28 jant Maşa/Amortisör seçimi

dasregal

Üye
Tepki
0
İsim
İsmail
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar hepinize merhaba :) 28 Jant şehir/tur bisikletim(bianchi 713 HD) var.Üstünde suntour marka amortisörlü maşa bulunuyor.Bisikletimi alalı 2 sene oldu artık bazı parçaları yavaş yavaş yenilemek istiyorum.Şuanki maşam çok kötü durumda furj takımı paslandı aynı şekilde maşa borusuda bisikleti döndürmek isterken direksiyonda hafif takılmalar oluyor.Bisikletimi genel olarak 1 yada 2 haftalık turlarda kullanıyorum ve sabit maşaya geçmek istiyorum,sizden ricam 28 jant uyumlu sabit maşa önere bilir misiniz ? :) bütçem max 400-500.Şimdiden teşekkürler.

Scudo

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rst nin rf m7 modelini kullanıyorum. sabit (rigid) maşa. Orjinal sertlik ayarlı kilitsiz zoom maşadan sonra yol performansı anlamında çok farketti. :harika:

20150808_201210.jpg

dasregal

Üye
Tepki
0
İsim
İsmail
Bisiklet
Bianchi
@soner Cal

Çok teşekkürler.Sadece siyah rengimi bulunuyor acaba ? Bisikletim turkuaz renk.

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dasregal mat siyah ve beyaz renkleri olması lazım

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Bende de 713 var ve bende iki sene oldu alali.bir sorum olacak. Bazen yagmurda biraktigim oluyor bisikleti fakat pas vs yapmadi ve durumu da kotu gorunmuyor gerci sizin gibi uzun turlara cikmiyorum...sizin masanin durumu
Ne gibi kotulesti ve sebepleri nedir?

dasregal

Üye
Tepki
0
İsim
İsmail
Bisiklet
Bianchi
@anılkaradağ Bisikletim 3700 kmde masa borusunda paslanma var furj takımı içten paslanmis,Masa amortisorlu ama çok işlevini goremedim acikcası:D ön tarafa bagajda takmak istiyorum bu yüzden sabit masaya geçmek istedim.İnternetten alırım alırsam maşayı büyük ihtimal

@anılkaradağ yağmurda çok kaldı,deniz suyuda yedi :D

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
ROCK SHOX PARAGON 65MM RL
uzun turlara gidiyorsanız sabit yerine kilitlemeli kaliteli bir maşa öneririm.
Sonuçta uzun yol illa hep asfalt üzerinden devam etmiyor zefal raider ön bagaj takılabilir buna (tabi sizdekine de takılabilirdi).
bisiklet üzerinde çanta ve cihaz çokken sarsıntılı yollarda cihaz ve çantalar için illaki süspansiyon daha iyidir diye düşünüyorum.

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Maşa'yı nereden temin edebiliriz. B2n internette baktim ama goremedim.