Bende bu bisikletten aldım yarın gelicek hayırlısıyla salcano nun sitesinde 29" olarak geçiyor ama aslında jant 28" dış lastik 29" genel olarak 29er olarak geçiyor benim tahminime göre uyar ama kesin birşey söyleyemem bende o şekilde yol lastiği alıp düz yolda da kullanmak istiyorum öğrenince size haber veririm.

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
salcanonun hangi modelini düşünüyorsunuz acaba

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Salcano 290 shımano modelini aldım bugun geldi 291 sram modelini de öneririm bi vites takımı faklı zaten size şu kadar diyim evin içinde sürdüm biraz ama bakmaya doyamadım hala o bir dev :) şaka bi yana bu model hakkında yardımcı olabilirim size her konuda resimleride yeni konu açıp paylaşıcam şimdi ordan da takip edebilirsiniz Bisikletlerinizin fotoğrafları bölümünden.