Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28" jant bisiklette kadro boyu standartları

Konu, 'Kadrolar' kısmında Umut TUNA tarafından paylaşıldı.

1. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Arkadaşlar 28" geotech life man şehir/tur bisikletim var. Kadro tabloları 26 jant ortalamasına göredir diye düşünüyorum. Benim listelere göre 60 cm kadro kullanmam lazım bendeki bisiklet kadrosu 49-50 cm. Boyum 1 86 iç bacak boyum 84 cm, kadro üst borusunun orta noktasının yerden yüksekliği 80 cm civarı. Yani ayakta durduğumda zaten 4 parmak filan kalıyor, hatta binerken zorlanıp bazen ayağımın takıldığı oluyor. Ama diğer taraftan sürüş sırasında bazen ön çamurluk dönüşlerde ayağıma takılıyor. Satış sitesindeki listelere bakarsam benim kadro 2013 modellerdeki iki seçenekten küçük olanı!! Bu durumda belki 28 jant bisikletler için kadro boyu standartları farklıdır belki diye düşündüm. Öyle mi dir? Yoksa satıcı beni XL kadro için 2 hafta bekletip elindeki M kadroyu mu vermiştir?

2. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Cevaba göre satıcıya çemkireceğim için yorumlarınızı bekliyor ve önemsiyorum

3. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ayrıntılı yazdığım için mi cevap alamıyorum? Kısası şu: 28 jant bisikletim var 50 cm kadro bu hangi bedendir. Zamanında 2-3 hafta xl bedeni için bekletip bunu vermişlerdi. Kazıklandım mı? Çok sinirli olduğumdan ve cevaplara göre satıcıyla konuşacağımdan acil cevap bekliyorum.

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Size uyan 28" yol bisikleti kadro ölçüsü 56 ya da 57cm olmalı, ancak tur/şehir bisikletlerinin yapısı biraz farklı olduğu için aynı ölçü geçerli değil. Ayakta durduğunuz zaman üst borunun üstünde 4 parmak boşluk kalması kadro boyunun doğru olduğuna işaret ediyor bence.

Dönüşlerde çamurluğa çarpan ayağınız mı bacağınız (diziniz) mi?

5. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Cevap için peşinen teşekkür ederim, kendime uygun kadro boyunu zaten şehir tur bisikletleri sınıfını inceleyerek tespit etmiştim. Fakat hiç bir sınıflandırmada 28 jantın ayrıldığını görmedim -mantığım ayrılmalı dese de-. Ön çamurluğa arada değen kısım ayakkabımın ucudur. Aslında ayakları o kadar ileriye itmemem gerektiğinin farkında olsam da bazen boş bulunuyorum. Yani ayağımı konumlandırışım açısından bu konuda sorun bende olabilir.
    Fakat 28 jantın kadro boyuyla ilgili sorduğum günceldir.Eğer kazıkladığımdan emin olabilirsem gidip satıcıya söyleyecek 2 çift lafım var ama KESİNLİKLE emin olmalıyım. Derdim budur.

6. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=_ProductInfo,22,OdesisMc

Burda da sadece 43cm var gibi gözüküyor?!? Sadece buna ve sizin bisikletinizin 49cm olmasına bakıyor olsaydım "demekki 43cm = S, 46cm = M, 49 cm = L" diye yorumlardım. Ancak çamurluk ve bagajı olan modelin 48 ve 53 cm ölçülerinde olması kafa karıştırıyor. Yanlış yazıldığını, ya da ölçü olarak sele borusu yerine üst borunun uzunluğunun verildiğinden şüphe ediyorum açıkcası.

Bence asıl sorun ayağınızı pedala yerleştirmenizde, zaten boyu sizden 20cm kısa olan birinin de ayağı aynı yerde olacaktır.

7. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    İlginize bir daha teşekkür ederim. Bendeki model tam olarak çamurluk ve bagajı olan modelin 3 yıl önce alınmış bir versiyonu. Verdiğiniz linkteki 43 cm içimi bir nebze rahatlattı, bisikletim en azından en küçük olanı değil:). Şehir/tur bisikleti için 43 cm varlığına şaşırdığım bir ölçü. Teknik olarak 28 ler için ayrı bir sınıflandırma bulamıyorum, bu mevzuyu merak eden de olmamış ilginç! Şehir bisikletinden kesin olarak anlayan bir forum dostu yorum yapsaydı aydınlanırdık...

8. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    http://www.scott-sports.com/global/en/products/234153009/bike-sportster-40-men-xl/
    scott sportster ile geoteck life aynı tür bisiklet yukarıdaki geometri tablosundan kıyaslamalı olarak bisikletinizin kadro boyunun uygunluğu hakkında belki fikir edinebilirsiniz. üst boru uzunluğu ve alın borusu açılarını da dikkate alarak değerlendirmek daha sağlıklı olur kanımca
    kendi bisikletininizin sele borusu uzunluğunu doğru ölçtüğünüzden emin olmalısınız
    Ayağın ön lastiğe bazı pozisyonlarda sürtmesinin doğru kadro boyu kullanmış olsanızda mümkün olduğu başka bir konu altında yazılmıştı.

9. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    cevap için teşekkür ederim. Ciddi ciddi fikir verdi. Tablodan anladığımı aktarayım. Boyum için önerilen L ile XL arası. Fakat xl nin üst boru yüksekliği benim iç bacağımla tam olarak aynı- hiç pay yok-. Kadro boyuna gelince L 51 ve XL 55 cm. Benim kadromun 50 cm olduğunu varsayarsak bile istediğim xl bedeni olmadığını düşünüyorum. Diğer taraftan markaların standartları çok farklı olabilir diye düşünüyorum. Keza aynı modelin 2013 satışında 48 ve 53 cm seçenekleri mevcut. En azından L bedenine çok yakın olduğumdan dolayı biraz rahatladım fakat hala bisikletimin bedenini bilemiyorum:)