29 Ekim 2011 Cumartesi - Bisikletlerle Cumhuriyet Bayramı Kutlaması (Bağdat Caddesi)

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@Salih Dinçer

Salih, nereden nasıl temin edeceksin? Ücretsiz dağıtmayacaksındır diye tahmin ediyorum. Bence insanları zorlamaya gerek yok. Çoğumuzun büyük-küçük bir Türk bayrağı vardır zaten. Herkes yanında getirir. Ama şu bisiklet arkasına bayrak direği olursa güzel olur gerçekten.

Bu arada böyle bir organizasyonu Delta Bisiklet'in organize etme ihtimali mevcutmuş. Yetkililer konu ile ilgili bilgi verebilir mi?

Scudo

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Sanırım bu iş olmayacak çünkü bir elin parmakları sayısınca telefon numarası gönderen var. Amacım herkesten teyit alıp para toplamaktı böylece zamanında bütçemiz hazır olacaktı. Ancak sen neredeyse 1 ay önceden fikir ortaya atmana rağmen az vakit kaldı. Sanırım son iki haftaya giriyoruz.

Aslında bu bayraklar öyle kocaman bez şeyler olmadığı için çok masraflı değiller. Hatta bir kaç babayiğit çıksa sanırım sonradan katılanlara bile verilebilecek toptan alım mümkün. Tabi bu organizasyon imkan işi. Çünkü minibüs gibi destekler olsa taşıma kolaylığı olurdu.

ahmet kurt

Üye
Tepki
2
Salih abi sirkecide bisikletçiler sokağı var orada 2 . 2.5 e falan bulunur bnde katılmak istiyorum saat falan yazılmamış ona göre inş hava güzel olur

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Organizasyon olursa bende katılacağım...

Tepki
19
İsim
Orhun
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Havaya bağlı olarak ben de katılacağım malum ertesi gün deneme sınavım var :D

Tepki
51
Herkes sadece katılacağım katılırm türünde seyler yazmış. Evet gerçekten laylaylom mangal performans nerde acaba İstanbul un binlerce bisikletçisi böyle bir günde neden kimse çıkıpta bu işi üstlenmiyor.Ramazanda iftarlar düzenleniyor mangal partileri düznleniyor da niye böylesine anlamlı günde kimse sesini çıkarmıyor aylardır.Anlaşılıyor ki herkes sadece kendi egosunu tatmin etmek çabası içinde kimsenin geleceğini Cumhuriyeti düşündüğü yok. Böylesine anlamlı bir günde nerde İstanbulun pedalşör bisikletçileri.
Arkadaşlar ben derim ki 29 EKİM GÜNÜ SAAT 10.00 DA CADDEBOSTAN MIGROS ARKASINDA TOPLANALIM.11.00 DA HAREKET İLE SAHİL YOLUNDAN BOSTANCIYA KADAR GİDELİM.BOSTANCI DAN DÖNEREK BAĞDAT CADDESİNDEN GÖZTEPEYE KADAR GİDEREK GÖZTEPE PARKINDA TURUMUZU BİTİRELİM. HERKES BUNU FACE DE ÜYE OLDUĞU GRUP SAYFALARINDA DA PAYLAŞIRSA YAYALIM HERKESE. BEN 29 EKİM SABAHI SAAT 10.DA CADDEBOSTAN MIGROS ARKASI BELTUR YANINDA OLACAĞIM GELMEK İSTEYEN OLURSA BEKLERIM.TEK DAHİ OLSAM ÇIACAĞIM.HERKESE SEVGİLER...

• Beğen
Tepkiler: Engin Ertekin

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Düşünüyorum da 29 Ekim zaten sokaklar dolu olacak, insanlar dışarıda geç vakitlere kadar dolaşacak. Bisiklet ile yürüyen insanlara eşlik etmek kolay olmasa gerek. Mesele fert olarak katılım sağlamak ve tek yürek olmaksa bisiklet çok şart değil...

Tepki
51
@Salih Dinçer

kendinle çelişiyorsun.Diğer tarafta yazıp tartışma yaratmak itemedim ama görüyorum ki burada da aynı şeyi yazmışın.Önceki yazdıklarınla tam tersi şeyler yazmışın.

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@sezer genceldi

Hak vermemek elde değil. Bu konuyu 3 Ekim'de açmışım, 15 gündür forumun önde gelenlerinden ses seda çıkmadı. Çıkmayabilir, olabilir, katılmak istemeyebilirler ama en azından destek amaçlı bir şey yazılabilirdi.

Aynı durum Bisikletliler Derneği sayfası için de geçerli. Hoş orada cevap yazıldı ama yönetimde görüşelim dediler, hâlâ cevap yok... Çok zor bir şey istemişim anlaşılan. Demek ki iş başa düştü.

Bu hafta içinde burada ve Facebook'ta ayrı bir konu açacaktım yer ve saat belirtmek için ama sen benden önce davranmışsın. Teşekkür ederim. Ben de aynen Caddebostan Migros önünde buluşup Bostancı'ya doğru hareket edilir diye düşünmüştüm ama saati 14:00 olarak tasarlıyordum kafamda. 14:00'te toplanmaya başlama, 14:30'da hareket. Böylece hem herkes rahat rahat sabah geç kalkmanın keyfine varır, hem rahat rahat hazırlanır, karşıdan geleceklerin yetişme sıkıntısı olmaz, hem de o saatlerde Bağdat Caddesi daha kalabalık olur, daha bir coşkuyla kutlarız. Güzergahta hem fikir olmakla birlikte şöyle bir yol düşünmüştüm:

Caddebostan Migros - sahilden Bostancı - Bostancı'dan Bağdat Caddesi boyunca Kızıltoprak benzinci - oradan Kalamış'a inip Fenerbahçe Burnu (hatta Fenerbahçe Parkında mola verilebilir) - Fenerbahçe Ordu evinin önünden Caddebostan sahil.

• Beğen
Tepkiler: sezer genceldi
Tepki
51
@Engin Ertekin

merhaba.konuyu sen açmıştın bu nedenle senin belirteceğin programa uyarım ben arkadaşım.ama kimsenin gününü öldürmemek adına uygun bir saati programlar isen güzel olur.Ama belirteceğin her saate de uymaya çalışacağım çok büyük bir aksilik olmadığı sürece.Saygılar ve duyarlılığın için bir kez daha teşekkürler.

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
Biraz daha öne al saati diyorsun yani. O zaman saat 12:30 toplanma, 13:00 hareket diyelim. Daha önceye alırsak bazıları gelemeyebilir. Hoş fazla kişinin geleceğini de pek sanmıyorum ya. Bu gece hem burada hem Facebook'ta ayrı bir konu açarım.

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@sezer genceldi
Yok öyle değil işte...:)

Çelişmekten öte fikir değiştirdim ve asıl çoşkunun olduğu yerde vakit geçirmek istedim. Bu bir tercih meselesi ki biraz daha düşününce bu bana daha sempatik geldi.

ahmet kurt

Üye
Tepki
2
aynen engin abi saat 12,30 toplanıp 13,00 hareket edelim daha mantıklı :D

bisikletçilerde bunu biraz daha kısası ve demir olanı satlıyor 5tl ondan taktırabilir yana normal bayrak alınıp kasklara baglanbilir

Fotoğraf bulunamadı.

dediğim bu abi

(link)

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
Etkinlik Sayfası açılmıştır. Konuya buradan devam edebiliriz. Teşekkürler.

(link)