Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28-29-30 Ağustos Eğirdir Bisiklet Festivali

Konu, 'Bisiklet Festivalleri ve Fuarları' kısmında serkanoz87 tarafından paylaşıldı.

1. serkanoz87

serkanoz87 Kıdemli Üye

Adı:
    serkan özdemir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    BEN KİMİM?

Köküm çok eskilere dayanır. Hem de sekiz bin yıl geriye…
    Her tarafım değerli eski eserlerle dolu: Lidya, Firigya, Anadolu Beylikleri, Selçuklular, Hamidoğulları, Osmanlılar ve Türkiye.
    Hristiyan aleminin bir kısmı hacı olmak için bana gelir. Eğirdir Gölü’ne bir mızrak gibi sokulan, Rumlara mekan olmuş ve doğası ile görülmeye değer iki adaya sahibim: Can Ada, Yeşil Ada.
    Kıyı boyunca süslü bahçelerimde veya kafeteryalarımda sabah kahvaltısı yapar veya bir yudum çay içerseniz içinizdeki bütün sıkıntılara son veririm.
    Tarihî zenginliğim yanı sıra turizm açısından da eşsiz güzelliklere sahibim. Önümde masmavi deniz andıran gölüm, arkamda yemyeşil ormanım var. Halkım yazın denize gitmez çünkü gölüm tatlı sudur ve görünümüm deniz gibidir.
    Çevrem her türlü spora uygundur: yüzme, yelken, dağcılık, yamaç paraşütü, kayak, bisiklet gibi…
    Her yıl yapılan ulusal ve uluslar arası triatlon ve motorsiklet şenlikleri ile dünya televizyonlarına çıkarım.
    Ben dolu dolu elma deposuyum. Türkiye’nin en kaliteli ve beş yıldızlı dediğimiz elma türü bende yetişir. Isparta yöresinde elde edilen altı yüz ton elmanın yarısı benim bahçelerimden çıkar.
    Benim diğer bir adım da “Uyuyan Güzel Eğirdir” dir. Karatepe denilen bir tepe bende Afrodit siluetine sahiptir. Afrodit’i görmek isterseniz Mısır’a, uzaklara gitmenize gerek yok.
    Konaklama için lüks otellerim ve tertemiz, gölü gören pansiyonlarım var. Fiyatları de çok uygun.
    Siz beni tanımak istiyorsanız tatilinizden birkaç günü bende geçirin, inanın her sene bana gelirsiniz.
    EĞİRDİR 2015

Festival Hakkında

Eğirdir Bisiklet Şenliği 28-29-30 Ağustos 2015 günlerinde icra edilecek şekilde planlanmıştır.Katılım ücreti 100 TL olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte ön çalışmalar daha önce yürütülecek ve 26-27 Ağustos günleri son şekline erdirilecektir.
    Üç gün kesintisiz devam edecek olan faaliyet esnasında katılımcılara Eğirdir Belediyesi olarak aşağıdaki mal ve hizmetler sunulacaktır.

• Tur süresince giyeceğiniz ve ilerdeki yıllarda da büyük bir hazla saklayıp tekrar tekrar kullanabileceğiniz , önde boydan boya fermuarlı ve sadece sizin için hazırlanmış bir forma.
      • Tüm faaliyet süresince ; sabah, öğlen ,akşam yemek ve kumanyaları. Yer ve hava koşullarına göre sıcak özel yemekler veya kumanya olarak sunulacaktır.
      • Çadırların Kamp bölgelerindeki işgaliye ücretleri.
      • Turumuza EĞİRDİR Belediye Başkanlığının sağladığı bir Ambulans ( Personeli ile) , bir kamyon ( hurç ve diğer malzemeyi taşımak üzere), bir kamyonet ( hasta veya yaralananların bisikletlerini taşımak üzere), bir adet 27 kişilik Medibus ( Pedal basamayacak hasta ve yaralıları taşımak üzere), bir su nakliye ve kontrol aracı ( Uygun kesimlerde su ve diğer içecek ihtiyaçlarınız için), iki adet motorsikletli klavuz eşlik edecektir.
    Organizasyon Komitesi

Eğirdir Belediyesi Adına;

• Şahidin AYDEMİR 0 532 265 69 89
      • Nurtay YATMAN 0 533 480 58 36
      • Süleyman ATEŞ 0 543 411 77 92
      • İlhan ŞİMŞEK 0 505 677 81 65
    Konaklama ve Kamp Alanları

Etkinlik boyunca iki tip konaklama yapılabilecektir;

• (1) Çadırlı Konaklama ( Ki ekseriyet bunu tercih etmektedir)
      • (2) Otel ve Motellerde Konaklama
    Egirdir Bisiklet Festivali 2015

Başvurular 28 temmuz itibari ile bitiyor. Tüm katılım sağlayacak arkadaşlarla birlikte keyifli güzel bir festival olacak inşallah.

BetitoXXY bunu beğendi.
  2. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Umarım hayata geçer ve umarım bu program çerçevesinde gerçekleşir. Yıl ile açılan pek çok festival haberi tırt çıkıyor, fos çıkıyor, aspagaras çıkıyor, ödeneksizlik ve imkansızlıktan iptal çıkıyor, fiyasko çıkıyor, sponsorlar çekiliyor ölü çıkıyor, çıkıyor oğlu çıkıyor. Garp kafasıyla otomobil yapıp şark kafasıyla benzin koymamaktan ben açıkça yıldım bu ülkede.

3. serkanoz87

serkanoz87 Kıdemli Üye

Adı:
    serkan özdemir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @mehmetsunu ben bisiklet festivallerinde sıkıntı yaşandığını görmedim şahsen, gökova olsun fethiye olsun, ilk defa düzenlenen burhaniye olsun, manavgat ve kapadokya festivallerinde de gayet eğlenceli güzel organizasyonlar gerçekleştiriliyor. bilmiyorum siz hangi festivallerde sıkıntı yaşadınız ancak ben ve ekip arkadaşlarımın katıldıkları hiçbir festival kötü geçmedi

4. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    eğirdirde 2 gün kaldım yarış için gitmiştik eğirdir kalesinin ordaki otelde ortam olukça güzel dağ manzarası göl manzarası hepsi bir arada mutlaka gidip görülmesi gereken bir yer

5. mervEEE

mervEEE Yeni Üye

Adı:
    Mathilda
    Bisiklet:
    Carraro
    Heyecan ve sabırsızlıkla o günü bekliyoruz :)

6. 1dost

1dost Yazıyor...

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Son gün itibariyle kaydımızı yaptırdık. :harika:

7. İbrahim Ersoy

İbrahim Ersoy Yeni Üye

Seviye:
    Seneye olur da inşallah ben de katılırım.

8. eren konu

eren konu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    heyecanla bekliyoruz 28 ağustosu.

9. 1dost

1dost Yazıyor...

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Yarın sabah yola çıkıyorum. Kaderde tek katılmak varmış bu festivale. Umarım bana ve tüm katılımcılara güzel geçer.

10. eren konu

eren konu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel turdu katılmak şerefti.

11. serkanoz87

serkanoz87 Kıdemli Üye

Adı:
    serkan özdemir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    organizasyona katılım sağlayan tüm bisikletseverlere teşekküre ediyoruz. bir takım eksiklikler olmasına rağmen yinede belediye başkanı ömer beyin tavrı, sıcakkanlılığı ve yapıcı tavrı insanı gelecek için umutlandırıyor. spora bu şekilde destek veren bir belediye başkanının olduğunu görmek çok sevindirici. darısı diğer belediye başkanlarına inş. teşekkürler eğirdir..

12. emre_s

emre_s Kıdemli Üye

Seviye:
    Resimler için link verebilirimisiniz ?