Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29 Haziran 2013 Yenibosna-Yenikapı-Bandırma-Biga

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında can akkoyun tarafından paylaşıldı.

?

Hangisi ile çıkmalıyım?

Anketin kapanma tarihi 29 Haziran 2013.
  1. Scott Sportster P3

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Scott Speedster S10

oy sayısı 3
    100,0%
  1. can akkoyun

can akkoyun Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba önümüzde ki cumartesi başlıkta belirttiğim gibi Yenikapı'dan feribotla Bandırma'ya oradan Biga'ya bisiklet ile geçmek istiyorum. Pazar gecesini pazartesiye bağlayan gece ise otobüs ile İstanbul'a geri geleceğim. Bisikletim Biga'da kalacak. Yenikapı'dan saat 08:30 için bilet aldım. Bisiklet için de fiş kestirmek gerekiyormuş diye duydum.

Geçen yıl her akşam 35 km Yenibosna-Florya-Yenibosna arasında bisiklet sürdük. Bu sene çok kullanma fırsatım olmasa da hafta da 2-3 gün 25 km süren bisiklet gezilerim oluyor.
    Bisikletim Scott Sportster P3 2010 model idi. Scott P3'ü satmayı düşünüyorum. Çünkü Scott Speedster S10 almak nasip oldu. Üzerime yük olarak hiçbirşey almayacağım. Sadece iç lastik, tamir seti gibi elzem olanları alacağım. Çanta vs. de taşımayı düşünmüyorum.
    Yaklaşık 90 km bir yol olacak. S10 ile çıkmayı düşünüyorum fakat P3 ile mi çıkmam lazım diye çelişkiye de düşmüyor değilim. S10 hafif br bisiklet üzerinde 700/23 lastikler var. P3 ise 700/28 lastikler var. Yaklaşık 12-13 kg Malumunuz olduğu üzere P3 amortisörlü-kilitlenebilir maşalı. Fakat yük, çanta taşımayacağım için P3 ile değil S10 ile çıkmayı düşünüyorum.

Bu güzergahta yolculuk yapmış arkadaşların tur notlarını okudum. Çok yüksek tempo beklentim yok. Sağlıklı bir şekilde varacağım yere varmayı istiyorum sadece. Daha önce İstanbul'da köpek karşılaşmalarım oldu. Genelde saldırdıkları zaman hemen durup inip bisikleti aramıza alıp yavaş yavaş yürüdüm. İnşa-Allah karşılaşmam ama yine karşılaşırsam bu şekilde yaparım diye düşünüyorum. Turdan önce ve tur esnasında beslenme gibi konuları da forumumuzdan araştırdım. Yine gidene kadar kafamda şekillendiririm. İç lastik 1 adet var. 2.sini almak gerekir mi? Dış lastik bir tane almak gerekir mi? Fren pabucu gerekir mi? Herhalde edinsem tedbir olarak iyi olur. Bu arada bu hafta içi her akşam yaklaşık 25-30 km bisiklet sürmeye devam edeceğim.

Br şeyler eklemek isteyen arkadaşların değerli tavsiyeleri olursa çok memnun olurum. Saygılarımla,

2. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tercih sizin hangisine ısındıysanız :)

3. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam Afrika seyahatine çıkmıyorsungerek yok bence ne iç ne dış lastiğe.Ayrıca o dış lastiği nerede ve nasıl taşımayı düşünüyorsun acaba?

4. can akkoyun

can akkoyun Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Turhan bey bu lastikler katlanmıyormu? Taşımasının problem olacağını zannetmiyorum...

5. degerli

degerli Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Daha sonra bisikleti sirtinizda tasimaktansa, basta yedek lastik tasimaniz her anlamda daha dogru olur.

Yollarin Afrika si , Avrupa si olmaz konu tedbir ise yol yoldur. Istisnasiz sekilde tedbirler alinmali.

baris34ince bunu beğendi.
  6. can akkoyun

can akkoyun Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hay ağzına sağlık Emre bey. Bende bisikleti elime alıp keşke lastik alsaydım dememek için tedbirli olmak açısından düşünmüştüm. Yoksa yolda ne ile karşılaşacağımız belirsiz.

7. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hangisi içine siniyorsa onla çık iki bisikleti de kullandın biliyorsun biz de kullanmış olsak ve sana fikir sunmuş olsak bile senin o bisiklet üzerindeki hissiyatın aldığın haz önemli. Fakat yanına alman gerekenler konusunda iç lastik ve tamir ekipmanları ağırlık yapsa bile ne olursa olsun yanında bulunsun öyle bir zaman oluyor ki bir turda iki kez patlayabiliyor lastik eşeği sağlama bağlamakta fayda var.

8. can akkoyun

can akkoyun Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ahmet bey teşekkürler. Soctt p3 ile 2 yıl gezdim. Scott s10 ile yaklaşık 10 gündür haşır neşirim. Daha önce düşük tempo yaptığım eğimlerde zorlanmıyorum. Hissiyatım Scott S10 dan yana.

Salih Eroğlu bunu beğendi.
  9. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    yol durumu ve turunuzla ilgili detayları-fotoğrafları paylaşırsanız çok mutlu olurum. çünkü bandırma-biga-ç.kale rotası bayaa popüler :)