Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29 dağ bisikleti kadro boyları hakkında yardım

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Onur Nas tarafından paylaşıldı.

1. Onur Nas

Onur Nas Yeni Üye

Seviye:
    İyi günler keyifli sürüşler diliyorum herkese...
    Mosso marka bisiklet son zamanlarda dikkatimi çekmeye başladı.İnternet sitesinde 12.3 12.45 gibi ağırlık oranları da bence dağ bisikleti için makul ağırlıklar.Gelelim merak ettiğim bir konuya.Boyum 1.85 cm.Normalde dağ bisikleti için uygun kadro benim görüşüme göre 19 kadro boyu.Ancak bisiklet 29 inch ise acaba kadro boyu 17 mi olmalı yoksa yine 19 mu olmalı...Bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.29 inch bisiklet buralarda pek bulunmadığı için deneme fırsatım da ne yazık ki yok.Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım

2. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dağda falan kullanırsan ani manevraları daha iyi kontrol etmek için 19"-20", tur lastiği takacaksan 21"

3. KAZIM ARDA

KAZIM ARDA Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim boyumda 186, 29 inch ng 650 bisikletim.Benim fikrim kadro boyu 19 tercih et, ben bilmeyerek 17 aldım sele max yükseklikte kurtarıyor ama 19 olsa tam denk gelicekmiş.Boyumuz aslında tam sınırda benim deneme şansım oldu şanslıydım 17 de kurtarıyor bilgilerine. (gerçi bende 19 u deneyemedim)........

Onur Nas bunu beğendi.