Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28'' Salcano City Sport'a 42/32/22 aynakol takılır mı?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ayhan Sezen tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan Sezen

Ayhan Sezen Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,
    Salcano City Sport bisikletimin vites sistemini yenilemeye karar verdim. Şu an Hollanda'dayım ve burada 200 euro fiyata Shimano Deore Group set buldum ancak setteki aynakol 42/32/22. Fakat benim bisikletim 28 jant ve üstündeki aynakol 48/36/26. Aynakol oranı değiştiği zaman düz yol performansı olarak bu beni ne kadar etkiler? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Ayhan Sezen

2. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herşeyi birden değiştirirseniz tek değişen daha az efor, daha az hız. Uyumlulukla ilgili bilgim yok.

Ayhan Sezen bunu beğendi.
  3. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Set olayından önce yeni ayna ve bisiklet üzerindeki orta göbeğin hem uzunluk hemde mil şekli montaj olayı var,yeni ayna monte sonrasında içerde veya dışarda kalabilir bu da vites ayarında problem çıkarabilir,artı,, 48 ayna için yapılmış ön vites 42 de çalışmayabilir, çalışmasında sorun çıkarabilir,,işi iyi bilenler bile bu işin sök takından sıkılır kısacası uğraşacak biri yoksa sizin iş sakıncalı sonuçlar doğurabilir size.set olarak değişimde mtb ve city uyumunu araştırmak gerekirki en başta vites sayısı yükseliyorsa sorun demektir kadro izin vermez...

Ayhan Sezen bunu beğendi.
  4. Ayhan Sezen

Ayhan Sezen Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Mağaza satış görevlileri sağolsun 20 euro farkla 48 ayna ile setteki aynayı değiştirdiler. Bisiklet orjinali gibi olacak tekrar.