Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29 Ağustos Süleymaniye - Nişantaşı gezisi hatırası

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında abdullahabdullah tarafından paylaşıldı.

1. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    29 Ağustos akşamına kendime doğum günü hediyesi olarak gezi yapayım dedim ve başladım Fatih'den Süleymaniye'ye sürmeye. Meydanda turistler ve halkımız kaynaşmış kuru fasülyelerini yiyorlar, resim çektiriyorlar. Ben de meydandan bir resim aldım ve fotoğraf çekmeye başlamış oldum. Baktım ki onu çek, bunu çek sürmeye vakit bulamayacağım dedim.

İkinci adresim Efor Bisiklet oldu. Gözlerime sürekli böcek geliyordu, toz geliyordu. Buna bir son vermek istedim ama sonradan Sönmez Abi ile konuşurken kaskın faydalarına başladık ve kask aldım. Gözlük almaya niyet ettim ama kask aldım. En önemli aksesuarımız bence. Artık bisiklet turlarına da katılabilecektim. Neyse, sonra Eminönü tarafına geçtim ve denize baktım, bir yere yetişmeye çabalayan insanları gördüm. Duran tekerleklerimin arasından devamlı hareket eden insanları, tabiatı resmettim. Biz dursak da hayat devam ediyor.

Tekrar yola devam ettim Galata Köprüsü'nden. Soluğu BEyoğlu Belediyesi'nde aldım. Kilitli pedallarla Bankalar Caddesinde bir basmışım ki Tünel'deyim. İstiklal Caddesine girip insan selinin arasına karıştım. Galatasaray Lisesi'nin olduğu yerde Cow Parade ürünleri bizim yerli inekler sergileniyordu. İnsanlar hatıra resmi çektiriyordu. GAzeteden görüyordum resimleri ve bu güzelliği sizinle paylaşmak istedim.

Artık Maçka yolundaydım, Lütfi Kırdar Rumeli Sahnesi önünden Nişantaşına geçtim ve o da ne, her yer inek. Bizim Anadolu'da ki inekler görse bunları, "şeherli inek böyle oluyor demek", yada AB'ye girsek, ben de böyle olurum" der. Çeşit çeşit inekler. Barkodlu inek, birisi ot yoksa süt de yok, grev vardır gibi temalı inekler bizlere bakıyordu.

Nişantaşı'nda da dinlenip, Harbiye tarafına geçtim ve Galata Kulesinde son resimlerimi çektim ve Eminönü'nden Fatih'e giderken bir baktım ki mazgallar. Sanki gayya çukuru, kara delik. Mazgallar yine yola paralel yerleştirilmiş ve bu da yetmezmiş gibi bir de 30 santim kadar derinde sizi avlamak için bekliyor. Eminönünde akşamları gördüünüz ışıklarla renklendirilmiş fıskiyenin hizasına düşüyor, aman dikkat edin. Dikkatinizi çekmek istediğim için bu resmi de koyuyorum. 30 Ağustos akşamı da yine yollardayım. Ortaköy'e gidebilirim 6gibi olabilirim oralarda.

Sizlerle de gezme fırsatı bulurum inşallah. Bu güzel anları paylaşırız forum arkadaşlarımızla.

Sizlere iyi eğlenceler.

2. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    dozstum yine istanbulun göz bebeğine yolculuk yapmışsın.yaw şu ineklerden tutupta birini bizim orayada getiriverseydine.:)

abdullahabdullah bunu beğendi.
  3. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    samatya ya götürelim.:) bir gün de beraber gezelim. aklımda süleymaniye'de kurufasülye yemek var forumca, çok hoş olur.

4. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    sağol abdullah... güzel resimler çekmişsin... ama rotayı kısa yapmışsın yaww.... nişantaşından sonra mecidiyeköy oradan gümüşsuyuna gidip beşiktaşa inseydin ya.. odadan da sahilden eminönü ve sonrasında fatih yapardın... daha da bi güzel olurdu bence :)
    ama bunlarda güzel tabi... tebrikler...
    selametle kal