''28 ağustos -4 eylüle hazırlık -tam ring polinez''

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe
Haydiii......

Antrenmanın kralı geliyor, yok mu gelen?

Üç Üsküdarlı, üç Bostancılı cengaver, çıktılar meydane, üçü diğer üçünden merdane! Küçüğüm diye yerinme, Büyüğüm diye kurulma... Ana çeker zahmeti, Baba bilmez kıymeti...:)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Küçüğüm diye yerinme, Büyüğüm diye kurulma... Ana çeker zahmeti, Baba bilmez kıymeti...:)

doğru lafa ne denir,,,

:in: :in: :in: :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Salih Dinçer

evet dehşet basan adamlar ile pedallamanın ne olduğunu dün gördüm çok zevkli onlarla geliştim biraz, ama dönüş beni kastı biliyordum kasacağını ama sakatlamadan bi tarafı geldik bu pazar kontrollü olacak şaka ile karışık yazdım face e sana ama azıcık yorulun derim başka türlü gelişme kaydedemeyiz,,,,,
ben trene bindiğimde hafif bi uyukladım sonra ayıldım akşam yattım ve şu anda iyiyim ama 2 gün dinleneceğim kaslar dinlensin 3 üncü gün bisiklete bineceğim ,,,, vites teli değişecek ,,,,bitik.....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet dostlarım bu polinez turunda önemli teknik konuları sizinle sahada paylaşacağım bunları burdan yazmayacağım sıcağı sıcağına etaplara geldiğimiz zaman size ileteceğim evet tempoya hazır olun yalnız bu tempo yapılırken fazla durma olmayacak ,gidişte giderken temponuzu öyle bi ayarlayacaksınızki son 100 metreye basacak takadiniz kalsın onun için bu tür antreman anlayışları diğer gezi bisikletçiliğinden farklıdır bunu sahada göreceğiz ve öğreneceğiz bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp öğrenmenin yeri uygulamanın yeri sahalardır etaplardır ,,
ayrıca çok önemli bi hususta yeni spd ye geçen arkadaşlarım evde antreman yapsın tak çıkar uygulaması yapın hareket etmeyen bisiklet üstünde mümkünse bu hafta içi sahada alışma yapın dikkat edin bu asla normal pedala benzemez ,,,,yanda araba var ise park etmiş ise sağ pedalı çıkarın çünki her an bi sazan arabanın içinden ok gibi çıkar ,,,oltanıza takılmasın ,,,,:D :D :D

28 ağustos --polinez tam ring,,,

1- kudret--bostancı,
2- salih----üsküdar,,,,,,,
3- rıdvan -üsküdar,,,
4- bahadır,,-bostancı,,,,,,,
5- utku üsküdar,,,,,,,,
6- ozan- bostancı,,,,

saat 08.00 bostancı çıkış ,,,
bostancı-üsküdar kavacıktan polinez ,,,,çavuşbaşından dönerek dudullu ,,,,,,ve bostancı

polineze gelirken beykoz caddeden sonra çavuşbaşı sapağında durularak biraz sonra gelecek olan son derece tehlikeli viraja yavaş girilecektir buraya dikkat edeceğiz...

avrupa yaka saat 09.00 da üsküdarda vapur iskele önünde bekleme yapacak biz bostancıdan geleceğiz,, https://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-bot-left.gifhttps://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-bot-right.gif

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
abi ben de gelmek isterdim polineze de, onun yerine tek başıma bursaya gideceğim bayramı memlekette geçirmek için. toplam 600m tırmanış 100km lik bir yol, geçen gittiğimde kendimi zorlamadım yolların durumunu bilmediğim için. şimdi sıkı gideceğim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eren Boz

eren 30 ekim değişti zati oraya gelmek durumunda olamıyorsun çünki antremanlara gelmiyorsun açıkça bundan sonra böyle benim antremanlarıma bak yukardaki adamlar nasıl geliyor üstelik o arkadaşlar ile biz anadolu yakada çalıştık isteyen gelir ben kimseye davetiye göndermem ama antremanlarıma gelmeyip ondan sonra en zor turuma gelmek isteyenleride kusura bakma almam ..ölüp geberecek arkada adam ondan sonra haberimiz olmayacak bu iznik turun etabı çok zor yerden yapılacak ayın 30 unda kartepe de olmayacak kartepe bitti artık daha zor etap bulduk dünki tur burada yapıldı 2656 rakım topladık uludağdan fazla kartepeden fazla ve yüksek tempo zati iki adam uçuyor onları yakalayabilecek arkadaşlar listede olan arkadaşlar, ben herkez ile pedalladım onun için kimin kimi yakalayabileceğini çok iyi biliyorum bu 30 ekimde a- b takım olmayacak sadece hızlı basan ve birbirinin temposu birbirine yakın olan adamlar olacak uzun yolda ak külah siyah külah belli olur ,,,
ayrıca bu tur 28 ağustos 4 eylül için aşama aşama yapıyorum birini kaçıran diğerinde duvara toslar 30 ekim en zoru orda sadece süratli bisiklet kullananlar az mola yapanlar seçilmiştir darılmaca yok ,,,,ayrıca 30 ekime araya ağır antremanda koysam gene bazı arkadaşların 30 ekimi çıkarabileceklerini hiç mi hiç zannetmiyorum ,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet dostlar dediğim gibi antremanlar aşama aşama olacaktır şimdi polinez ring sonra bıçkı dere ring bu olayı sahada çözeceğiz ,,,polinezde ter dökmeyen bıçkıderede bıçkı olur benden söylemesi,,,

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
30 ekimden bahsetmedim ki abi ben. yukarı da polinezden bahsettim. öte yandan takdir edersin ki insanlarla beraber antrenman yaparken sınırlarını zorlayamıyosun ben o nedenle de çok takip etmiyorum toplu yapılan antrenmanları. darılmaca tabii ki yok ama insanlar kendi başlarına daha da verimli şekilde gelişebilirler, acemi değiliz sonuçta.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eren Boz

30 ekim topiğine mesaj atmıştın onun için yazdım yani gerçi belki gibi bi anlam çıkardım bebek rampası bile yeterli değil kartepe için onu bırak kartepeden daha beterini dün yaptık tavşancıl yolundan iznik e gidenler benim ne demek istediğimi anlayacaktır üstelik aynı yolu gerisin geri almak demek toplam eğim 10-19 arası ve akabinde 2656 rakıma ulaşmaca olayın zorluğu dehşettir ,,,,,,,,,,,,kendini geliştirip geliştirmediğini anca aytek ile anlarsın başka yok bu forumda ben aytek ile yıllarca çalıştım ama şimdi beni fena halde ezmekte onu rampada geçemediğim gibi düz yolda bile asla yakalayamıyorum şunu unutma eren ancak çok sağlam adamlar ile çalışırsan kazanırsın tek başına biraz zor gelişirsin ha gelirşin ama nasıl çok çalışman lazım çok, aytek kadar çalışacaksın deliler gibi haftanın 4 günü 160 -200 km lerde yüksek tempo az mola olacak günde 19 saat gitar çalışan bi adam nasıl gitaristin babası olursa bu bisiklet olayıda öyle ne kadar çok zaman ayırırsan o kadar gelişirsin ha 30 kilo ağır işçilik ile çok hızlı gidemezsin bisiklette en hafif olacak kilonda aytek istisnadır 100 kilo ama dehşet hızlı buraya gelene kadar ben bilirim nasıl çalıştığını ,,,,, kendi başına gelişmek istiyorsan 200 km yi bol rakımlı ve bol rampalı etabı 4 satte alacaksın gelişmenin adı budur tabi anca yolla olur bu,,biraz eurosport seyret bisiklet yarışlarını adamlar neler yapıyor,, şu anda yarış var ,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

el elden üstündür arşı alaya kadar benim üstlerim aytekin erzan ve volkan akbogadır dünki turdan enstantene dönüşte,en az 25 km hızla karşıdan esen rüzgara karşı dik ve uzun süren rampada dostlarımın yardımı evet başıma bi olay gelmedi,,,kontrolü kaybetmedim yoksa şimdi sakattım limitlerini bilme olayı bilmeyen kendini sakatlar buna uyulacak polinezde ,,,,,,,,,,,,,

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Bugün spd pedalları taktım ve denemek için biraz dolaştım, bostancı iskeleden bisiklet yoluna gidilen yerde yayalar çok olduğu için, sürekli dur kalk oluyordu, bi duruşumda ayağım pedaldan çıkmadı bisikletle beraber düştüm =/ Vites sisteminde problem oldu 8 e atmıyo 2 deyken 1 e atıyo 1 deyken zincir atıyo ve attırıcı jantlara temas ediyo 1 ve 2 de iken. Kadro kulağı da yamulmuş spd pedal bize biraz pahalıya mâl oldu malesef bisikleti aldığımdan beri 1 kere düşmedim bugün 3 kere düştüm alışmak zor olacak anlaşılan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güner

ozan bence senin bu tura gelmen sakıncalı evet bahadır beydede durum aynı
bence çalışma yapın bu tor polinez zordur geriye kalan dostlar ile çalışma yaparız onlarda normal pedal var ...evet bence ne bahadır dostum nede sen riske girmeyin , bir ay geçsin bakalım ,,

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Sanırım bu fotoğraf benim merak ettiğim. Dayanışmayı seviyorum...:)
(Belki de yarışmayı hiç!)

@Kudret Kurtcebe

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Salih Dinçer

salih benim için şereftir arkadaşlarımın bana yardım etmesi ama ben istemedim, beni dedim o yukarda gördüğün yolda kaderime bırakacaksınız dedim ,,giderdim ama çok gerilerde kalırdım hiç bi zaman benden üstün olan dostlarım bile olsa onların tempolarını düşürmesini asla istemem benim kuralım çok basittir ağır turlarda yardım olmaz adı üstünde ağır tur o tura gelecek adamın bi kere olayın bilincinde olması gerekir kendi performansını bilecek ayrıca sabah yukarda gördüğün yoldan geldim ve ne kadar çıkış var kafaya yazdım huyumdur hep yazarım kafaya ,dönüş benim için çetin olacaktı aytek e dedim gerçi ben orhangaziden döneyim dedim dönüş 62 km yazıyordu iznikten ta topçular ,,,ama ekipten de ayrılmak istemiyordum sonunda kararı verdim ,,, yukardaki rampa oldukça uzun idi rüzgara karşı bana yardım ettiler dehşet savuran bi rüzgar var idi tepeye çıktıkça fazlalaştı ama indiğimizde rüzgar azaldı saat tam 10.00 da tavşancıl çıkışına geldik ordan topçulara bi şey yoktu zati ,,,,,,,,,,,

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
Kudret abi ne yapıp yapıp bana bu turu 30 ekimde çıkarttırmamız lazım
kilo vermekse kilo vermek
antrenmansa antrenman
ne gerekiyosa yapalım
vazgeçmek intihar demektir
okadar emeği çöpe atmak demektir
vaz geçmek yok
hergün aydosa tırmanıyorum
gerekirse sabah akşam tırmanırım
offroad tırmanıyorum 10km
o yüzden daha yeni tekerlekleride takmadım
bak bakalım polonezde bana bi değişiklk varmı
tırmanıcaz abi tırmanıcaz
iznikte ölmemek için buralarda ölecez (gazagelenrıdvan:))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rıdvan UĞUR

rıdvan şimdi polinezde çalışma yapılacak tempo hızlandırılacak ,,,30 ekime çok var bekleyeceğiz buraya gelene kadar çalışmalar olacak ,,,iznik olayı isteyen benle gelecek dönüşte isteyen aytek ile dalacak çakırlıdan ,,
yalnız çakırlı girişi için ben 2 ayda hazırlanamam ora gerçekte çok zor ayrıca dönüşü aynı yerden yapmayacağım tam ring yapacağım motivasyon düşürüyor bende ,,,,,,,,,,dikkat edersen polinez tam ring ve bıçkıdere de öyle, tam ring etapları seviyorum iznik tersdende olabilir şöyleki gidiş yalova orhangazi ve gölün kuzey sahilinden iznik, dönüş iznikten çakırlı ve çakırlıdan çıkış hemen rampa geliyor ve bitmiyor epey uzun sayılır ,,,,,,,,,,,,her şekilde zor, benim için en iyi güzergah iznik e topçulardan tavşancıldan iznik e dönüş orhangazi ve yalova ve topçular,, bunun için bi harita olayını çıkarmak lazımda bu işi bilen biri lazım gerçi ben buraya köy adlarını yazarım hangi köylerden geçileceğini,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Details for Sunday, August 28, 2011

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/1_int.jpg
Windy with plenty of sunshine

High Temperature
26°C

RealFeel®
24°C

Winds
NE 34

Maximum UV
6

Thunderstorm Probability
0%

Amount of Precipitation
0

Amount of Rain
0

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
0 Hours

Hours of Rain
0 Hours

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/33_int.jpg
A starlit sky

Low Temperature
21°C

RealFeel®
19°C

Winds
NE 31

Thunderstorm Probability
0%

Amount of Precipitation
0

Amount of Rain
0

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
0 Hours

Hours of Rain
0 Hours

rüzgar fazla 34 km poyraz doğu,,,giderken duvar olacak ama yollarda yanlardan vuracak bazen önden vuracak ..

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe

Abi olmadı normal pedalları takar gelirim bu tura gelmeye niyetliyim yani bu tur için benim diğer pedallar duruyor onları takabilirim açıkçası bende çekiniyorum bu tura spd pedalla gelmeye bakalım tur gününe kadar alışabilcek miyim duruma göre takabilirim normal pedallları

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güner

bence normale geç spd ile bi ay çalışma yap sonra ,,,
bahadır beyde aynısını yapmalı ,,,

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe
Turdan bi gün önce takarım pedalları, o zamana kadar olan zamanda yine alışmak için spd ile kullanmaya devam, zaten sahildeki bisiklet yoluna iniyorum ki düşersem falan araba derdi olmasın diye orda alıştırıyorum kendimi. Vites sistemindeki sıkıntıyıda giderdim bugün, bisikletin bi sıkıntısı kalmadı.