Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28 ekim-avrasya koşusu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ahusenem tarafından paylaşıldı.

1. ahusenem

ahusenem Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 29. Kıtalararası Avrasya Maratonu, 28 Ekim Pazar günü koşulacak. bisiklete izin veriliyor mu? bilen var mı? köprüden bisikletle geçmek hoş olurdu.

eğer geçilebiliyorsa buna yönelik organizasyon yapsak. şöyle kalabalık bir bisikletli grubu olarak. ne dersiniz?

serdar80 bunu beğendi.
  2. dagci

dagci Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçen sene yarıştan önce girmiştik ama şimdi izin verirlermi bilmiyorum hee gezmek için girebilirizde kalabalık organizasyon bence izin vermezler

3. wolfret

wolfret Aktif Üye

Seviye:

bence harika fikir.bende böyle birşeyi düşünüyordum doğrusu..aslında grup olarak izin vermesseler bile şahış olarak gitmek olur sanırım...hazır köprüyü otomobil siz bulmuşken , köprüden bisikletle geçmek gerçekten de güzel olur...:in:

serdar80 bunu beğendi.
  4. osman çalık

osman çalık Yeni Üye

Seviye:
    böyle bir organizasyon olursa hava şartları da uygun olursa ben de gelmek isterim

5. maskesiz

maskesiz Kıdemli Üye

Seviye:
    ya tamer napcaz 28 ekim de koşucuların arkasından girebilcez mi köprü ye;ahusenem arkadaşımız haklı ya,bi organizasyon yapsak

6. maskesiz

maskesiz Kıdemli Üye

Seviye:
    dostum ismin karıştırdım ne dicem;napcaz 28 ekim de koşucuların arkasından girebilcez mi köprü ye;bi organizasyon yapsak yada birine olanlardan birine katılsak.bir grup acıbadem köprüsünde 09:00 da toplanıyomuş.bizde beşiktaş tan gelicez 3 kişi.beraber mi geçsek avrupa yakasından ne dersiniz haliç pedalcıları?

7. BSD-Murat

BSD-Murat Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklet kullanıcılarının hayallerinden biride Boğaz köprüsünden bisikletle geçmektir.
    2001 ve 2002 yıllarında dönemin yöneticilerininde desteği ile Çevre haftası kapsamında Boğaz köprüsünden 2000 kadar bisikletli geçiş yapmıştık. Daha sonra değişen yöneticiler bu konuda insiyatif kullanmak istemeyince malesef bisikletli geçiş bir başka bahara kaldı.
    Bu konuda ferdi hareketler zaman zaman görülmektedir.
    Bu geçişin en sık görüldüğü ve güvenli olduğu geçiş ise Avrasya maratonu koşusuları arasına karışarak geçiştir.
    Ancak bu geçişler Ülkemizin en önemli organizasyonlarından olan bu Maratonu gerek organizasyon notu yönünden, gerekse katılımcılar yönünden risk yarattığı düşünülmektedir.

Yine yapılan ferdi girişimler malesef bu güne kadar olumlu bir sonuca ulaşamamıştır.
    Avrasya maratonunda yıllardır hizmet vermem nedeni ile 24.10.2007 tarihinde yaptığım özel girişim sonucunda şöyle bir formül üzerinde yetlililerle uzlaştık.
    1- Bisikletle kesinlikle maratoncuların arasına girilmemeli
    2- Grup halinde hareket edilmeli ve ancak halk koşusu arkasından bisikletle parkura girilmeli 3- Halk koşusunun yapıldığı Altunizade köprüsü üzerinde toplanıp grup halinde hareket edilmelidir.
    Bu mütabakat paralelinde bisiklet kullanıcılarının hep birlikte hareket etmesi faydalı olacağı kanısındayım.
    Bu hareketin disiplini gelecekte köprüde tekrar bisiklete özel geçiş organize edilmesi söz konusu olabilecektir.
    Bu şekilde geçişe katılmak isteyenlerin sayısını belirleyebilmek amacı ile katılmak isteyenlerin ad soyad cep tel ve mail adresi bildirerek bilgi@bisikletdunyasi.com adresine mail atması rica olunur.
    Ulaşım için önerimiz 8:30 da üsküdar motor iskelesinde toplanıp beylerbeyi güzergahından nakkaştepe yokuşu çıkılarak Altunizade köprüsüne ulaşmaktır.
    Bisikletliler için çıkış yeri : Altunizade köprüsü
    Çıkış saati : 10:00-10:15 civarı ( tahmini )
    Saygılarımla,
    Murat Suyabatmaz

8. maskesiz

maskesiz Kıdemli Üye

Seviye:
    biz beşiktaş tan 3 bisikletli (beşiktaş runners) gelmek istiyoruz.belirttiğin saatte üsküdar daki motor iskelesinde buluşuyorsunuz değil mi yanış anlamadıysam.kadıköy den de 1 kişi katılmak istiyo üsküdar a gelsin o zaman.
    bu arada soyadın enişteminkiyle aynı memleket kastamonu mu merak ettm :)
    konu hakkında kısa bir teyid msj ı yazarsan seviniriz,görüşmek üzere

9. sports-man

sports-man Onursal Üye

Seviye:
    Değerli Arkadaşlar,Dostlar

Boğaz Köprüsü'nden geçmek için herhangi 1 kayıt yaptırmamız gerekmiyor.Gögüs numarası Maraton ve Halk Koşusu na katılanlar içindir bilginize orada görüşmek dileğiyle

Not: Bu arada BSD nin köprü geçişi için yaptırılmasını istediği kayıt,her gezi için başvurduğu kayıt sistemidir.Farklı iki konudur,lütfen karıştırılmasın.Sonuçta hepimiz orada olacağız ve bu özlemi paylaşacağız.

Üsküdar'a geçiş yapmanız daha mantıklıdır.Yollar trafiğe kapalı olduğundan ulaşım zor olmayacaktır.

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

İrt: 0533 263 21 69

10. ahusenem

ahusenem Aktif Üye

Seviye:
    8:30 da üsküdarda buluşmak kolay. fakat nakkaştepe yokuşu beni biraz korkutmalı mı. malum sedanter yaşam haftada 1 kez o da keyifli keyifli bisiklete biniş. biraz fikir verirmisiniz? grubu çok fazla yavaşlatır mıyım yokuş çıkarken?

bir de her halükarda halk koşusuna kayıt yaptırmamız gerekir mi? kayıtsız-numarasız köprüye çıkışımıza engel olmasınlar...

11. BSD-Murat

BSD-Murat Aktif Üye

Seviye:
    bu nedenle beylerbeyinden dolaşarak nakkaştepeye çıkılmasını önerdik,
    evet nakkaştepe yokuşu zorlayı olacaktır. üsküdar altunizade arasını bu nedenle yavaş çıkılacağıda düşünülerek 1 saat olarak tahmin ediyoruz.

Kayıt için iki nedenimiz var
    1- grubumuzun büyüklüğünü tespit etmek ve ona göre organizasyon yetkililerine bilgi vermek,
    2- Herhangi bir program değişikliği halinde kayıt yaptıran katılımcılara SMS veya mail yolu ile haber vermektir.

12. sports-man

sports-man Onursal Üye

Seviye:
    Değerli Pedalseverler,Arkadaşlar,Dostlar.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Boğaz Köprü'sünden bisikletle geçme düşüncesi,daha önceden de denenmiş,fakat güvenlik sebebi ile ve yanlış uygulamalardan dolayı,yapılmış yada yapılamamıştır.

Burada önemli olan konu şudur,orada beraberce bu güzelliği paylaşmaktır.Kayıt vesaire gibi konular bizi bağlamıyor.Çünkü bu bir BSD Gezisi değildir.Orada 2 sıra halinde yada belirli bir formda geçmek zorunda değiliz.Önemli olan başlangıç noktası Acıbadem Köprüsü'nden geçişe başlamak,maratoncu ve halk koşucularının arkasından parkura bisiklet ile geçiş yapmak,yine maratoncu ve halk koşucuları arasına girmemek,onları zor durumda bırakmamaktır.Defalarca Avrasya Maratonu na katılarak koşan biri olarak bunu söyleyebilirim,ayrıca görüştüğüm yetkililerde bu konunun önemini belirttiler.

Şimdi oraya kolayca gelebileceğiniz 2. yol önerisi olarak Kadıköy'e vapurla geçip,Altıyol'dan sonra salı pazarı arasından geçerek Bogaz Köprüsü yolunu takip edip,Acıbadem Köprüsü'ne ulaşabilirsiniz.Bu yol sizler için daha uygun ve kolaydır.O gün yollar trafiğe kapatılacağı için rahatlıkla 09:00 da başlangıç noktamıza ulaşabilirsiniz.Daha ayrıntılı bilgi için irtibat numaramı alta yaziyorum,internet ile bağlantım olmayacaktır.....sewgilerrr

Not:Geçiş sonrası Belgrat Ormanı'na pedal basma düşüncemiz vardır;)

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

İrt: 0533 263 21 69

13. maskesiz

maskesiz Kıdemli Üye

Seviye:
    ARKADAŞLAR SABAH 07:45 TE BEŞİTAŞ TAKİ ÜSKÜDAR MOTOR İSKELESİNDE TOPLANIP 08:30 DAKİ ÜSKÜDAR DAN GEÇECEK MURAT BEY İN GRUBUNA DAHİL OLUCAZ.ÜSKÜDAR A BİZİMLE BEŞİKTAŞ TAN GEÇMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR VARSA AŞAĞIDAKİ LİSTEYE İSMİNİ EKLEYEBİLİR.HEPBERABER GEÇERSEK VE BİRBİRİMİZDEN HABERİMİZ OLURSA DAHA İYİ OLUR SANIRIM.GÖRÜŞÜRÜZ

1.MASKESİZ(EMRE) / *BEŞİKTAŞ RUNNERS TEAM
    2.SERKAN / *BEŞİKTAŞ RUNNERS TEAM
    3.EFEKAN
    4.SAMET
    5.CEM - KADIKÖY DEN ÜSKÜDAR A GELİCEK / *BEŞİKTAŞ RUNNERS TEAM
    6.ÖNCÜ - KADIKÖY DEN ÜSKÜDAR A GELİCEK

kaptan vural 74 bunu beğendi.
  14. kaptan vural 74

kaptan vural 74 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben levent tarafından katılmak istiyorum, beşiktaşta üsküdar vapurlarılarının kaktığı yerde buluşup karşıyamı geçilecek üsküdara bilgilendirirseniz sevinirim..
    MSN Adresim= vuralusta@hotmail.com

15. ahusenem

ahusenem Aktif Üye

Seviye:
    adımı listenin sonuna ekledim. 7:45 gibi beşiktaşta üsküdar motor iskelesinde olurum.

1.MASKESİZ(EMRE) / *BEŞİKTAŞ RUNNERS TEAM
    2.SERKAN / *BEŞİKTAŞ RUNNERS TEAM
    3.EFEKAN
    4.SAMET
    5.CEM - KADIKÖY DEN ÜSKÜDAR A GELİCEK / *BEŞİKTAŞ RUNNERS TEAM
    6.ÖNCÜ - KADIKÖY DEN ÜSKÜDAR A GELİCEK
    7.ahusenem-beşiktaştan katılacak

maskesiz bunu beğendi.
  16. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:
    kaptan vural ve ben 7:30 gibi beşiktaş meydandayız..

17. sertacr88

Seviye:
    Bu arada saatler 1 (bir) saat geri alınıyormuş sanırım !

Belirteyim dedim olan boşa giden 1 saate olur. :D

18. ahusenem

ahusenem Aktif Üye

Seviye:
    saatler bu gece(cumartesiyi pazara bağlayan gece) mi geri alınıyor yoksa pazarı pazartesiye bağlayan gece mi?

19. sertacr88

Seviye:
    bu gece diyo herkes. ben ayarladım.

Aslında telefonun saat ayarı bölümünü bulamadım ya neyse saat 5 de uyancam nolur nolmaz telefon bide kendi ayarlar ise 4 uyancam :D

ahusenem bunu beğendi.
  20. maskesiz

maskesiz Kıdemli Üye

Seviye:
    beşiktaş tan üsküdar a gelince ararız