28 " ince jantlar ve parketaşlı yollar

kultigin

Üye
Tepki
38
Arkadaşlar yollardaki arızalı kaplamalar(asfaltın sökük olması,çukurlar,tümsekler),hız tümsekleri:D ,parke taşlı yollar,kaldırım ile yol arasında küçük su kanalları ve kaldırımın yükseklik farkı gibi engellerde bisiklet kullanıldığı zaman jantlarda şekil bozukluğu olma ihtimali nedir.Dikkat etmemiz gereken hususlar neleridir?

Bisikletim bianhi espirit 28" ince lastikli.80 kiloyum.Özellikle hızlı giderken parketaşlı yollarda bisiklet titreşimli gidiyor.İnce lastiklide olunca acaba jant yamulurmu diye endişeleniyorum.Gözüm ön tekerlekte dönüşüne bakıyorum oynama varmı diye :D 15 gündür düzgün.

bisikletten memnunum ama yolların durumunu görünce acaba şehir bisikleti değilde dağ bisikleti alsaydım daha iyimi olur diye içimden geçmedi değil.

Scudo

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Bu sorunu senelerdir yaşıyorum...

Kaliteli teller ve jantlarla sorun yaşacağınızı sanmıyorum...

DT Swiss telleri şiddetle öneririm...
Duble jant da şart...

Tabii ki iyi bir jant örme ustası... Bu hepsinden önemli...

• Beğen
Tepkiler: kultigin

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Ben 92 kiloyum, yol bisikleti ile parke taşlarda bisiklet sürdüğüm oluyor. Ancak Jantlar Shimano 105 belki bundandır, şimdiye kadar bir şey olmadı.

Sizin bisikletinizdeki lastikler bizdekineden daha kalındır, sanırım bir sorun olmaz. Ancak tümsek ve çukurlar zarar verebilir. Bu nedenle bisiklet hareket halindeyken iki tekeri yerden kesmeyi öğrenmeniz gerekir.

Ben yol bisikleti ile tümsek ve çukurları önceden fark etmediysem veya başka çıkar yolu yoksa bu çukurlardan yol bisikletini zıplatarak geçiyorum