Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28'' janta 700x38 C dış lastik lastik takılır mı?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında İbrahim Eren tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba. sitede birkaç yerde farklı yorumlar okudugum için kafam karıştı biraz ama. yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim. sorum şu ki;

1. sedona 321 marka bisikletimin orijinal lastiği 700*35C (28''x1.35) ben kışın bu lastiğin yerine 700x38C kış lastiği kullanmak istiyorum. bu lastik 28'' jant için sorun yaratır mı ?

2. 700x38C dış lastik kullandığımda iç lastiğim 700x35C olabilir mi ? yoksa yeni bir iç lastik mi almak gerekecek ? ve hangi ebatlarda ?

cevaplar için şimdiden teşekkürler...

2. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bir üst veya bir alt ölçü sıkıntı olmaz bisikletiniz zaten tur bisikleti 700-42 dahil her lastiği takabilirsiniz kadronun izin verdiği ölçülerde sıkıntı olmaz iç lastik de uyar yenisini almayın takın gitsin.

3. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=78266

"hangi lastiği alırsanız alın lastik ebatı olarak 700*37 geçmesin.Jantlarınız sorun yaratır."

"Daha büyük ölçüde lastik seçtiğinizde sadece lastiğin yere bastığı yüzet değil lastiğin dış çapı da büyüyor. Bisikletime 700*35 Schwalbe Marathon Plus bulamayınca 700*38 aldım ama arka tekerlek ayna kolun arka kısmında çamurluğa sürttüğünden monte edemedim. Lastiği geri verip Schwalbe Roadcruiser 700*35 lastik alıp taktım. "

bu sayfada yer alan yorumları okuyunca 700x38 lastiğin sorun olacağını düşünmüştüm. çok teşekkür ederim, rahatlattınız cevap için.