29 jant dağ bisikletiyle dağ sürüşü :(

Scudo

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@dethagorf
27,5 yüzünüzü güldürür :)
ben 29" leri pek sevemedim açıkçası, zaten çok iri yapılıda değilim ve XC disiplini çok ilgimi çekmiyor. diğer stillere kaydığınızda 27,5 bi çok konuda avantajlı bence. bisikletle tam olarak ne yapmak istiyorsunuz o onemli tabi, eğer iniş yapmak istiyosanız hafifçe yatık maşa açısı olan modellerin hakimiyeti daha dengelidir. ama her halukarda bi kaç teknik hareket öğrenmelisiniz, antreman için giriş seviye amortisörsüz bi 26" elinizin altında bulundurma şansınız varsa en iyisi bu olur + öğrendiğiniz teknikleri uygulayacağınız ve asıl arazi bisikletiniz bi 27.5

geçende bi 36" bakayım dedim, hayattan soğudum :p
http://i44.servimg.com/u/f44/14/34/87/83/39-inc10.jpg

• Beğen
Tepkiler: MakRo

jontymcleod

Aktif Üye
Tepki
147
İsim
YB
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
GMBC youtube kanalinda 29inc bisikletlerin daga uygun olmadigindan bahsediyorlardi. Nedenini tam anlayamadim ama bisikletle butunlesememek gibi birseydi sanirim

• Beğen
Tepkiler: Kürşatt

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tasogare aynen şu 36" lıktan ben bile çekindim ben boyum gereği mecbur 29"culardanım. Konuya dönersek genel olarak hiç bir sıkıntısı görmedim sadece bazı parçalar boyuttan dolayı az bulunuyor yada diğer bisiklet parçalarına göre pahalı kalıyor. Geçenlerde arkadaşımın 26" bisikletine bindiğimde dizim gidona değiyordu. Dağ inişlerinde de çok fark yok sadece diğer üyelerinde de dediği gibi teknik boş vaktimde genelde youtube dan hareketlere falan bakarım hepsini bizde onlar gibi yapamıyoruz ama faydası var

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Herkes teker boyutu arttığı için 29 inçiin daha rahat olduğunuzu yazmış ancak teker boyutu arttıkça ağırlık merkezi de yukarıya doğru kayar ve yerden uzaklaşır. Bu da yalpalama payını arttırır ve denge kurmayı zorlaştırır. Eskiden 26 inç kron xc500'üm vardı ve 187 cm boyuma rağmen hiç 29 inç kullanamadım. Bence en ideali ikisinin de ortası: 27.5 inç

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@Gixxer Bende öyle düşünüyorum. Ben 1.80 boyundayım 26 küçük geliyor, 29 büyük geliyor gözüme. En iyisi 27.5

• Beğen
Tepkiler: Kürşatt

osiosborn

Aktif Üye
Tepki
151
İsim
Onur Ö.
Bisiklet
Trek
Süremeyince pis kaka oluyor tabi. O çukura 26 jantla girseydiniz belki bu konuyu açamayacak durumda olacaktınız.

• Beğen
Tepkiler: Kürşatt ve MakRo

AnılDemir41

MounTain Bike
Tepki
172
İsim
Anıl
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aslında 26 inç bana küçük geliyor mantığı yanlış. Bisikletin sana küçük veya büyük gelmesini kadro seçimi ile anlayabiliriz. Teker inçleri ne kadar buyurse veya kuculurse sadece yere olan yükseklik ile alakalı olur. Kadro ölçüsü sabit kalır. Yanlış mi biliyorum?

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Kürşatt