28" Bianchi SLR 200 Erkek Yarış 21-V

yeniyeni12

Üye
Tepki
12
28″ BIANCHI SLR 200 ERKEK YARIŞ 21-V model bisiklet almayı düşünüyorum. Spor ve zevk için kullanacağım. Ancak kafamda bir kaç soru var bunları size sormak istedim.Bir çok yerde baktım araştırdım ancak bisikletin taşıma kapasitesi ile ilgili bir bölüm bulamadım. Malum yarış bisikleti olduğundan dolayı daha ince bir yapıya sahip buda ağırlık dağılımını etkiliyor. Birde lastiğin yere temas eden kısmı ince olduğundan taşıma kapasitesi ile ilgili çekincelerim var. Ben ne yazikki 110 kiloyum. Sizin tecrübelerinize dayanarak kabaca bu bisiklet bana dayanır mı? diye bir soru yönelmek isterim. 190 boyundayım sanırım 54 cm kadro boyu yeterli olur . Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Scudo
Tepki
244
Bisiklet
Bianchi
Nerede kullanacaksınız?daha sonra üzülmeyin dağda taşta süremiyorum diye.Bende trabzondayım sakın beyaz eşyacıya yönelmeyin.İrem Bisikleti öneririm.Adamlar işini severek yapıyorlar. İyi Akşamlar...

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Sizin yerinizde olsam, hibrit bisiklet ile fazla kilolarımdan kurtulur, sonra biraz tecrübe edinince yola geçerdim. Selamlar:)

yeniyeni12

Üye
Tepki
12
Sanırım haklsınız ,
Önerdiğiniz bir bisiklet var mı beni taşıyabilecek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sadece asfalt üzerinde sürecek insana niye şehir bisikleti öneriyorsunuz arkadaşlar? Sonra onu ikinci el piyasasında satmakla uğraşacak, değer kaybedecek ve gereksiz bekleyişler ve stresler falan.

Sadece asfalt üzerinde süreceksen ve asfalt kalitesi de arnavut kaldırımdan iyiyse yol bisikleti al. Çoğu bisiklet 120 KG sınırlıdır, tekerlerin basıncına dikkat edersin.

Burada da öneride bulunan insanların kullanıcı isimlerinin ne kadar orijinal olduğuna, mesaj sayılarına göre önerilerini dikkate al. İkinci dediğim genel olarak öneri isteyen herkes için geçerli. Site çöp içerikten ve saçma öneriden geçilmez oldu.

Tepki
244
Bisiklet
Bianchi
@drumbanger Sanırım arkadaş yeni başlamış.Bizde her kişiye söylenen ve en doğru şeyi söyledik.Site çöpse ve saçma içeriklerle doluysa çekip gidebilirsin.Kimse seni burada zorla tutmuyor.Neden adam satmak için uğraşsın? neden strese girsin? neden gereksiz bekleyişlere girsin? bana bunları cevaplasana.Heh senin nickname süpermiş drumbanger ne yahu? gereksiz mesajlarla bende 150-200 mesaj kasabilirim.
İyi Akşamlar...

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Herkes düşüncesini belirtiyor, arkadaş görüşlerimizi okuyup kendisi karar verecektir. Ne önereceğimizi size mi soracağız? Iyi günler.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@yeniyeni12 dostum yol bisikleti alabilirsin. Fazla problem olmaz kilo açısından. Birde 54 kadro 1.90 boya küçük kalır. Ona dikkat et kardeşim.

idrisarici

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
İdris ARICI
Bisiklet
Giant
Bence kilonuz problem değil ben de 195 cm ve 114 kiloyum. Sadece kadro boyu konusunda dikkatli olun mümkünse 60 cm ve üzeri kadro boyu tercih edin. Olay keyifse fazla mantıklı kararlar almaya uğraşmayın derim ben. Ben öyle yapacağım ve decatlondan triban 500 modelini alacağım. Bu kararımda maalesef kadro boyu sıkıntısı önemli etken. Yaşadığımız sıkıntılar ortak :)

yeniyeni12

Üye
Tepki
12
Arkadaşlar yorumlar içiniz teşekkür ederim .
@idrisarici Haklısınız sıkıntılar ortak :D ama çözüm var Allahtan. Bende pazar gününden itibaren girememiştim siteye, bugün yorumunuzu gördüm . Bu hafta içi bende triban 500 de karar kılmıştım. Haftaya mağazada deneyip satın alacağım . İnşallah beklediğimi bulurum. İyi günler. Hayırlı ramazanlar

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
çekiş ve fren sistemi yol bisikleti tipi olan ama düz gidon takılı bir bisiklet satın alabilirsiniz. yarış tipi bir gidonla başlamanız kondisyonsuz olduğunuz için beliniz, omuzlarınız vb. açısından zorlayıcı olabilir. bu da bisiklete yeterince hakim olamamanıza ve spordan soğumanıza yol açabilir. bir iki sene sonra kondisyonunuz ve tekniğiniz geliştikçe gidon ve vites-fren kollarını değiştirip bisikletinizi daha agresif bir pozisyonda kullanmaya başlayabilirsiniz eğer dilerseniz.

@yeniyeni12
bakın bunu atlamışım. 54 cm kadroyu taş çatlasa 176-78 boyundaki biri kullanabilir, ona bile küçük. 1.90 boy için emin olmamakla birlikte 60 cm civarında bir kadro almanız gerekiyor. bianchi türkiye'de böyle bir seçenek var mı bilmiyorum. ellerindeki en büyük boy o diye bedeninize küçük gelen bir bisiklet almayın sakın. pişman olursunuz.