Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29-30.04.2006 Eskişeehir Kuzey Sektör Kamp (ıslak & Soğuk)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında sutozu tarafından paylaşıldı.

1. sutozu

sutozu Aktif Üye

Seviye:
    ewet arkadaşlar biraz eski bi faaliyet ama arkadaşlar bu faaliyeti anlatmayı unutmuşlar bende görevi üstlenerek ben hazırlayım dedim oky dediler saolsunlar faaliyetimiz 30 nisan eskişehir dağküplü yaylasında kamp atıyoruz hava kapalı ve yoğun bir sis war faaliyete ilk olarak murat ve ben saat 13:00 gibi başlıyoruz rotamız mutallip köyünü geçmiş idik ki yağmur tatlı tatlı başladı önümüzde uzun bi rampa war we ıslanmamak elde değil ve neyazık ki ıslanıyoruz havanın yagmurlu olmasından dolayı ilk etaplarda resim çekememek muratı ve beni üzdü fakat yapabilecek fazla bişey olayınca katlanmak zorunda kaldık
    yolumuz rampadan zirveye dönüşüyor fakat önümüz nasıl bi sis karşıdan geleni görmekte adeta zorlanıyoruz işte zirveye yakın bi noktadan murat ve ben

yolumuz üstünden meşe dumanı kokusu alıyorum we murata buralarda birileri mangal yapıyo çay warsa ben çingenelik yapacağım abi dedim fakat sisten kimsecikler gözükmüyordu bizde yavaş yavaş pedal basarken birden zirvede bulunan dağ lokantasından yükselen dumanının bizi ziyaret eden meşe kokusu oldugunu fark ettik yağmurun ve soğuk havanın etkisini azalmak için lokantanın kapısını çaldık orta yaşlarda hafif şişman bi türk klasiği bizi karşıladı
    Oooo beyler hayırdır diyerek bizde derdimizi anlattık kimseler yoktu lokantada bizden başka sobada bi yanıyorki sormayın hemen sobanın başına geçtik karşılıklı bikaç söyleşi sonra dayı bi nescafe yaptırdı eşine bizde doya doya içtik tadı halen ağzımda
    yola devam ediyoruz ve tarif üzerine kamp yerine doğru ilerlerken yarımca köyünü sisler arasında geçiyoruz ufak iki sırtı atladıktan sonra sapmamız gereken sapaga ulaşıyoruz murat buralarda bi çeşme olacaktı arayalım diyor ne hacet çeşmeyi bulmak bisikletleri bırakıp bi A.T. (Arazi Taraması) yapıyoruz fakat murat benim nevrim döndü sen bak ama kaybolma diyo nitekim bir saatimiz kamp yerini aramakla geçerken dur ben bi barbarosu arayım diyor ve üzücü haber buluşacagımız dağcıların faaliyeti değişmiş we haberimiz yok
    hava kararmadan bi su we ii bi kamp yeri bulmamız gerekiyordu sonunda bi yer bulmuştuk hemen hazırlıklara başladık çadır kuruldu ateş için odun temin edildi diğer arkadaşlar ve bizim için yemek hazırlarken diğer ekip geldi biz yol ayrımına geldik bizi alın dediler. Saat 21:30 civarı etrafta yoğun bir sis (etkin olmasının en büyük sebebi Zirvede Oluşumuz.) önümüz de 1 metreden sonrasını görmekte zorlanıyoruz. yolu takip ederek anayol sapağına geldik fakat kimseler yok.
    - Cenaaap Barbaaroosss diye bağırmaktan ıslık çalmaktan gırtlağıma ağrılar girdi :)sisin içinden iki bisikletli salına salına geliyor baktık bizimkiler ohhh rahat bi nefes aldık kamp yerine geri dödügümüzde çay we makarna çoktan hazır olmuş bile heheh herkes aç bi halde olduğu için kimsenin gözü başka bişey görmüyor YEMEK YEMEK

işte kamp ateşi ve dahası işte Cenap

işte Barbaros ve Ben

akşam geç saatler telefon çalıyor we tanıdık bir ses
    BÜLENT-lem neredesiniz koordinat werin ben araba ile geleceğim babam bırakacak. bizde kamp yerinin tarifini ve koordinatlarını veriyoruz bülent gelesiye hazırlıklarımız tamamlanmış oldu we telefon çağrısı ile bülenti almaya anayola çıktım. Bülentin babası biraz kızgın biraz yorgunluğun etkisi ile akşam akşam bi rahatladı üzerimde Len olm sizde hiç akıl yok ne işiniz war bu saatte burada. asıl eşeklik bende bu haytaya uydum. :) aman aman. akşam akşam zılgıtı yedik sizin anlayacağınız. we bülentte aramızda artık yemek yiyebiliriz.

gerçi ben zılgıtı yiyerek yemek faslına erken başladım :)

muhabbet muhabbet gece geç saatlere kadar sohbetler planlar ve sabah oldu.

kahvaltıyı hazırlamak için elverdik bi hararetle herşey hazır oldu işte kahvaltıdan anlar

bülent sabırsızlıkla yemeğin olmasını bekliyor çünki AÇ

menude ne mi war? arkadaşlar sosis tava salata we kampların olmazsa olmazı çay.

we artık toparlanıp dönme zamanı yaklaşıyor güzel bir kamp geride kaldı önümüzde yolar war pedal basılacak buradan ..... yaylaya pedal basmaya başladık we cenap rampa tırmanırken

Artık düştük yola hadi rastgele

akşam yeterli su stoğumuz olmadığı için yol üzerindeki bir çeşmeye adeta koşarcasına pedal basıyorum

We beni izleyenler

yolumuz ..... Yaylasına çıkmadan arkamda bulunan heybeler su koymaya başlıyor ( En büyük sebebi benim arazi yollunda arkanda heybe ile 45 km hızla iniş yaparsan bu olur)

heybeye atel yapıyorum we gayet sağlam bişey olduyor (doğada hayatta kalmanın yolları 1.ders zeki we pratik olmak) ;)

bir kaç arkadaşım için bu fotoyu büyüttüm merak ediyorlardı Bülentin orta süspansiyonu

Yolumuz .... Yayla üzerinde güzel bi manzara yakalıyoruz hakim bir nokta etrafı izlerken bikaç foto çekiyoruz we bikaç plan nereden gidelim nasıl edelim falan filan

işte manzaralar yorum yaparak bu güzelliği bozmak istemedim takdir sizlerin

we yaylaya az kaldı bundan sonra güzel bikaç km. iniş yapacağız fakat yayla 1 km aşağımızda sonrasıda güzel yaylaya daha önceki hafta rota çıkarmak için gittiğimizde bir tepede geyik boynuzu bulmuştuk murat ile bu faaliyette onları almak planımız içinde idi

NOT: YAYLANIN İSMİNİ WERMEK İSTEMEDİM ...... OLARAK BELİRTTİM NEDENİ İSE ÜLKEMİZ İNSANININ BAKİR BÖLGELERDE BULUNAN GÜZELLİKLERİ YOK ETMEKTE ÜSTÜNE YOK. DİE DÜŞÜNÜYORUM. BU BOYNUZLARI DÖKEN ERKEK GEYİĞİN SÜRÜSÜNE BİR RAHATSIZLIK WERİLMEMESİ İÇİN DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR HUSUSTUR BU KONUDA AFFINIZA SIĞINIYORUM

Yaylada öğle molası weriyoruz bende bitaraftan boynuzları toparlamaya uğraşıyorum çayımızı içmek için hazırlık yaparken murat bülentin bisikletini test ederken

yayladan bir kaç kare fotoğraf

we artık yavaş yavaş dönüşe geçiyoruz haftalardır planladığımız bozaniç inişini gerçekleştirmek için yollar ararken bulduğumuz yolu kullanarak dönüşümüz başlıyor

yanlış yola we geriye dönmek için planlar

we dönüş ile başlayan (benim için biraz eziyete dönüşen) tırmanış. sonrası Hekimdağ Muttalip 5 Dk. muttalipte bi kahvenin önüne oturuyoruz ve yorğunluk çaylarımızı içtikten sonra ewe dönmek için son bikaç pedal daha basarak faaliyeti bitiriyoruz.

Faaliyete katılan we emeği geçen arkadaşlara (Murat'a, Barbaros'a, Bülent'e ve Cenap'a TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM)

Erhan Can, bulentesk, Özcan ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Bu güzel geziyi geçte olsa bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Çok güzel bi aktivite olmuş. Eğlence-korku-heyecan-adrenalin-zevk herşey mevcut bir parkur. İnanın deli olmak üzereyim böyle gezileri gördükçe. Bende tekbaşıma bişeyler yapmaya çalışıyorum. Sağlık olsun ne yapalım.
    (Bu arada ben bir haber aldım ilerleyen günlerde sizlerle paylaşıcam. ;) Yanlızlığa veda partisinin hazırlıklarını yapıyorum. Aman kimse duymasın. :27: :27: Sonra nazar felan değiyo.)
    Sevgiler...

barhay bunu beğendi.
  3. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    benim de hep yapmak istediğim kamplı bir gezi. çok güzel olduğuna eminim.
    doğaya olan hassasiyetinizi tebrik ederim. hayatın her noktasında böyle hassas olmanız dileğiyle
    saygılar...

sutozu bunu beğendi.
  4. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    doğacı tebrik etmek için biraz erken ama yinede tebrikler..ç:p

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  5. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Murat şefim, sizcede sakıncası yoksa, bisikletinizin istihap haddine imrenebilirmiyim, ve hazır imrenmişken ekibin tüm gezisine ve kamp kısmına da imrenebilirmiyim ve hatta ekibinizde sizden başka edip lerin olmasına da ve ...

(imrenme faslını burada kendi irademle kesmezsem biteviye devam edecek korkarım)

imrenme duygusuyla karışık tebrik ve teşekkürker..:)

6. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    tabbi ki sayın abim, imrenmek serbest ancak, gurur okşayıcı sözleri bir yana bıraksak ;)

gökhan ellerine sağlık..gayet güzel anlatmışsın :)

sutozu bunu beğendi.
  7. sutozu

sutozu Aktif Üye

Seviye:

saolasın ewalla abi bikaç eksiği war fakat sistemi zorlamak istemiyorum. şimdilik bu resimler yeterli sanırım :)

8. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    ben ce tam yeterli sayılmaz, çünkü imrenmemin en tatlı yerinde öylece kala kaldım..
    kamera arkası fotolardan biraz daha alabiliriz..:) :) :)
    eğer mümkünse tabii. yine de sizi sıkmış gibi olmayım..

9. cambaz24

cambaz24 Aktif Üye

Seviye:
    gerçekten muhteşem bi gezi ve muhteşem görüntüler... çoooooook tebrik ediyorum sizleri.
    Sevgiler...

sutozu ve Murat CER bunu beğendi.
  10. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Sayın Murat Şefim ve Sayın Sutozu;

Sizlere bu saatten sonra acizena birkaç soru yöneltmek istedim. Eğer bizleri aydınlatırsanız, bundan sonraki spor hayatımızda biz de dağda belde karnımızı daha güzel şeylerle doyurma fırsatı bulabiliriz belki..

Acaba aşağıdaki resimlerdede izlendiği üzere;
    Üstteki karede görülen ve hepimizin yakından bidiğimiz anam-babam klasik tavuk yumurtalarını hangi teknolojiyle kamp yerine kadar kırmadan-çatlatmadan taşıdınız? Yumurta ve tahta yemek kaşığı profesyonel kampçılığın olmazsa olmazlarından mıdır. ? :rolleyes:

TAHTA KAŞIK, YUMURTA,
    AKŞAM KALALIM BU KAMPTA:p :)

Aşağıdaki resimde kişiler kastedilmemiştir. Maksat, bir sağlıkçı olarak olayın sosyal boyutuna dikkat çekmektir. Lütfen resimdeki fotomontaj kişilik haklarınıza sarkma olarak değerlendirmesin, ama illede öyle değerlendirecez diyen çıkarsa, yada hasbelkader ben yanlış görmüşsem yine ben peşinen özür dileyim.;)
    Açık yürekli paylaşımlarınız için tekrar tekrar teşekkürü borç bilirim. :)

YORUMSUZ RESİM:

11. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Hepinizi tebrik ederim. Bize sanki şu an doğanın içindeymişiz gibi hissettirdiniz.
    İnsan bu az el değmiş yerleri görünce kendinden geçiyor.Hepinize selamlar.Kazasız ,neşeli ,zevkli pedallamalar dilerim.

sutozu bunu beğendi.
  12. sutozu

sutozu Aktif Üye

Seviye:

tabiiki sayın abim bir kaç güne kadar ekleme yaparım saygılarımla

13. sutozu

sutozu Aktif Üye

Seviye:

sayın abicim bu ayrıntıları daha doğrusu mükemmel kamp için püf noktaları adı aldında bi metin hazırlayacağıma buradan herkesin önünde söz veriyorum tehehe saygılar

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  14. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:
    Gökhan eline sağlık kardeş.. Teeşkkürler bak unutmuşuz bu faaliyeti.... Zanedersem bir tane daha vardı sizin yaptığınız bir faaliyet.... onu da action edersin...

15. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:

Merhaba Mesut Abi ... Bu soruyu ben cavaplayım.. Nacizane Dağcılık dan gelen bir alışkanlık..2001 yılından bu yana her gittiğim kamplı faaliyetlerde dağcılık olsun bisiklet olsun .. Sabah kahvaltısı için yumurta ve sucuk menusunu kesinlikle eksik etmem.... Resimde görünen yumurta kabını marketlerde satılan 6 lı yumurta setlerinden yada büyük boy 30 lu oluyor sanırsam..kaçtane yumurta almak istiyorsan ona göre keserek yumurtaları.. koruma altına almış oluyorsun .... Eğer bu kişiye güven vermiyorsa kalın bir gazete ile sararak dış katmanda ekleye birlirsin.. Yumurtaların yerleşimide.. bisikletin.. sol yada sağ heybesinde mutfak menülerinin olduğu ve heybenin ezilmicek kısmında üstde kalacak şekilde yerleştiriyorsun... olay bundan ibaret ... Tabi bisikletim de ayaklık olduğu için bisikleti yumurtaların olduğu kısma devirmemeye dikkat.. Gerçi devrildiği zamanlarda oldu.... çok sorun olmuyor..

Resimde gözüken sosis tava menusu... + sucuklu menemen + salata.. olmaz sa olmaz çay...

Tahta kaşığa gelince oda dağcılık dan kalan bir alışkanlık.. Kullanıcağımız malzemeler ne kadar hafif olursa taşıcağın yük o kadar az olur.. mantığında tahta kaşık kamp malzemesi olması için çok ideal .. ayriyetten yemek yaparken elinizin yanmaması içinde ideal.. ...

Profesyonel likdenmi bilemem ama abisi.. tahta kaşık benim için mutfak malzemelerinde olmazsa olmaz bir parçadır.. Ayriyetten yumurtayı haşlama seven arkdaşlar varsa oda mümkündür.. dk iyi ayarlarsan kayısı kıvamında da yapa bilirsin.. :))

En son foto da gördükleriniz doğrudur.. Her zaman ki gibi...... Tütmeye devam ..

sevgiler

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  16. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Bu güzel ve ayrıntılı cevabın için candanteşekkürler.. :) :) :)

En son "yorumsuz" adlı resmi gönderdikten sonra keşke yapmasamıydım acaba?:rolleyes: diye düşünmedim değil. Ama size verdiğimiz değerin sonucu olarak demeden de edememiştim. Alınıp-darılmadığınız için teşekkür ederim. :) Sadece kamplarda oluyorsa belki birşeycik olmaz:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :D

barhay bunu beğendi.
  17. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:

Ne demek abisi paylaşmak güzel şey.... Ben sana teşekkür ederim böyle ayrıntı soruların için ...İlgin alakan için.. :)) Tütme mevzuuna gelince haklısın kesinlikle alınma filan olamaz dediğiniz gibi yapıcı düşünceniz yeter..... kamplarda pek güzel olmuyor değil... :ci:

sevgiler :p