Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28 jant sedona 311 bisikletime schwalbe maraton lastik önerisi yardım?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında levent koç tarafından paylaşıldı.

1. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2010 sedona 311 model 28 jantlı bisikletime schwalbe marahon serisi bir çift lastik almaya karar verdim ancak bu lastiklerin kendi içinde modelleri olduğunu öğrendim.. 700x35 lastiklerde karar kıldım ancak..
    1-schwalbe marathon
    2-schwalbe marathon plus smard guard
    3-schwalbe marathon green guard
    4-marathon plus tour
    gibi değişik isimler adı altında modeller olduğunu gözlemledim(ben 4 adedini gözlemledim 28 jant uyumlu başka modellerde olabilir) .şimdi ben hangisini seçmeliyim? akıcılık sağlamlık ve sürtünme direnci ve lastik ağırlığı bakımından hangisini tavsiye edersiniz? ayrıca bu lastiklerin Türkiye satış fiyatları kabaca kaç liradır? bu arada bu lastikleri yabancı bir siteden alma durumum var dış lastik yanısıra iç lastik te mi almamız gerekiyor yoksa türkiyeden iç lastiğini alsak olur mu? sipariş verirken 700x35 dememiz yeterli mi? yoksa başka bir ölçü de(lastikle ilgili) vermemiz gereklimidir? yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Uzun süreli ağır koşullu yollara çıkmak niyetiniz yoksa ve sadece asfaltta kullanacaksanız smart guard'lı marathon.
    Asfalt dışında stabilize yollara da girerim diyorsanız marathon plus smart guard.
    700x35 için iç lastik değiştirmenize gerek yok (tabii mevcut iç lastik çok kötü değilse).
    Türkiye fiyatları çifti 150-200 tl arasında.

3. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ayrıca lastikler hakkında araştırma yaparken katlanabilir lastik ya da katlamalı lastik diye tabir edilen bir lastik çeşidi ile karşılaştım bu konu hakkında bilgisi olanların da yorumunu bekliyorum saygılar...

4. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    teşekkürler ozndrn sanırım demek istediğin düz yolsa ''schwalbe marathon(düz olanı) arasıra stabilize ya da az engebeli yerlerde süreceksek schwalbe marathon plus smard guard tavsiye ediyorsun.. doğrusu aynen dediğin gibi mersinde biz bazen düz yollarda bazen de dağ yollarında kullanıyoruz sanırım bana schwalbe marathon plus smard guard daha uygun peki marathon plus tour hakkında ne düşünüyorsun?

5. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    peki arkadaşlar ''schwalbe marathon plus smart guard commuter tyre'' lastik ile ''schwalbe marathon plus road tyre smart guard'' lastik arasında ne fark var açıklayabilecek olan var mı? selamlar..

6. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    delinmeye karşı 5 mm korumalı schwalbe lastiğin (28 jant için) tam ismini bilen varmı? selamlar..

7. Ozan Duran

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Commuter lastik daha düzdür, dağ yollarında zorluk çıkartabilir. plus ve tour modellerinin kenarları daha dişlidir. Bu da stabilize yollarda daha iyi bir yol tutuşu sağlar.
    Green guard'da 3 mm koruma, smart guard'da 5 mm koruma vardır.

Tour modelinin resmi şu. Resimde göreceğiniz gibi mtb lastiklerine benzeyen bir yapısı var. Daha çok uzun süreli ve ağır yol şartlarında tur yapanlar tarafından kullanılır.

Bende commuter green guard modeli var. Şehir içinde şu ana kadar hiçbir sıkıntı çekmedim. Hiç patlama yaşamadım. Hızı da yeterince iyi.

8. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    teşekkürler ozndrn biz %70 şehirde tur %30 köy yollarında (stabilize yada hafif engebeli) kullanacağız hangi schwalbe'ı tavsiye edersin? istediğim ''schwalbe lastik'' plus ve smart guard özellikli olacak onu anladım.. şimdi bisikletim 28 jant 700X35 lastik alacağımı da belirteyim.. tavsiye ettiğin ''schwalbe'' lastik modelinin tam ismini yazarsan sevinirim..

9. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bir de ben de mi green guard alsam ozndrn? biraz dişli gibi geldi köy yolarına gelir mi ne dersin?

10. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ozndrn merhaba resimlerini gösterdiğin model 28 jant için mi? selamlar..

11. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar schwalbe ın kendi sitesindeki http://www.schwalbe.com/de/tour.html uzun araştırmalarım sonucu ''marathon plus tour'' ile marathon( green guard) arasında karasız kalmış bulunuyorum siz %60 tur(düz yol) %40 köy yolları(patika-stabilize yol-küçük taşlı-kayalı yol vb) gibi yollarda sürseniz hangisini seçerdiniz?
    2. sorum ise 2010 model sedona 311 bisikletimin üzerinde bulunan cst lastiklerin üzerinde 40-622(700-38c) yazıyor.. ben ise 37-622(700-35c) takmak istiyorum. kısaca 700x35c lastikler cantıma uyar mı? bir de bu 40x622 yada 37x622 ne demek anlamadım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler selamlar...

12. Ozan Duran

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Resim sanırım 26 janta aitti ama farketmez, 28 de aynı görünümde.
    Normal marathon kayalı yolu kaldırabilir ama ömrü de kısa olabilir. O yüzden tour modelini almanız bana göre daha mantıklı görünüyor.
    Ben normal marathon'la hiç o kadar ağır bir yola girmedim, yani kesin şunu alın diyemiyorum.

İkinci sorunuz için, alacağınız lastikler jantınıza uyar. 622'li olan farklı bir ölçü birimi sanırım.

13. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Madem bu güzel konu bu kadar yol almış ben de araya bir soru sıkıştırayım. Arkadaşların aradığı özelliklerin yanında yağışlı havada kaymasın istiyorum aldığım lastik. Schwalbe Marathon Plus işimi görür mü?

levent koç bunu beğendi.
  14. karakartal

karakartal Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu schwalbe lastik konusunu ben de ilgiyle takip ediyorum

levent koç bunu beğendi.
  15. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evans cycle dan türkiye nin yarı fiyatına satın alabilirsiniz.

levent koç bunu beğendi.
  16. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba ozndrn yaptığım araştımalarda:) şu sonuca ulaştım.. 40-622 ölçü(700-38c) demekmiş... 37-622 ise (700-35c) anlamına geliyormuş... ben de benim bisikletimin şu anki eski tekerinin üzerinde yazan 40-622(700-38c) lastik yerine 37-622(700-35c) bir schwalbe marathon plus tour taktırmaya karar verdim.çünkü birincisi sürtünme hızlanma gibi değerler marathon plusla aynı.. ikincisi biz dediğim gibi % 70 şehir veya şehir dışı turlarda.. %30 dağ bayır köy vs. yollarda kullanacağız.. satın alma boyutuna gelince elbette yabancı bir siteden (ör:tahir arkadaşımızın dediği site olabilir..) alacağım... selamlar...

17. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba mtkeskin bey marathon plus kullanmadığım için işinizi görürmü bilmiyorum ancak schwalbe resmi sitesinde almayı düşündüğüm schwalbe marathon plus tour ile sizin söylediğiniz schwalbe marathon plus'ı ''nass'' yani ıslaklık karşısında gösterdikleri tepkilere binayen.. iki lastiğede site 4 yıldız vermiş demekki korumaları aynı selamlar..

18. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba tahir kaya bey dediğiniz siteden lastik almayı düşünüyorum schwalbe'ın resmi site fiyatlarına göre bile nerdeyse 60 tl indirimli satıyorlar teşekkürler selamlar...

19. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar bu arada bu lastiklerin ağırlıkları beni biraz korkuttu schwalbe plus yada plus tour bunların tanesi 900 gramın üzerinde... tecrübe eden kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum selamlar..

20. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar bu arada bu lastiklerin ağırlıkları beni biraz korkuttu schwalbe plus yada plus tour bunların tanesi 900 gramın üzerinde... tecrübe eden kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum selamlar..