27.5 magnezyum alışımlı jant

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
Canlar,
NG650 MTB V fren bisikletim var. Bisikletimi cok seviyorum. Kilom fazla oldugu icin jant tellerinde problem yaşıyorum. İlk aldığımda jant telleri kopmaya başladı. Salcano'ya jantı gönderdim yeniden ördüler ve telleri kalınlastırdılar. O günden bu yana kompa yok. Ancak akor sürekli bozuluyor.
Aşagıda jantları alsam sizce uzun yıllar kullanırmıyım?
http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/12/dbbfe6fd9d75e7ed68a25ef16c89cf73.jpg

Bu jantları alırsam Fren sistemimde değişecek.

Scudo

Emre Tuna Mirliva

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Emre T.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam kalın jant telleriyle dahi sorun yaşıyorsanız magnezyuma da çok güvenmeyin derim kaldırıma bi dokundurdunuz mu o da kırılır yani. Kalın telleri 36 delikli tekerleklerle kullanın yani toplam 72 kalın tel sanırım sorun yaşamazsınız. Magnezyum jant kullandım midemi bulandırdı kimseye tavsiye etmem. Bisiklet ivmelenmiyor da durmuyor da. Geç oldu ama yine de yazdım 💀

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Emre Tuna Mirliva Fixieme bu tip telsiz jant takmayı düşünüyorum. Sonuçta fixie bu, dağ tepe tırmanmayacağım için ağırlık kaygım yok. Akort derdimin olmaması büyük artı olacak. 28" i var mı bu jantların? Ve fiyatları ne civarda yardımcı olursan müteşekkir olacağım.

Emre Tuna Mirliva

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Emre T.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Emre Tuna Mirliva Fixieme bu tip telsiz jant takmayı düşünüyorum. Sonuçta fixie bu, dağ tepe tırmanmayacağım için ağırlık kaygım yok. Akort derdimin olmaması büyük artı olacak. 28" i var mı bu jantların? Ve fiyatları ne civarda yardımcı olursan müteşekkir olacağım.
Fixie bisiklet de olsa eminim canınız sıkılır ama sizin kararınız tabi ki. Yurtdışında 28 inçlik nispeten daha hafif olan modeller var. Hafif olanı ucuz bir fiyata denk getirin satıcıya da üzerine 10-15 dolar yazmasını söyleyin çünkü fazla fiyat fazla gümrük vergisine neden oluyor. Janta gelecek olursak akortsuz olması mükemmel bir şey ama en hafifini denk getirmek lazım.