Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26x2.10 kullanıyorum ama ya daha üstü...

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Levent Kırça tarafından paylaşıldı.

1. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhabalar. salcano assos-x kullanıyorum ve hala ilk aldığımdaki dış lastikleri kullanıyorum. bu yıl kullanım oranım artınca arka lastikte aşınma ön lastikte çatlamalar başladı. haliyle yenileyeceğim.

sorum şu. 26x2.10 var üstünde ben bunun yeriner 26x2.2 falan gibi daha üst bir dış lastik kullanabilirmiyim? sanırım 2.0, 2.1 değer lastiğin yere temas eden yüzeyin ölçüsü. bu artınca lastiğin yere değen alanı artıyor. Bir arkadaş sormuş kadroya sürtermi falan diye ama bence kadrodan önce ön aktarıcıya sürter gibi geliyor.

yorumlarınızı bekliyorum. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Olur tabi neden olmasın.. Ama benim bildiğim kadarıyla o lastik biraz daha kalın olursa arka çatala temas etmez mi?

3. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    xc kadrolarına kalın lastık takmak sakıncalı...arka catala değebilir ve kadronuzu delebılır...Lastiği taktıktan sonra kadro ıle arasında 1cm - 2cm fazladan bir boşluk olmasına dikkat edin ...

şu http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=36468&highlight=amoeba linkteki resimleri incelerseniz lastik kadro yemiş :eek: :eek: :in:

4. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    peki şimdiki boşluğu ya da total çatal boşluğu ölçüp ona göre max ne takılabilir onu hesaplama gibi birşeye gidebilirmiyiz...

5. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Evet, ama kagit ustundeki genisliklerle gercek hayattaki genislikler birbirini genelde tutmaz, bazi lastik modelleri belirtilenin ustunde bir genislige sahipken bazisi altinda olculebiliyor. Takilan jantin genisligi de lastigin genisligini etkiler gibime geliyor.