29 er lastik secim yardim

Tepki
8
Bisiklet
Carraro
merhabalar uzun suredir bisiklet arastirmasi yapiyordum ev arkadasim sayesinde basladi bu ilgi bende sonunda carraro big 929 da karar kildim yalniz bisiklet dunyasi oyle bir dunya ki derinlestikce derinlesiyor gidon sele jant zincir su bu hepsini ayri ayri incelemek uzerinde dusunmek gerekiyor bisikletin siparisini verdim yalniz cok onemli bi konu lastikler benimkinde 29" Carraro Çift Kat alüminyum 32H Disk jant ve CST- 29X2.10 56-622 Siyah lastik var . ben araziye ve yola cok cikmayi dusunuyorum yalniz yaptigim arastirmaya gore bu lastikler pek saglam degil sanirim . lastikle beraber jant degisimi de gerekir mi . Maxxis 29*2.10 CROSSMARK Tubeless Katlanır 120 TPi Dış Lastik dusunuyorum fiyati 114 lira civarinda teki mi cifti mi bilmiyorum tam olarak . siz ne dersiniz ne yapmaliyim sizce CST ler beni goturur mu sakaryadayim ve asfalt ve arazide iyi olmasi lazim

Scudo

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Bence bisikletinize biraz binin kullanın zamanla nerede neye ihtiyacınız olduğunu hissedeceksiniz.

Emre Kalyoncuoğlu

Daimi Üye
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Tubeless' çevirmek istemiyorsanız, chainreactioncycles.com'da Continental Touring Plus Tyre 16.62 euroya düşmüş. Benim 729'a 2 adet 700*47c yani 1.75" sipariş verdim. Orjinal iç lastiğim Rubena A07 ve 1.90"'den sonrasını desteklediği için de 5 eurodan 2 adet continental iç lastik de yanında aldım toplam 116 TL tuttu. Bu tür lastik düşünüyorsan istersen benim yorumlarımı bekle. MTB sınıfı lastiğin bitmeden yeni bir MTB sınıfı lastik alma bence. Pasa G. çok doğru söylemiş bence, yanından pompa ve tamir kitin eksik olmasın, çok patladığını düşünürsen ve memnun kalmazsan değiştirirsin, tutunma bakımından alacağın lastikle elinde bulunan arasında yeni lastiğe vereceğin para ve elinde kalacak sıfır lastik kadar fayda göreceğini sanmıyorum. Bence madem 29er bisiklet aldın güzel bir tur lastiği al, Continental Touring Plus Tyre ve Schwalbe Maraton Plus'da patlamaya karşı dirençli korumalar var. Yalnız biraz ağır lastikler. Eğer tur lastiği düşünürsen 1.75" lastikten aşağıya düşme bence. Bu iki modelde 47c var. 2.00" Marathon Mondial'de var ama biraz pahalı. 1.60" düşünürsen Marathon Plus Tour'da var ama dediğim gibi 1.75" altına düşme bence. aralarında 16 euroluk fiyatı ile Continental alınır bence. Fakat hepsi eşit fiyatlı olsaydı Schwalbe'ye yönelirdim. Bir de Schwalbe'deki 3mmlik koruması ile Green Guard'ların 5 mmlik korumalı olan smart guardlara göre bozuk yollardaki tutunumu daha iyi ve daha hafif lasikler. Ayrıca ucuz da. Bu konuyu da bir değerlendir bence.