Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

27" - 28" sorunu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Goku tarafından paylaşıldı.

1. Goku

Goku Üye

Adı:
    Goku
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Herkese selam, elimde üzerinde 32-630 27x1 1/4 yazan bir lastik var. Eski bir bisikleti yenilemek için uğraşıyorum ve uygun jant-lastik aramaya başladım. 27" jant klasik jant bulabildim, istediğim yüksek profil renkli jantlardı fakat bulmamın imkansıza yakın olduğunu söylediler. Jant sade oldu bari renkli lastik takayım dedim, tek seçenek sarı yanaklı siyah lastik oldu. Bu janta başka lastik bulamadım.
    28" jant taksam ne olur dediğim bisikletciler, hiçbişey olmaz eğer frenlerinde kızaklı mesafe ayarı varsa dedi. Arka frenimde aşşağıya doğru 1 bölmelik daha ayarlanabilir mesafe var frenlerim şunlar

(fotoğrafı forumda benim yenilemeye başladığım aynı model bir bisikleti daha önce yenileyen bir arkadaşımızın çekimlerinden aldım, helal etsin :D )

27" jantın 28" janttan daha büyük olduğunu söylediler, mantıklı gelmedi, üstelemedimde çok yoğundu. İşin doğrusunu bilen birisi detaylı bi şekilde durumu izah ederse çok memnun olurum. Bisikleti single speed yapmaya karar verdim, ön jantda kırık olduğu için değiştiricem mecburen, hazır değiştirmişken güzel, renkli bir lastikde takayım istiyorum. 28" a geçişi mümkün olur mu? Çünki renkli lastikler 28" ler için var. Frenler uydurulabilir mi? 28" 27" den daha mı küçük? teşekkürler.

2. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu konu üzerine daha önce bu topikte yazıldı.

Elinizdeki frenler 28 jantlara uyar. Fakat ileride daha kaliteli (shimano gibi) frenler takmak isterseniz, jantın yanaklarının çok uzakta kaldığını, fren çenelerinin çok kısa geldiğini görürsünüz. Ben 27" jantı yıllar önce 28" janta çevirdim. Shimano' nun en uzun modellerini dahi denedim. Benim bildiğim elinizdeki eski model frenlerden başka uyabilecek bir fren modeli yok.

3. Goku

Goku Üye

Adı:
    Goku
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    O zaman gönül rahatlığıyla 28" e geçip renkli lastiklerden alabilirim artık :D