Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28 Temmuz 2011 Eskişehir-Bilecik

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Öncelikle günübirlik tur olduğu için bu kısımda yayınldığımı belirtmek isterim.Aslında 10 gündür uzun yol yapamadığım için İznik planlamıştım ama Bileciğe girene kadar tam karşıdan yediğim rüzgar ve havanın birkaç gündür olduğundan daha sıcak olması bu kararımdan vazgeçmeme sebep oldu.Sevindirici yan ise yalnız kalmamam:) forumdan tanıştığımız Eser Sevinç dün akşam iznik planladığım için Bileciğe kadar eşlik edebileceğini söylemişti bende sevinerek kabul etiştim.Bilecikten geri dönünce tur boyunca yalnız kalmadım.Eser de uzun yol rekorunu kırmış oldu.ben 172 km yaptım Eserin ev uzak olduğu için sanırım 190 km kadar yol yapmış oldu.Şimdi gelelim resimlere......

Sabah 06:00 eseri beklerken uzun zamandır resimlemediğim yol dostumu resimliyorum...

Eser de geldi herşey hazır...

45 km Bozüyük e giriyoruz bile fakat normalde 1 saat 10 dakika çeken yer rüzgar sebebiyle 1:40 çekiyor...

herzaman uğradığımız lokantada işkembe çorbalarımızı üzerinede çaylarımızı içiyoruz...Daha önce resimlediğim lokanta önündeki eski tür devlet kurucularının heykellerini belediye kaldırmış yerine oturma alanı yapacakmış buna çok üzüldüm doğrusu .Allahtan bir çok resmim vardı o meydanda....Bir an evel harekete geçiyoruz....

Yoldan bir kaç kare

Ve Biecik tabelasına ulaştık.meşhur tabela fotoğrafı....

Şehire girmeden bir cafe, çaybahçesi tarzı yerde duruyoruz saat de yemek için erken vişne sodalarımızı içiyoruz...

Yemekten önce Bilecikte türbesi bulunan Şeyh Edebali (osmanlının kurucusu Osman beyin kayınbabası ve kuruluş döneminde birçok sistemin (siyasi,idari hukuki) kuruluşunda ,yerleşik düzene geçişte önemli bir rol oynamıştır.Türbenin yukarıdan fotoğrafı....

kapı önü....

Sonrasında şehire giriyoruz ve diğer turlarımdan bileceğiniz gibi şansıma yemek için yine konya etli ekmek fırını buluyorum :)

yemekten sonra hemen yanındaki parka seriliyoruz kola içmek için ama bekçi çaycı karışımı bir adam çok terbiyesizce bize çimende oturmamamızı söylüyor.kendisine azıcık medeniyet dersi verdikten sonra canımız sıkılıyor. bankta tanıştığımız bir abimizin tavsiyesi üzerine şelale park adındaki yüksek bir tepeye kurulmuş çay bahçesine geçiyoruz.

Sonrasında dönüş yoluna başlıyoruz ama öğlen sıcağı çok fena bastırdı....

İlk önce yanıbaşımızda akan akarsu başına inmeye çalışıyoruz ama mümkün değil her yanı kapatmışlar azıcık daha dişimizi sıkınca mükemmel bir lokantaya rastlıyoruz.İçeri girmeyecek yoldan geçenler için de mekan önüne bank koyma çeşme yaptırma nezaketinde bulunmuşlar....

Dinlenen Esere can geldi :) Bozüyüğe girdik bile....

Bozüyük çıkışında meşhur poyra rampası :) yuzde 10 eğim uzunluk 3 km.Eseri bekliyorum. beklerken bende aynı pozisyondaydım ama yalnız oldugumdan yoldan geçenler kaza yaptığımı düşünür diye doğruluyorum.Eser de 150 km pedalladıktan sonra rampa cıkmanın nasıl birşey oldugunu öğrendi :)

Eskişehire girişteki karaambar kamyoncular derneği :) daha önceki turlarımda defalarca sığındığım (yağmurdan) ve mola verdiğim bir yer.

Bu noktadan sonra arkamızdan cok sağlam bir rüzgar alıyoruz ve hızla evlerimize yöneliyoruz.
    Ben 172 Eser 190 km yol yaptı Allaha şükür tekerimize taş değmedi, lastiğimiz patlamadı. sıcak ve rüzgar dışında sorun yaşamadık aç kalmadık susuz kalmadık.Çok güzel bir gün geçirdik.Darısı herkesin başına........

2. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Gerçekten güzel bir tur yapmışsınız. Ayrıca Eser kardeşin ilk uzun turunu tamamlaması takdire şayan.

Eser Sevinç bunu beğendi.
  3. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    eser hayırlı olsun rekorun :) ben de 2 haftadır şehirdışından arkadaş ağırlıyorum, bisikletime elimi süremiyorum neredeyse. tur teklifin günlerdir aklımda ama fırsat olmadı bir türlü.

ferhat abi, sen bu turu iznik olarak düzenlediğinde mesafeyi fazlasıyla uzun bulup hiç yanaşmamıştım. eser'in bileciğe kadar eşlik edeceğini bilseydim ben de gelip, eser'e de dönüşte eşlik etmeyi düşünürdüm. ha fırsat bulup gelebilir miydim o ayrı :)

harika bir gezi olmuş. ayaklarınıza sağlık...

BerkBAYAR ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    daha önce 133km yapmıştım, bugün 195km yazdı, yorucuydu ama çok güzeldi Ferhat abiye teşekkürler çok idare etti beni, sabah rüzgara karşı giderken genelde ona sığındım :)

uğurcan gültekin ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Eser bugün söylediğim gibi yeni başlamana rağmen doğuştan mıdır nedir bilinmez sağlam basıyorsun :) pedala....Bir kaç ay bu şekilde binmeye devam et bende zaten bırakmam her tura çağırırım.eminim çok yere gideceğiz seninle kafa uydu bacaklar uydu daha ne olsun :)

6. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ferhat abi cok güzel tur keske bede eskişehirde olsamda beraber yapsak bu turları

7. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    ayağınıza sağlık.ferhat ve eser abi.bende diyorum eser abi nerelerde.ya gözükmüyor.demekki yorgunluktan artık adım atamıyor.uzun yolun arkasına en güzel yemek gidiyor.ödül gibi.

Eser Sevinç ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. ozan çanakçı

ozan çanakçı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık. orada olup size eşlik etmek çok güzel olurdu. Devamını bekliyoruz. İyi pedallamalar. :D

9. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İnşallah abi, bol bol pedallarız, seneye ben de yol bisikletine geçiş yaparsam korksun bizden kmler :)

Ferhat Köse bunu beğendi.
  10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    teşekkürler Alkan araç taşıma aparatım geliyor bir haftaya Bayramda hazır ol o zaman Ankaraya bisikleti getireceğim ilk aklımda olan Beypazarında kahvaltı :)

Alkan Koç bunu beğendi.
  11. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ferhat abi ayaklarınıza sağlık, Eser arkadaşımı da kutlarım. Şimdi Bülent abiler de oraya gitti. Sizi de böyle takip ediyorum. Bazen diyorum kendi kendime tayin mi istesem napsam. Artık biraz ormanların etrafında bisiklete binmek istiyorum:)

12. Turgay Ak

Turgay Ak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Harikasınız Hocam :)

13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler Paşa.Bülent bisikleti çıkardı antremanlara başladı Nuri abi daha evi toparlayamadı.Muhtemelen bayramdan sonra ufak ufak turlara başlarız gibime geliyor.Bende orman ve su kenarında binecem diye yapıyorum bunca km leri :)

14. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok keyifli bir tur gerçekleştirmişsiniz.arkadaşınızda ilk denemesine rağmen birhayli bir performans göstermiş.ayağınıza,emeğinize sağlık...

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler güzel cümleleriniz için.

16. Frédéric LAPOİNTE

Frédéric LAPOİNTE Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu sicaklarda bu kadar yol surmek, bravo:winkenlux

Ferhat Köse ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Vallaha meterolojinin internet sitesinin kurbanı olduk :) ne rüzgarı bu kadar sert yazıyordu, nede sıcaklığın bu kadar kavurucu olacağı. akşam haberlerde aşırı sıcakları söyleyince o anlardaki halimiz geldi aklıma....Bilseydim bu kadar olacağını zaten İznik hayalleri yerine en baştan Bilecik planlayıp istekli olupta iznik uzak diye gelemeyen dostları da çağırırdım.Ayrıca sizin gibi bir abimizden bunları duymak da çok keyifli teşekkürler....

18. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ferhat sen şehirlerarası giderken bizde evden işe, işten eve anca 18km yapabildik. bu sıcaklarda çok iyi pedal basmışsınız. tebrikler..
    (Paşa bizde orman filan göremedik daha.inşallah pazargünü çıkacağım..)

19. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    abi süper olur antremanlara başlıyorum şimdiden

Ferhat Köse bunu beğendi.
  20. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi sen başladın ya gerisini getiririz merak etme şu ramazan geçsin gerisi kolay .Ramazanda da iftar sonrası çay turları başlatacağım inşallah :)

M.Nuri TEKE bunu beğendi.