Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28" Bisiklete 29" MTB Jantı Takabilirmiyim ?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mehmet H. tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Forumda lastikler ile ilgili bilgi mevcut 28" - 29" lastikler birbirine uyuyorda jantlarla ilgili bilgi bulamadım.Merak ettiğim Ghost Cross 1300 bisikletim var 29" MTB jantını takabilirmiyim
    şu an takılı olan janttan memnun değilim biraz o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.28" jant aratınca doğru dürüst bişey bulunmuyor bu yüzden deneyen bilgisi olan yazarsa sevinirim.

2. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Evet takılabilir. 29er bisikletlerin jant çevre ölçüsü aynı 28'' bisikletlerinki gibi. Dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var.
    Öncelikle sizin bisiklet V frenli. Alacağınız jant da V fren uyumlu olmalı. Disk frenlisi olmaz.
    Sonrasında, şu an kullandığınızın jantın ertro ölçüsü 622x19. Alacağınız jantın ölçüsü 622x21'i geçmemeli, ki ince lastik takabilesiniz.
    Son olarak vites uyumu durumu var. Alacağınız jantı bilmeden bir şey söyleyemem. Genelde uyar.

Mehmet H. ve emrah9700 bunu beğendi.
  3. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    teşekkürler bilgi için ölçü konusunda dikkat ederim uyumda sıkıntı olmamasını öğrendiğim iyi oldu kadroda ön maşada hd fren uyumlu geçmeyi düşünüyorum benim işimi biraz daha kolaylaştıracaktır.

4. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynı şeyi ben merak ediyordum hatta gözüme şu seti kestirdim. Rst neon rl maşa var sedona 341 kullanıyorum. Maşadan sorun çıkar mı bilmiyorum.