Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

27 cant mtb de kullanabilirmiyiz ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gezgin05 tarafından paylaşıldı.

1. gezgin05

gezgin05 Yeni Üye

Selam arkadaşlar. Şu anda 28 cant bir tur bisikletim var. Fakat Mtb yapmak istiyorum En büyük inç kadroyu kullanmak istiyorum . hafiflik ve kalitede ama fiatı orta ne bulabiliriz. Birde 27 cant kullanabilirmiyiz bu kasada yada nasıl bir kadroda kullanabiliriz 27 cantı. 27 canta göre mtb lastik bulabilirmiyiz bilgi verirseniz memnun olurum.

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    27" ölçüsünde yol, tur yada mtb jantı bulunmamaktadır diye biliyorum ben... Şimdiye kadar hiç rastlamadım...

3. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    27 jant eski bir standarttır, artık yedek parçalarını, lastik ve jantlarını bulmak çok kolay değildir.

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Eski Rus bisiklet markalarında oluyordu zaten ama günümüzde rastlamadım anlamında yazdım :D

tayfur bunu beğendi.
  5. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Çağrıcığım işin komiği 27 jant çap olarak 28'den yani 700C'den geniştir. :D

6. gezgin05

gezgin05 Yeni Üye

ben mtb kullanırken çok eğilmek zorunda kalıyorum. belki bunu dreksyon yüksekliği daha fazla olursa önleriz. ama 28 cant şu anki tur bisikletimde çok rahat bir oturuşum var. kadroda büyük. belki görümüşünüzdür. hollanda libertas firması için ümit bisikletin yaptığı superior şu an kullandığım.fakat şimdi onada lx deore falan masraf yapmaktansa bir mtb toplayayım diorum. şuan kuzenimin toplama güzel bir mtb si var. fakat ona binince düdük gibi kalıyor bisiklet bende. boyum 1.82. peki hangi kadroyu almalıyız. bunların inç ölçüsü varmış en büyüğü hangisisidr. en büyük kadroyu kullanırsak. birazdaha rahat binermiyim dersiniz. ? Bilgiler için teşekkür.