Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29 Ekim 2011 C.tesi, 12:30 - Biskletlerle Cumhuriyet Bayramı Kutlaması -Bağdat Cad.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Engin Ertekin tarafından paylaşıldı.

1. Engin Ertekin

Engin Ertekin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZI BİSİKLETLERLE KUTLUYORUZ!
    (Facebook Etkinlik Sayfası: www.facebook.com/event.php?eid=137269286374079)

CUMHURİYETİ ve BİSİKLETİ SEVEN 7'den 77'ye HERKES DAVETLİDİR!

(Bu etkinliğin hiç bir dernek-örgüt-birlik-parti-kurum-kuruluş-şirket-grup vb. ile ilişkisi yoktur. Tamamen kendi halindeki bisikletseverler tarafından düzenlenmektedir.)

29 Ekim 2011 Cumartesi günü uygulanacak program :

* Toplanma Saati : 12:30
    * Toplanma Yeri : Caddebostan Migros'un yanı (giriş kapısının ters tarafı)
    * Hareket Saati : 13:00
    * Güzergâh : Sahilden Caddebostan-Bostancı, Bağdat Caddesi'nden Bostancı-Kızıltoprak, Kalamış-Fenerbahçe Burnu-Fenerbahçe Ordu Evi önünden Caddebostan
    * Sürüş Temposu : Yavaş tempo (ortalama 10 km/s)

Yanınızda bulundurmanızı tavsiye ettiklerimiz :
    - Türk Bayrağı veya kırmızı-beyaz ağırlıklı kıyafet
    - Kendi güvenliğiniz için kask
    - Bisiklet zili/kornası veya düdük

NOTLAR:
    * 18 yaşından küçükler velileri ile katılabilir.
    * Kesinlikle trafik kurallarına uygun ve güvenli şekilde sürülecektir.
    * Hava şartlarının olumsuz olması halinde etkinliğin düzenlenip düzenlenmeyeceği 28 Ekim Cuma gecesi buradan belirtilecektir.

2. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Büyük bir aksilik olmazsa katılacağım...

3. ahmet kurt

ahmet kurt Yeni Üye

Seviye:
    engin abi gelmeyi çok istiyorum inş hava güzel olur.

4. Engin Ertekin

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Son terör saldırısıyla birlikte bu bayram daha da bir anlam kazandı. Herkesi bu etkinliğe katılmaya davet ediyorum. Facebook sayfasından onay verirseniz arkadaşlarınızı da davet etmeyi unutmayın lütfen. Hava şartları olumsuz olmadığı sürece bu etkinlik 2 kişi de olsa 200 kişi de olsa gerçekleştirilecek.

ahmet kurt bunu beğendi.
  5. ahmet kurt

ahmet kurt Yeni Üye

Seviye:
    abi bn kesin geliyorum aynı binadayız :D kat:8 arkadaşıda ikna ettim :D

6. sezer genceldi

sezer genceldi Üye

Seviye:
    Engin konuştuğumuz gibi. 2 de olsa 200de olsa oradayım.Hava şartları ne olursa olsun.

7. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Küçük bir öneride bulunmak isterim. Güzergahı hazır Fenerbahçe'ye gelmişken sahilden veya en iyisi Söğütlüçeşme'ye çıkıp (halkın arasına karışıp) sahile inerek Atatürk Anıtı önünde bitirmek anlamlı olacaktır.

Başarılar...

8. Engin Ertekin

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Önerin için teşekkürler. Söğütlüçeşme'ye doğru gidersek minibüslerin-otobüslerin yoğun olduğu yerde kalabalık bir grupla sürmek çok güvenli olmaz. Belki Moda sahili üzerinden Kadıköy'e daha güvenli şekilde ulaşılabilir ama bu tarz bir turda başlanan noktaya geri dönmek daha mantıklı.

Bu arada "halkın arasına karışıp" sözünü iyi anlayamadım. Gideceğimiz güzergah üzerinde arasına karışabileceğimiz bir halk yok mudur?

9. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kadıköy'de asıl kalabalığın pazar yolundan rıhtıma kadar olan bölüm olduğunu düşünüyorum. Burası hafta sonu veya içi hep kalabalıktır. Eğer pazar günü öğleye kalınmaz ise insanların bir kısmı uyuyor veya kahvaltı yapıyor olacağından sakin bir geçiş olacaktır. Ama Kadıköy meydan halkın yoğun olduğu bir bölge. Yol üzerinde insanları yoğunlukta olduğu bölge var mı?

Sevgiler, saygılar...

SametAksuoğlu bunu beğendi.
  10. Ali KARAEL

Ali KARAEL Üye

Seviye:

yaşım 17 diye bu tura babam yada annem olmadan katılamayacakmıyım yani ?

Ali ERTURAN bunu beğendi.
  11. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence katılmanda mahsur yok zaten kimse kimsenin kimliğine bakacak değil. Zaten trafik kurallarında, bisiklete binmek için 18 yaş sınırı yok. Tabi ailen ile katılabilirsen harika olur. Üstelik o gün hem resmi tatil hem de c.tesi günü, mutlaka vakit ayıracaklardır.

Dip Not: Bisiklet kiralama konusunda mahalle bisikletçinizden veya Bisikletliler Derneği'ne başvurabilirsiniz.

12. Engin Ertekin

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Salih'in de dediği gibi kimlik kontrolü yapılmayacak elbette. 18 yaşından küçükler tek başlarına kesinlikle katılamaz diyemeyiz ama genç arkadaşların hem etkinlik alanına gelirken hem de etkinlik süresince yanında bir büyüğünün olmasında fayda var. Bir nevi güvenlik tedbiri diyebilirsin buna.

13. Engin Ertekin

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Facebook'ta an itibariyle onaylayan 49 kişi gözüküyor. Her ne kadar Facebook'ta bu tarz etkinlik sayfalarına onay verenlerden ortalama %50'lik bir fire verilse de 29 Ekim günü 50 kişiden fazla olacağımızı tahmin ediyorum. Gerçi fark etmez, daha önce de dediğim gibi 2 kişi de olsa bu etkinlik gerçekleşecek.

Bu arada etkinliğe katılmak isteyenler kırtasiyelerde satılan ve üzerinde Türk Bayrağı ve/veya Atatürk resmi basılı olan kırmızı-beyaz balonlardan alıp bisikletine bağlayabilir. Bayraklar ve balonlarla birlikte güzel ve renkli bir görüntü olur.

Salih Dinçer bunu beğendi.
  14. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ankarada Mass etkinliğinde 250+ sayılarına ulaştık, hep PAB etkinliği bile 50+ üstü oluyor, hafta sonları etkinlikleri 20 nin altında gerçekleşmiyor nerede ise, koca istanbulda çok bisikletli gördüm, bu tarz etkinliklere istanbuldan 300 lü rakamlar çıkması gerekiyor diye düşünüyorum. Hava güneşli yağmurlu fark etmez, orada olacağım. Hem sizlerle tanışacağım hemde ilk turumu güzel bir amaçla yapacağım.

Salih Dinçer ve Engin Ertekin bunu beğendi.
  15. sezer genceldi

sezer genceldi Üye

Seviye:
    Salih bence sen hiç karışma arkadaşım.Çünkü söylediklerin sürekli farklılaşıp duruyor. Ayrıca katılmayacağın ve düzenlemediğin bir tur ya da organizasyon için bana kalırsa öneri getirmen pek mantıklı da değil.

Engin,bu satten sonra bir eğişiklik pek anlamlı olmayacak. Lütfen başladığı karar verilen gibi devam etsin. Her yerde bu şekilde duyuruluarını yaptık ve insanlar(en azından benim bir çok arkadaşım) bu şekilde bilerek katılıyorlar.

ORGANİZASYON için teşekkür ederim.

16. Sahra EVRENSEL

Sahra EVRENSEL Üye

Seviye:
    kişiler facebook arkadaş listelerine davet göndermiş olsalar çok daha fazla katılım sağlanır aslında ama nedense kimse davet etmiyor ::))

17. Engin Ertekin

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Programda ve güzergahta herhangi bir değişiklik yok. Aynen devam. Hatta hava şartlarına göre durum kesinleşecek demiştim öncesinde ama yağmur yağsa da bu tur yapılacak.

18. Engin Ertekin

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sanırım insanların gözü o kadar korkmuş ve korkutulmuş ki, Cumhuriyet Bayramı kutlamasına katılmak için bile bin defa düşünüyorlar herhalde. Ya farklı bir şey olursa, ya başıma bir şey gelirse, hatta ya polis gelip coplarsa diye düşünen bile vardır eminim.

Belki de forumdaki bazı kişiler bakıyorlar bu etkinliği kim organize ediyor diye... Fazla tanımadıkları yeni bir sima olunca ilgilenmiyorlar herhalde sanki Cumhuriyet Bayramını kutlama etkinliğini başlatanın kim olduğunun bir önemi varmış gibi...

Sonuç olarak gelecek olanlara şimdiden sonsuz teşekkür ederim. Gelmek isteyip de çeşitli sebeplerle gelemeyecek olanlara ve bizi gönülden destekleyenlere de çok teşekkür ederim, onlar için de süreceğiz.

Sahra EVRENSEL bunu beğendi.
  19. Sahra EVRENSEL

Sahra EVRENSEL Üye

Seviye:
    evet listede en az 100 kişiyi ben davet ettim tabi herkesin bisikleti yok katılamıyorlar fakat düşünsenize herkes listesindeki en az 100 kişiyi davet etseydi en az 5000 kişye facebook tan ulaşmış olurduk neden etkinlik daveti göndermiyorlar arkadaşlarına ilginç ::))bir de engin bey çoğunun bisikleti yok bu da bir etken aslında bisiklet sevgisi aşılamak adına kiralık bisiklet de olsaydı gelip oraya işte ne bilim 2 saatliğine 10 tl kira bedeli verip katılırdı insanlar böylelikle belkide tekrar bisiklet almaya karar verebilirler mesela bostancı deniz otobüsünün yanında basketbol sahasının karşısında umumi wc var orada bisiklet kiralanıyor isteyen kiralayabilir hatta yolunuz düşerse siz gidip görüşün kiralayan kişiyle bisikletleri caddebostan migros un oraya getirsin etkinlik duvarına belirtebilirsiniz bu şekilde kiralanabileceğini ve start noktasında kiralama yapılacağını tabiki bunlar öneri tercih sizin ::)) geçtiğimiz cumartesi büyükada da idik günlük 10 tl ye oldukça kaliteli bisikletler kiraladık kron xc500-+1000 mesela ve çok güzeldi tavsiye ederim herkese sevgiler ::))

20. sezer genceldi

sezer genceldi Üye

Seviye:
    merhaba,
    bireysel olarak tek tek davet göndermedik ama,ben kendim bir çok bisiklet grubunun duvarında bu etkinlik sayfasını yayınladım ve oralarda da herkesin yayınlaması için rica ettim.Bir çok arkadaşım da gelecek.Bisiklet kiralama işine gelince o biraz fantazi gibi geliyor bana.Kimsenin bisiklet kiralayarak böyle bir organizasyona aktılacağını pek düşünmüyorum.Zaten Cumhuriyet kutlamasına katılacak olan yayalar alternatif etkinliklere katılıyorlar.Her yıl sahilde bir çok grup geçiş yapıyor(motorlular,eski arabalılar v.s. gibi) biz de bisikletliler olarak geçiş yapalım diye düşündük yoksa amaç bisikleti yeniden sevdirmek değil.Arkadaşlarınızı davet ettiğiniz için de ayrıca teşekkürler.

Cumartesi her şartta buluşmak dileğiyle.SEZER

önder ismailoğlu bunu beğendi.