27 Eylül çıkışlı İstanbul / İzmir turumuzu tamamladık.

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Tebrikler
Azimle bu turu gerçekleştirdiğiniz için tebrik ederim.Darısı bizim başımıza.

• Beğen
Tepkiler: Melih DİNÇ
Scudo

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Tek tesellim önümüzdeki yıl böyle bir tura çıkmak için plan yapıyor olmam. Bu turlar, bu geziler dayanılacak gibi değil.

• Beğen

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
@ta650

Biz de seneyi zor bekliyoruz, katılmak istersen bekleriz

Tufan Yuzseven

Forum Demirbaşı
Tepki
324
vay canına,sizden yaklaşık 1 ay kadar önce aynı yollardan geçmiştik, tekrar yaşamı kadar oldum:)
paylaşım için teşekkürler melih.

• Beğen

Bora Köse

Aktif Üye
Tepki
69
arkadaşlar ayağınıza sağlık. kimi zaman uzun geziler ani bir kararla çıkıyor, en azından bizim için öyle. gideceğimiz yerlerdeki arkadaşlarla haberleşme şansımız olmuyor o yüzden. bu şehirlerarası gezilerde gideceğimiz illerdeki arkadaşlarla haberleşir, tanışırsak, görüşürsek çok daha güzel olur diye düşünüyorum. sonraki faaliyetlerde görüşmek ümidiyle...

• Beğen

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
güzel bir gezi olmuş.çanakkale ile ilgili resimler için teşekkürler.

• Beğen

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Harikasınız.Tebrik ederim.Çok güzel bir tur olmuş.Belgesel gibi baktım,izledim, inceledim:):):)Emeğinize sağlık.Kazasız yeni maceralar bekliyoruz:):):)

• Beğen

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Hemen hemen ayni yollardan gecmisiz bir farkla biz Biga degil Geyikli Iskelesi tarafindan gectik. Cok guzel bir tur olmus.Bu duyguyu tadan artik iflah olmaz . Bundan sonra ne zaman firsat bulsaniz yeni bir rota cizeceksiniz eminim.
Dikili yolundan devam etseydiniz Candarli 'dan cikardiniz ama bayagi zorlu bir yol.
Yeni gezileriniz de bulusmak uzere .

• Beğen

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar, her satırınızı ilgiyle okudum, harika yerlerden geçmişsiniz çekilen sıkıntılara rağmen çok güzel bir gezi olmuş, bu her kareye yansımış. Biz de bu yaz bir arkadaşımla birlikte Bursa-İzmir(duruma göre daha güney) arasını kıyıdan pedallamayı planlıyoruz. Sizin geziniz ve rotanız da bu açıdan referans oldu benim için çok yararlı ipuçları vermişsiniz. Fakat birkaç sorum olacak bu vesileyle uzun yola çıkmış diğer arkadaşlar da değerli bilgilerini paylaşabilirler:
-Turumuzu ağırlık ve havale yapmaması açısından çadırsız olarak; motel, pansiyon gibi yerlerde konaklayarak yapmayı planlıyoruz. Geçtiğiniz rotaları da göz önünde bulundurursanız gün içinde ~100km/gün olarak hesaplandığında bu şekilde gezimizi yapmamızda bir engel var mıdır sizce, yer bulabilir miyiz? yoksa bu tür gezilerde çadır şart mıdır? ( Şehirlerarası konaklamalı gezilerin neredeyse hepsinde çadır var bu yüzden soruyorum)
-Kıyıdan Ege'yi kat etmek dağların denize dik olması sebebiyle çok sıkıntı yaratıyor mu? Sanırım Çanakkale civarında daha fazla sıkıntı yaşamışsınız rampaların dikliği ve uzunluğu açısından. Yolun genel durumu eğim olarak nasıl kıyı hattı boyunca?

• Beğen

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
Gezimizi güzel yorumlarıyla süsleyen herkese tekrardan teşekkürler. İkinci uzun yol gezimizi gerçekleştirmek için Ağustos'u zor bekliyorum =) Mehty arkadaşım senin sorularını nacizane tecrubemle cevaplamaya çalışacağım.

Benim anladığım kadarıyla uzun yol gezisine çıkarken ne kadar plan yaparsanız yapın illaki palnınızın dışına çıkıyorsunuz. Yani günlük 100km diyosun 90 olabilir 120 olabilir, buna paralel olarak konaklama yerin planladığın nokta olamıyor bazen. Yolculuk boyunca nelerle karşılaşacağın belli olmadığı için kesin olarak şu gün şurda bugün burda oluruz diyemiyosun. Çadır size çok fazla ağırlık olmayacaktır, bence her akşam pansiyonda kalmayı planlıyorsanız bile çadır alın derim yanınıza. Sezon içinde giderseniz pansiyonlarda yer bulamıyabilirsiniz.

Güzergâh olarak Erdek - Lapseki arası ilk gün olduğu için gerçekten can sıkıcı oldu, bütün gün yokuş çıktık üstelik yol çalışması olduğu için sürekli bozuk yollardan gitmek zorunda kaldık. Onun dışında sahil yolu boyunca çok sıkıntılı olduğunu söyleyemem, tek dert Aliağa-İZMİR'e kadar asfaltın zımpara asfalt olması, gerçekten sıfır asfaltı özlüyor insan. Dağların denize dik olması herhangi bir sıkıntı olmuyor, önemli olan yolların yokuşsuz olması. Ege sahilinde yollar gayet düz, yormayacak şekilde.

Son olarak yola çıkarken yanınıza çok fazla bir şey almayın, gerçekten muhakkak lazım olacak diyebilceğiniz araç gereçleri alın derim. Eğer evden çıkarken merdiven inmek zorundaysanız bisikletiniz muhakkak dışarda yükleyin zira bisiklet tek başına kalkmıyor yerinden sonra =)

• Beğen
Tepkiler: Metin Güler

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
@Yetkin Sal

İsim Yetkin miydi kusura bakma arkadaşım ya bir an için aklımızdan çıkmış. Asıl ilgin için tekrar biz teşekkür ederiz. Karşıyaka vapurunda, İstanbul dan gelen grubu tanıyacak birini hiç beklemiyorduk açıkçası =) tekrar görüşmek dileğiyle...

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Tebrikler, gerçekten harika ve çok keyifli bir uşehirlerarası tur yapmışsınız. Pedallarınıza sağlık.