Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

27.06.2007 : Çevsad İzcilerinin Yaz Kampına Bisikletle Ziyaret (Yukarıkalabak köyü)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında eYa tarafından paylaşıldı.

1. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle Anadolu, İstikbal, Sakarya ve İki Eylül gazetelerinde çıkan haberi sizlerle paylaşayım. Ayrıca Eskişehir Basınına damacana kapağı toplama kampanyası ve yaz kampı haberlerine yer verdiği için teşekkürlerimizi buradan da iletelim :in:

29 Haziran Cuma gecesi kamp ateşine gitmeyi çok istiyorduk ancak 30 Haziran sabahı KPSS sınavı olması sebebiyle ben gidemiyorum ama tüm Eskişehirliler yine de davetli.

Ayrıca bir gece kampta kalma fikrimiz tüm çadır ve uyku tulumlarının kullanıyor olması sebebi ile şimdilik iptal edildi.

27 Haziran Çarşamba sabahı saat 05:00 gibi yola çıkıp Yukarıkalabak köyünde kurulu kampa (41 km) gidip izcilerimizi ziyaret edip öğle sıcağına da kalmadan geri dönmeyi düşünüyorum.

Bakalım kimler gelecek ? :rolleyes:

2. salih_26

salih_26 Üye

Seviye:
    abi gelemek isterdim ama çalışıorum:( belki bi ihtimal...

3. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Gezimizi gerçekleştirdik :)

Gökhan ve Ben Saat 05:30 gibi şehirden ayrıldık.

Kızılinler - Gökçekısık - Aşağı Kalabak - Yukarı Kalabak rotasından Çevsad kampının yapıldığı yere 43 kmde ulaştık. 150 izci ve bir çok izci liderinin bulunduğu kamp bölgesi ve kamp ortamı gerçekten çok güzeldi.

Bölgedeki ormanların ürettiği oksijen ve çam kokusu bizleri kendine hayran bıraktı.

İzcilerle birlikte kahvaltımızı yaptık.

Bu bölgeden orman içinden Şelale'ye geçiş olduğunu liderlerimizden öğrendik. Gökhanla bizi bisikletle keşif ekibi yaptılar. Bir de telsiz verdiler. Bu telsiz işi çok hoşumuza gitti. 8 liderde telsiz var, kamp bölgesinde iletişim sağlanıyor.

Orman içinden şelaleye giden yolu bulduk ve arkadan gelen 42 izci 16 izci liderinin yolu bulması için kozalak, kırık dal v.s. ile teknik işaretler bıraktık.

İzciler Şelalenin altında suya atladılar, serinlediler. Fotoğraflar gelince yayınlamaya çalışıcam. Kamp gerçekten çok güzel.

Biz Şelaleden Y.Ilıca - Aşlıca - Avdan - Karapazar köylerinden Eskişehir - Seyitgazi yoluna çıktık oradan da Eskişehire.

Toplam km : 104,5
    Bisiklet üzerinde geçen süre : 5 saat
    Ortalama hız : 20,9
    Max hız : 52,5

4. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    Efrahim haftasonu bişeyler yapılacak mı?
    Beni yaz şimdiden varsa ;)

5. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    30 Haziran Cumartesi 2 oturumluk KPSS sınavım var, yazayım istersen sana da :D :D :p

Pazar günü için birşeyler yapabiliriz, emin değilim henüz birşey yok ortada. :rolleyes:

Duyururuz forumda Ceyhun, görüşmek üzere ;)

6. escudos

escudos Aktif Üye

Seviye:
    ben bu gezıye katılmak ıstıyodum ama anneme soz verdım temızlıge yardım edıcem dıye o yzuden gelemedım ama cok sey kacırmısım

7. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    fotoları bekliyoruz yasin. yeşillikler içinde güzel bi gezi olmuştur.

8. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Yolda fotoğraf çekemedik fotoğraf makinamız olmadığı için. Kampta 3-4 fotoğraf makinası ve profesyonel bir kamera ile kameraman bir arkadaşımız çekimler yapıyor. Bölge ve geçtiğim yollarla ilgili epey fotoğraf çekmiş olmaları lazım. Fotoğraflar kampta halen. Elime geçince en güzellerini paylaşıcam inşallah.

Bu arada bölgeye, doğasına hayran kaldım. :eek: Ormanın daha derinlerine gidilse kim daha ne manzaralar, doğa var. :rolleyes:

9. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    senin kpss bitsinde daha derinlere ineriz yasincim. belki benim lastikler işe yarar orda, hehehe. şaka bi tarafada öyle yerlerde bisiklet sürmenin tadı bambaşka. doğa adamı alıp götürüyo sanki :rolleyes:

10. escudos

escudos Aktif Üye

Seviye:
    tekrar gıdelım efrahım abı :in:

11. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Gidebiliriz dediğim gibi şu sınavı bir atlatalım :) İlk hedefimiz Uludağ :D

12. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    Hadi pazar günü tekrar kampa o zaman :D

13. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Kamp cuma gecesi sonlanıyor Ceyhun :rolleyes: Pazar günü için plan yapmak istemiyorum kendi adıma söliyim. Yani cumartesiden sonra ahvalim nasıl olur bilemiyorum :D Sanırım bu hafta sonu bensiz bir gezi olacak. Gökhan'a duyurulur :D