27 Şubat Pazar Durusu üstünden Karaburun

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@murat eknci

Yedikuleden geleceğim. Aksaray Unkapanı yolunu kullanacağım.

Scudo
Tepki
21
tur güzergahı alibeyköy-kemerburgaz demişsiniz. hasdal kavşağındanmı devam ediceksiniz yoksa cendere yolundan mı ?

Tepki
21
hava durumu yağışlı gösteriyor. aşırı bi yağış olmadığı sürece sizlere katılmayı planlıyorum. hasdal kavşağına ortalama varış sürenizi söyleyebilirseniz sizden önce orda olurum ve size katılırım. gelememe gibi bi durumum olursada sizlere iyi pedallar dilerim.. :)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Tayfun Kara

Bu hava sartlarinda süre vermek mümkün degil. Arkadaslarin fazla oyalanmadan yola cikacagini dusunuyorum. Bu guzergahi tek basima hiç gecmedigim icin sureyi kestiremiyorum. Telefonla bilgi alabilirsiniz.

Ali ŞAHİNLER

Forum Demirbaşı
Tepki
120
sizi simdiden kolay gelsın dıyorum. sultanciftliğinde oturuyorum ve buralarda hava gercekten kötü fena bir rüzgar inceden kar atıstırması var benim tavsiyem gelmemeniz yönünde olacaktır. heleki kemerburgaz tarafından gideceksiniz bircok sefer o yol üzerinden karaburuna gittim rüzgarda tam bir eziyettir haberiniz olsun.

Tepki
110
Tur her zaman güzeldir ama İstanbul için soğuk hava ve rüzgar yağmurla birleşince pek iç açıcı olmuyor açıkçası ! Sağlık açısından önümüzdeki haftaları beklemek daha isabetli olurdu gibime geliyor ama yinede iyi seyirler ...

Ali ŞAHİNLER

Forum Demirbaşı
Tepki
120
@murat eknci

umarım korkuttuğumuz :) gibi bi durum olmaz ve kazasız belasız ruzgarsız yağmursuz bi tur olur.

• Beğen
Tepkiler: murat eknci

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
@Ali ŞAHİNLER

Vallla sabah feshaneye kadar eşlik ettim arkadaşlara..
ben mi fazla üşüyorum yoksa hava mı ciddi soğuktu anlayamadım, eve nası atacağımı bilemedim.
Umarım yarın sabaha hepiniz sağlıklı uyanırsınız..

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@murat eknci

Muratçığım ne dilekte bulunurmuşsun. Sabah güzel rüyalar görürken Metin in telefonu ile uyandım. Tabi acele ile kendimi dışarı attığımdan Karaburuna kadar aç karnına pedal çevirdim.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur Demirtaş

Uğurcuğum acaba bunlar gelebildi mi diye yoklama çekiyorsun her halde. Hava 2 dereceydi ve Hasdaldan itibaren giderkende dönerkende kar çiseliyordu. Dönüşte Göktürk taraklarına geldiğimde her iki elimin küçük parmaklarım dondu. Vites değiştiremez hale geldim. Allahtan Detachlondan aldığım termal içlik ve mont görevlerini iyi yaptılar. Hem üşümedim hem de giysilerim terden ıslanmadı. Kemalle ben bir tempo yakalayıp birlikte döndük. Eve geldiğimde kapının önünde soyunmaya başladım. Taytımın paçaları, botlarım ve çoraplarım çamur içindeydiler. Kemale göre benim durumum daha iyiydi. Kemal gerek benim arkamda bisikletimden sıçrayan çamurlardan gerekse bisikletinin çamurluğu olmadığından çamurdan adama dönmüştü.
Kimdi beni bu tura çağıran? :D

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Saygıdeğer Arkadaşlar; Karaburun Fethedilmiştir. Bilginize. Bu sabah 07.10 Kadıköy'den Eminönü vapuru ile başlayıp Eminönü'nde ve Unkapanı Köprüsünde toplanılan Fetih ordusu Bir çırpıda Karaburun'u fethedip gelmiştir. Fakat işin çok ilginç tarafı Sagıdeğer Orhan Abim'le sanırım yukarıdaki dikdörtgen de saygıdeğer Uğur Demirtaş'ın da belirttiği üzere gerçekten arka tarafı dondururcasına soğuk havadan kurtulmak için Biraz fazla hızlı pedal çevirmemiz sonucunda gruptan koptuk. En sonunda Unkapanı Köprüsü'nde Orhan Abi'mle de ayrıldıktan sonra ben tek başıma Eminönü iskelesine geldim. Fakat iskeleye gelmem sonucunda bir anda bakışlar üzerime çevrildi. Bu sürüş esnasında çok işlek olan yoldan kaçmak için hep acil şeritten gittik. Acil şeritte tabi yağmurdan dolayı çamur olmuş. Tabi sonuçta benim MTB'de çamurluk olmadığı gibi bütün çamur suları aynen yüzüme, pantalonuma, yağmurluğuma geldi ve ben aynen kirlenmek güzeldir reklamınna konu olacak duruma geldim. Fakat yüzüme gelen çamur nasıl bir görüntü bıraktıysa ki ben bunu eve gelince farkettim. Eminönü iskelesi'nde turnike'den geçen herkez direk bana bakıyordu. Hatta bir iki bayan bana nasıl acıdılarsa bendil verdiler yüzümü silmem için. Ben az daha kısmetimi aramaya başlayacaktım. Bayanlara güzel görünmek için düzgün giyinelim deriz ya. Hikaye :):) . Hatta bir bayan yanıma yaklaştı 'siz iyimisiniz' diye sordu. Dedim iyiyim sadece Karaburun'a gidip geldik.

Bir diğer konuda özellikle soğuk havada yapılıyorsa bu tip uzun turlarda çok sıkı giyim teşkilatı olması lazım. Ben yanıma 3 tane t-shirt, 1 yedek termal takım 1 çift yedek eldiven, 1 yedek tayt almış olmama rağmen eve geldiğimde donmuştum. Acilen bir den yerden windstopper almam lazım.

Acısıyla tatlısıyla bu turdan çok zevk aldım. İhsan abi, ve ne zamandır birlikte tur yapmayı istediğim Orhan Abi'mle bu turu gerçekleştirdik. Katılan herkeze sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Herkeze iyi akşamlar.

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Geçmiş olsun. :)
Kaç km yaptınız?

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Kemalciğim senin durumunu bildiğim için insanların sana nasıl bakmış olabileceklerini tahmin ediyorum. Yüzünde sadece gözlüğünün altında kalan kısım temizdi. Diğer taraflarınla adeta çamur güreşinden çıkanları çağrıştırıyordun. Senden ayrıldıktan sonra acaba bende mi öyle görünüyorum diye düşündüm ama üzerime bakınca temiz olduğunu görüp rahatladım. Yinede banyoda ilk işim aynada yüzüme bakmak oldu.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
herkese geçmiş olsun.....
126 km az değil.....termaller her vakit iş görür bu gün kısa mesafe tur yaptım ve yüksek tempo...
başıbüyük rampalarını hızla aldım ve sucuk gibi terledim....

1- eldiven yün, üzerine yazlık uzun parmaklı bisiklet eldiveni geçirildi ve üşümedi eller
2- kar maskesi ve gözlük tabi bisiklet gözlüğü sağından solundan aşağısından rüzgar girmedi avatardaki gözlük...kafam hiçüşümedi..
3- içe termal giysiler pantolon ve fanila üste bisiklet pantolon bisiklet forma iki adet ve polar ve polar malesef fazla geldi.....ve acaip terledim
4- en üstte mavi çöp torbası arkasını deldim hava alsın diye ve kalın çok sağlam rüzgarda yırtılmıyor
5- çift çorap ve spd ayakkabı üzerine ayakkabı kılıfı ayaklar hiç üşümedi hiç bi şekilde üşümedim ama çok terledim ...

bundan sonra polar giymeyeceğim yol uzun olursa bu tehlikeli olur zati kısa mesafe yüksek tempo yaptım ...ter içinde eve geldim bi duş tüm toksit vede zehirli ölü hücreler atıldı terleyen vücut asla hastalanmaz bisiklet demek terlemek demektir....