Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

27 Vitesten 30'a çıkmak mümkün mü ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Barış C. Şentürk tarafından paylaşıldı.

1. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Arkadaşlar Sedona 345 bisikleti alacağım. Vites sistemleri pek tatmin edici değil ilerleyen zamanlarda değişeceğim. Değişirken de 30 vitese geçmek isterim. Ruble,aynakol,ön-arka aktarıcı,vites kolu vs hepsini değişeceğim. Asıl kafamı kurcalayan 27 vites olarak satılan bu bisikleti tüm vites grubunu değişerek Sram x5-x7 30 vites sistemi takabilir miyim ? Uyumlu olur mu ? Teşekkürler..:)

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uyum sorunu yaşanmaz da 30 vitese ihtiyaç duyup duymayacağınız belli olmaz. Baştan böyle bir niyetiniz varsa hiç uğraşmadan direkt 30 vites bir bisiklete bakın. Daha ekonomik olur sizin için...

Murat Cömez bunu beğendi.
  3. Hasan KRN

Hasan KRN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    S.a hazır bu konu açılmışken ben de bişey diyeceğim 21 vites bisikletimi 24 veya 27 vites yapabilir miyim? bunu da ben öğrenmek isterim,yapılabilirse ne gibi değişiklikler gerekir? :cool:

4. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam o modeli beğendiğimden böyle bir şey yapıyorum tek sorun biraz düşük vites sistemlerini yükseltmek. Yükseltirken 30 vitese çıkarmak onun dışında bisikletin başka bir şeyini yükseltmeyi düşünmüyorum. 30 vitese ihtiyaç duyup duymayacağınız belli olmaz derken ne demek istediniz onu anlayamadım ? Teşekkürler

5. mustafatepe

mustafatepe Üye

Seviye:
    rublenin 9 lu yerine 10 olması, ve shifterların değişmesi vs gerekli. bence çok gereksiz. kullanımda hissedilir bir fark göreceğinizi düşünmüyorum. bütçenizi farklı parçaları geliştirmek için değerlendirmenizi tavsiye ederim. jant, lastik, pedal gibi...

6. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    27 den 30 a geçiş gereksiz gibi 21 veya 24 olsa fark hissedersinizde dediğiniz türlü boşa masraf olur 30 vites almak daha ucuza gelir

7. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam tavsiyeniz 27 vitesi geliştirmem midir ?

8. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bencede 27 vitesten 30 vitese geçmek gereksiz bir masraf olur. Onun yerine komple vites sistemini değiştirmekten ziyade aktarıcıları alivio-acera-altustan XT-SLX vs yapabilirsiniz. Hem daha ekonomik olur hem de 30 vitesi aramazsınız.

9. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Almak istedigin bisikletin üzerindeki vites setinin markasi modeli nedir? 27 ve 30 vites arasindaki farki his edebilmen icin bayagi bir tercübeli ve prof. birisi olmalisin. Aksi taktir de 27 vites ile 30 vitesin arasinda fark hisedemesin ve masaraflarin bosuna olur. X5 - x7 sistemi yazmissin sram x5 ve x7 ile vites sistemi nekadar gelisebilir, eger gelistirmek istiyorsan ya sram x9 ve üzeri olsun yada shimano slx ve üzeri olsun.
    Bunlardan alti +- farkedilmeyecek az bir farklarala aynidir ve almak istedigin bisikletin üzerindeki set gibi alt seviyelerdir. alt seviye derken kötüdür demek istemiyorum iyi kullanilirsa uzun süre kullanila bilirler tabiki, ben sadece degistirmeye ve masaraf etmeye degmez demek istiyorum.

10. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence aslı bisikleti arayıp modelin üzerindeki değişecek parçaları geri iade edip, farkını vererek üst donanım alınabilir mi onu sorun.

11. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam konunun asıl amacı 27 vitesten 30 a geçmek oluyor mu diye açılmıştı oluyorumuş. Ancak o kadar masrafa fazla bir fark olmayacağını söylüyorsunuz bisikletin üzerindeki vites sistemi ile işim bitince zaten değişeceğim. Değişince de önerdiğiniz gibi slx'e geçmeyi düşünüyorum.Teşekkürler

Öneriniz için teşekkürler hocam ancak bisikleti bir süre kullanıp vites sistemlerinin işi bitince kaliteli bir sisteme geçmeyi düşünüyorum. Dediğiniz gibi bir şey olur mu bilmiyorum ama bir arayayım sorayım. Teşekkürler :)

12. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herşeyden önce, 30'lu sisteme neden geçmek istiyorsunuz?

13. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    27 vites 9 lu sistemlerin parçalarını bulman 10 sistem parçalarını bulmandan daha kolaydır en yaygın olanı 9 lu sistemdir gördüğüm kadarıyla
    geliştirmek istiyorsanda 9 lu sistem daha avantajlı

14. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam uzun sürüşlerde daha avantajlı olacağını düşünüyordum fazla bir fark olmadığına göre yanılmışım :)

Hocam bende ikna oldum 27 vitese önerdiğiniz bir sistem var mıdır ? Set olarak almayı düşünüyorum SLX 660 SERİSİ hakkında bilgisi olan ? erdoganlar bisiklette stokta kalmamış nerden alınabileceğini bilen birisi var mıdır?

15. Yunus Emree

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de zamanı gelince deore ve xt olarak değiştirmeyi düşünüyorum ama çoğu parça mtb olarak geçiyor.
    Bu slxler mtb için değil mi, onların(tüm mtb de denilebilir) ayna kol büyük dişlisi küçük sayıda oluyor. Bu şekilde de benim açımdan bakılırsa rampa aşağı aynı viteste ben pedalı daha ağır hissetmeliyim. Kadansı saymıyorum tabi.

16. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam SLX 660 şehir olarak geçiyor buyrun: http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/shimano-slx-hidrolik-set-9-lu-city.html

17. Yunus Emree

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  18. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam biraz araştırdım sedona 350 modelinin üstündeki vites sistemi 30 vites mtb yazıyor ki 350 şehir bisikleti aradaki fark ne olabilir bilmiyorum

19. Yunus Emree

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bunlar bu şekilde melez oluyor heralde.

20. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    SLX ler hem sehir hem mtb icin uyumlu 660 vs. model numaralaridir ve 9lu ile 10lu sistemleri vardir. Özel su model numarasi sehir bisikleti icin yada su model numarasi mtb icindir diye bir sey yok.

Barış C. Şentürk bunu beğendi.