27 Eylül 2009 Güzelçamlı Belediyesi Bisiklet Şenliği

Scudo

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de çok mutlu, huzurlu, unutulmaz bir gün geçirdim sayenizde..;)

Şenliğe ait, kendi gözümden görebildiklerimin bir kısmı (link)..

İlk taşı ben atmış olayım.. umuyorum pek çok gözden, dilden.. bambaşka açılardan bu güzel etkinliği anma, paylaşma fırsatını yakalayabiliriz.

Teşekkürler..

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Selamlar arkadaslar,
Biz de Izmir Bisiklet Dernegi adina Izmir'den 26 eylul cumartesi sabahi 17 kisi olarak bisikletlerimizle hareket ettik.Menderes,Degirmendere ,Ahmetbeyli uzerinden Kusadasi'na ulastik.89 km yaptik.
Ertesi gun Kusadasi'ndan Guzelcamli'ya ulastik.Izmir'den gelen ve diger yorelerden de katilan arkadaslarimizla bulusup Zeus Magarasi na geldik kahvaltimizi yaptik. Milli Park Dilek yarimadasindaki parkura basladik.17 km lik nefis manzaralarla dolu, agaclarla golgeli ,inisleri ve cikislariyla yarimadanin bize izin verilen bolgesinde turumuzu tamamladik.

Kalamaki koyunda Guzelcamli belediyesinin ikramlari ile ogle yemegimizi yedik ,denize girip yazin son gunlerinin tadini cikardik.Tekrardan Zeus magarasin da toplanip belediyenin bize tahsis ettigi araclarla geri donduk.

Degisik yorelerden belediyelerin bu tip senlikleri duzenleyip biz bisikletcilere cagri yapmasi ve bizimde bu yerlere gidip degisik guzellikleri bisikletlerimizle tanimamiz harika bir sey . Buna benzer etkinliklerin cogalmasi dilegi ile Guzelcamli belediye baskani Ozkal Yuksel beye ve emegi gecen diger kisilere ben ve arkadaslarim adina tesekkur ederim.Seneye tekrardan bulusmak uzere selamlar.

Ercüment Özyurt

Daimi Üye
Tepki
387
Tur güzeldi. Zaten gezilen yer güzel olduktan sonra tur da güzel olur. Dağıtılan sular hayat kurtarıcıydı. Gelenekselleştirilmesi düşünülen bir organizasyonun 1.si olarak oldukça iyiydi. Şimdi sıra bu organizasyonu geliştirmekte. Örneğin normalde girilmesi yasak olan bölgelerin geçiş izinlerinin alınamamış olması bir eksiklikti. Dağıtılan Güzelçamlı tanıtım broşürünü incelediğinizde vaadedilen cennetin büyük bir bölümüne malesef giriş yasak. Ben bir turist olarak o broşüre güvenerek buraya gelmiş olsam kendimi tamamen kandırılmış hissederim. Broşürde gösterilen bisiklet parkurları var. Daha sonraki etkinliklerde bu parkurlar açılmalı. Gerekli önlemler alınarak 1-2 günlüğüne yasaklar kaldırılmalı. Parkur uzatılmalı. Yoksa bu şenlik uzun yıllar boyunca sürmez. Eğer yasakların kaldırılması oradaki doğal yaşamı, dengeyi etkileyecekse tabiki girmeyelim o bölgelere. Ama broşürlerde de vaadedilmesin bunlar. Umarım bu organizasyon gelişerek, büyüyerek yıllarca devam eder.

Emeği geçen ve katılan herkese teşekkürler....

aytacaksoy

Daimi Üye
Tepki
384
Hafta sonu gerçekleştirilen bu güzel organizsayon hakkında bende bir kaç söz söylemek istiyorum.

Organizasyonun keyifli geçmesinin yanında bazı eksikleride vardı elbette.Ercümentin de dediği gibi yasak olan bölgeler açılmalı ve bittiği yerde piknik yapabilmeliyiz.Diğer bir konu ise etkinlik bir günle sınırlanmamalı,çünkü yaptığımız işin keyfini bisiklet sürmeyen,bisikletle henüz tanışmamış ya da bazı sebeplerden dolay ön yargıyla bakan Güzelçamlı halkı ile de paylaşmalıyız.Bunun yolu da Güzelçamlı Belediyesinin göstereceği bir yerde halk'a açık bir forum düzenlemekten geçiyor bence.Yoksa bizler zaten bisikleti ulaşım aracı olarak seçmiş ve bunun farkında olan insanlarız.Hedefimiz git gel'den çok,bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmanın yollarını aramak olmalıdır.

Tepki
51
Arkadaşlar hepinizden ayrı ayrı eleştiri ve tebrik aldım beğendiğinize çok sevindim elbette teki eksiklerimiz olacaktı ama en güzeli kimsenin bugünle ilgili kötü anısı olmadı ciddi yaralanma anlamında,buda bizi sevindiren en güzel yanlardan biriydi; bizde seneye sizin bu önerilerinizi değerlendirerek daha güzeli yaratmaya çalışacağız elimizden geleni yapacağız hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Tekrar yollara buluşmak dileğiyle!...