Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28'' dış lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Samet Koç tarafından paylaşıldı.

1. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    700x40 kenda west lastik kullanıyorum, en son yaptığım turda 6 defa patladı. Genelde 2-3 defa patlardı ama artık nefret geldi. Yeni dış lastik alacağım, ağırlık hiç sorun değil, bütçede sıkıntı yok sırf bunun için kredi kartı aldım :D 700x37 mi yoksa 700x42 mi tavsiye edersiniz? http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4951,OdesisMc bu lastik hakkında yorumlarınız nedir?

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  3. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Koruması var mı bu lastiğin? Sende bir kere patladıysa bende 10 kere patlar en azından :(

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Koruması var tabi ki. Sendesi bendesi kısmını anlamadım? Nerelerde geziyosun ki?

5. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Görünüşe göre lastik konusunda biraz paraya kıymanız lazım. Okadar patlak benim başıma gelse kendimi çok kötü hissederdim. :)

6. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Ben toprak yola girince hiç patlak yaşamam, düz asfaltta cayır cayır patlar :(. Sendesi bendesi kısmını kötü talihim için söyledim :). Kıyacağım paraya, schwalbenin 120 liralık mavi korumalı olanımı yoksa 80 liraya yeşil koruması olanı mı almak daha mantıklı? arasındaki 40 tl ye değer mi?

7. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    tabiki 50-80 psi yazıyor ben 55 de kullanıyorum.

8. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    ben 60 psi yı geçtiğimde bu sefer lastik içten patlıyor

9. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Basınç konusunda bir hata yapıyorsunuz gibi geliyor bana. Kaç kilosunuz?
    Lastik üstünde gelen basınç aralığı ağırlıkla ilgilidir. 50 kg sürücü için en düşük basınç, 80 kg ve üzeri kullanıcı için en yüksek basınç kullanılmalıdır.
    Ayrıca düşük basınç sınırlar dahilinde de olsa yılan ısırığı tipi patlakları tetikleyebilir.
    60 psi geçince içten patlıyor demişsiniz, kullandığınız iç lastik ile dış lastik genişliği uyumlu mu? 700x23 iç lastikle 700x40 dış lastik kullanırsanız belli bir basıncın üzerine çıkıldığında patlayacaktır.

10. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    lastik içten patlıyorsa jant ile iç lastik arasında koruyucu bir şerit olmalı, burada bir sorun olabilir, jantlarda çapak olabilir. Basıncı bence üst sınıra yakın kullanın zaten 2-3 gün kullanmasanız lastik iniyor kendi kendine, kenda iyi bir markadır ayrıca.

bu arada kilolu iseniz zaten basıncı üst sınırda kullanmanız gerekiyor yoksa lastik tabanı yayılır, önüne gelen her cam, tel, sivri taş içine alır, maksimum 80 diyorsa, 75 yapın.
    schwalbe road cruser ile ilk patlağımı bu hafta yaşadım, ince bir tel girmiş yapacak birşey yok

schwalbe marathon serisi ve continental touring plus ideal lastikler

11. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    98 kiloyum. Jant içinde her hangi bi çapak çıkıntı bir şey yok. İç lastiğimle dış lastiğim uyumlu ona göre iç lastik aldım zaten. Ama 60 psi yi geçtiğimde muhakkak iç kısımdan patlak oluşuyor çeşitli noktalardan. İçten olan patlaklar yılan ısırığı tipinde olmuyor, kimisi küçük kimisi ondan biraz daha büyük şeklinde tek nokta şeklinde patlaklar oluşuyor. Bisikletten soğudum bu yüzden. Kullandığım bisiklet orjinal donanımlarıyla merida crossway 20v

12. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Jant çemberi üzerinde koruma bandı var mı? yoksa elektrik bandı ile birkaç tur döndürdüğünde tellerin iç lastiği patlatmasını önleyebilirsin.
    Patlaklar lastiğin jant tarafında mı yoksa dış lastik tarafında mı?
    Eğer dış lastik tarafındaysa lastik üzerinde patlatan birşeyler kalmış olabilir.
    Kilonuz gereği lastiği en üst sınır basıncında kullanmanız gerekiyor.
    Ben hala iç lastiğiniz ile ilgili bir sorun olabileceğini düşünüyorum eğer jantlarınız bantlıysa.

13. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikleti internet üzerinden erdoğanlardan aldım İzmirdeyim hiç uğraşmak istemiyorum. Temmuz ayında aldım 2000-3000 arası km yapmışımdır. Arka lastiğin bazı kısımlarında incelme olduğunu gördüm, zaten psi değerini 55 üzerine çıkarınca konfordan ödün veriyorum. İç lastikle jantın arasında çok ince bir malzeme var bant gibi, acaba oraya daha kalın bir malzeme koyarak içten patlama sorununu halledemez miyim ?

14. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Tek iç lastiği kullanmadım en az 3-4 tane iç lastik değiştirdim. Decathlondan 700x37-700x40 uyumlu olan iç lastiklerden kullanıyorum.

15. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Tolga Günzerer'in söylediği gibi basıncınızı lastiğin üstünde yazan maksimuma getirmelisiniz. O durumda da konforunuz olacaktır. Jantın içini dikkatle inceleyin kalmış kesici parçalar olabilir.

16. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Eğer patlaklar jant tarfındaysa birkaç tur elektrik bandı sarıp tekrar çıkan bandı takın ve bu şekilde deneyin, çözülmesi gerekir diye düşünüyorum.

Basınç konusunda en az 70psi öneririm daha aşağısı pek uygun olmaz.

17. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Her patlak yapışımda ilk önce dış lastiğin içini ve dışını elimle kontrol ederim. Son turda yaşadığım 6 patlak lastiğin dış tarafında idi. Lasiğin iç tarafında yaşadığım patlaklıklar 55 psi üzerine çıktığım zaman oluyordu. Temmuzdan bu yana lastik basıncımı 55in üzerine çıkarmadım ve içten patlak yaşamadım. Halbuki 55 psi ile 2-3 defa uzun tur geçirmiştim patlaksız. Ama ne olduysa seferihisardan dönüşte Narlıdere konak arası 5 defa lastiğim patladı farklı noktalardan. Şimdi gidip lastikleri sökeceğim, arkadaki lastiği öne takacağım, içine siyah bant çekeceğim en üst seviyede hava basıp tur atacağım bakalım sonuç ne olacak.

18. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  19. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    samet bu arada şu dip notuda düşmek isterim arkadaşımdada merida 20 bulunmakta kenda nın patlaklarından gına geldi lastikleri değiştirdi bir ayda 7,8 patlaktan bahsediyordu ortalama kısacası lastik problemli olabilir :)

20. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikletle araziye de girdiğim için 700x37c den daha ince bir lastik takmak istemiyorum, haftasonu alsancak sunduya gideceğim ya oradan alırım ya da deltadan alırım lastik başka çare yok :) Hazır gitmişken içten patlatma olayına da bakıtacağım.